Láskavý romantizmus ako prejav sily v nositeľnej kolekcii Alberta Ferretti, Jar/Leto 2021

Módna prehliadka kolekcie Jar/Leto 2021 talianskej dizajnérky Alberta Ferretti sa konala v jedno krásne septembrové popoludnie pod holým nebom na dvore milánskeho hradu Castello Sforzesco, kde si hostia v bezpečnej vzdialenosti užívali  slnečné počasie talianskeho Milána. Posledné oficiálne dni leta zavŕšila počas letnej sezóny Milan Fashion Weeku, spojeného prehliadkového týždňa Módy Ženy a Muži , v septembri 2020,  talianska značka Alberta Ferretti.

Z prehliadky konanej na nádvorí sa niesol uvoľnený pocit citeľný taktiež z  kolekcie určenej na leto 2021, ktorá bola pravdivejšia k Ferretti podpisovému romantickému štýlu,  ako k jej nedávnym návratom k rokom 80-tym, kde smerovala k dôraznému pohľadu no v rozpore s jej citlivosťou. Alberta Ferretti pre tentokrát opúšťa isté obdobie v tvorbe spečatené 80. roky a  namiešala kokteil láskavosť a romantizmu.

Myslela som na jemnú módu – romantickú a ženskú,“ povedala Alberta Ferretti po prehliadke kolekcie počas Milan Fashion Weeku, ktorá bola v súlade s jej víziou.

Pre sezónu Jar/Leto 2021 talianska dizajnérka uviedla, že si uvedomuje dobu, ktorá aktuálne zavládla a preto sa rozhodla zobraziť ženu silnejšiu, ktorá potrebuje praktické oblečenie na každodenný život.

V tejto ťažkej situácii, v mnohých ohľadoch tak tvrdej a nemilosrdnej, bolo mojím vnútorným inštinktom prijať láskavosť a určitú zvodnú jemnosť. Verím, že to vyplýva zo sebavedomia a z prijatia prirodzenej sily ženskosti.

Modely letnej kolekcie Alberta Ferretti 2021 predvádza aj talianska herečka a diva Monica Bellucci.

Tento štýl dizajnérky sa  pomerne dobre premietol do príťažlivého repertoáru ženských, splývavých mušelínových šiat a kratších šiat. 

Jej krátke šifónové šaty boli inšpirované svetom spodnej bielizne, ale návrhárka pokračovala aj v skúmaní tie-dye, ktorú tentoraz aplikovala na večerných šatách.

Bola som známa ako kráľovná slipových šiat,“ žartovala. Pravdepodobne je to koruna, ktorú dizajnérka zvažuje opätovne si  privlastniť. 

Vyšívané košele s vrúbkovanými kapeletami a ostrihané blúzky s puzdrovými rukávmi kladú v kolekcii dôraz na plecia. Je to akési spätné volanie po Alberta Ferretti štylistickom objatí veľmi ospevovanej mystiky „posilnenej ženskosti“.  Napriek tomu je talianska dizajnérka v najlepšom móde, keď sa vyhýba štruktúre v prospech jemnosti a nežnosti.

LÁSKAVOSŤ A ROMANTIZMUS V KOLEKCII ALBERTA FERRETTI , JAR/LETO 2021

Láskavosť a romantizmus vytvárajú kolekciu Alberta Ferretti, Jar/Leto 2021,  ktorú tvorí obnovené a nevyhnutné denné oblečenie a zároveň prvky inšpirované spodným prádlom a bielizňou.

Romantizmus je prejavom sily, nie slabosti,“ uvažovala návrhárka. 

Do popredia nositeľných kúskov sa dostáva džínsovina, ktorá bola zafarbená, vyblednutá a ošetrená, oživené strihy nohavíc, ktoré tvarujú rôzne siluety a premieňajú sa na detaily. Detaily na prsiach a podprsenke sú prevedené do elastických úprav, zatiaľ čo čipka Sangallo je tvarovaná do praktickej, elegantnej a zmyselnej kombinézy.

Alternatívou výberu modelov Alberta Ferretti pre Jar/Leto 2021 je tiež denim v pastelových farbách a  tesné nohavice s vysokým pásom kombinované s podprsenkami inšpirovanými spodnou bielizňou a peknými braletkami. Kombinácia čipky Sangallo a ručne pletené svetre pôsobili v letnej kolekcii 2021 príjemne .

Letnú kolekciu Alberta Ferretti 2021 charakterizuje kontrastné prešívanie po bokoch nohavíc, ktoré dizajnérka spojila s hodvábnymi podprsenkami alebo vysoko, ale jemne vyšívanými blúzkami pre ženský nádych.  

Letným modelom talianskej značky Alberta Ferretti  kraľujú ploché sandále a úžitkové pohodlné džínsy, ktoré predviedli modelky v milánskom Castello Sforzesco Cortile Della Rocchetta z 15. storočia.

Prístup talianskej dizajnérky bol pre letnú sezónu 2021 praktický a diktovaný jej pozornosťou voči skutočným potrebám žien.  Talianska dizajnérka Alberta Ferretti ponúkla v letnej kolekcii najmä veľa každodenných nositeľných kúskov, takzvaných šatníkových. 

BEACH MODELY ALBERTA FERRETTI – LETO 2021

Cestovanie môže byť pre mnohých stále vzdialenou možnosťou, ale ponorme sa do predstavivosti dizajnérky Alberta Ferretti, ktorá  putovala do púšte s niekoľkými štýlmi.  

Pre leto 2021 predstavila talianska značka Alberta Ferretti  košeľové bundy a bermudy v zemitých tónoch doplnené strapcovými a korálkovými taškami s drevenými detailmi.  Pre fotografické safari by tieto kúsky vyzerali ako stvorené. 

Ženy potrebujú veľké ramená“, aby dokázali zvládnuť súčasnú dobu, a tak dizajnérka predstavila svoje objemné dvojradové bundy.

 

 

 

 

 

 

 

Share: