Hviezne outfity z červeného koberca – 77. ročník Benátskeho Filmového Festivalu, časť II.

77. ročník medzinárodného filmového festivalu v Benátkach organizovaného spoločnosťou Bienane di Venezia a režírovaného Albertom Barberom otvoril svoje brány 2. septembra a trval do 12. septembra 2020. Tento filmový event je prvým podujatím, odkedy koronavírusová pandémia začala a konal sa pod prísnymi pravidlami.

Cieľom festivalu je prezentácia medzinárodnej filmovej tvorby vo všetkých jeho formách ako umenia, zábavy a odvetvia v duchu slobody a dialógu.

Móda, ktorá je súčasťou tohto podujatia je s ním vďaka hviezdam, ktoré predvádzajú skvostné outfity svetových dizajnérov,  už odvekov spojená. Tento ročník sa niesol v duchu udržateľnej ekologickej módy, ktorú zastáva hlavná predstaviteľka a prezidentka festivalu  Cate Blanchett. Herečka predviedla niekoľko outfitov a z nich niektoré, v ktorých už zažiarila počas minulých ročníkov.

 

Pozvané hviezdy benátskeho filmového festivalu sa predviedli v zaujímavých modeloch a tých predviedli hneď niekoľko. Pozrime sa na ďalšie slávnostné looky z červeného koberca, ktoré zaujali najviac. 

CATE BLANCHETT

Prezidentka 77. ročníka benátskeho filmového festivalu vystriedala počas  večerov filmového podujatia mnoho outfitov.  Na otváraciu ceremóniu prišla v modeli Esteban Cortazar a v lodičkách Jimmy Choo (čítaj prvý článok tu na blogu).  Ako vyznávačka slow fashion, ekologickej udržateľnej módy, ktorá je v súčasnosti vysoko aktuálnou témou,  obliekla aj štyri modely, ktoré predtým predviedla na iných ročníkoch . Tento s masívnym volánovým zdobením s asymetrickým riešením v oblasti pásu je z dielne Alexander McQueen, šperky sú značky Pomellato.

Herečke pri jej charizme a štíhlej postave pristane jednoducho všetko.

Ďalší model pochádzal z dielne Armani Privé a pútal dlhou volánovou sukňou a hlbokým výstrihom. Je známe, že Cate Blanchett je múzou Giorgia Armaniho, slávneho talianskeho dizajnéra, na ktorého prehliadkach počas Milan Fashion Weeku nesmie chýbať. Rovnako je tvárou aj mnohých jeho kampaní. 

CHARLOTTE VEGA

26 ročná španielska herečka a modelka sa predviedla v luxusnom modeli Santos Costura s bohatým kamienkovým zdobením.

Filmový festival v Benátkach, ktorý  zahájil v poradí už svoj 77. ročník bol pre tentokrát menej pompézny a opradený opatreniami. Tento prvý live event v čase svetovej pandémie konaný pod prísnymi pravidlami v skromnejšom merítku je znakom oživenia filmového priemyslu, čo uvítali všetci a preto selfies prítomných hviezd boli teraz viac než žiadúce.

MAYA HAWKE 

Trblietavý ultra jemný ľahký model ako z druhej kože zakončený zlatou plieškovou sukňou z dielne Atelier Versace obliekla 22 ročná americká herečka a modelka Maya Hawke. Na jej štíhlej dievčenskej postave sa fantasticky vynímal.

VENICE, ITALY – SEPTEMBER 05: Maya Hawke walks the red carpet ahead of the movie „Mainstream“ at the 77th Venice Film Festival on September 05, 2020 in Venice, Italy. (Photo by Daniele Venturelli/WireImage,)

VENICE, ITALY – SEPTEMBER 05: Maya Hawke walks the red carpet ahead of the movie „Mainstream“ at the 77th Venice Film Festival on September 05, 2020 in Venice, Italy. (Photo by Alessandra Benedetti – Corbis/Corbis via Getty Images)

ANNA FOGLIETA  

41 ročná talianska herečka zažiarila v elegantných rafinovaných šatách ako vzatých z nočnej oblohy od talianskej známej značky Etro (čítaj článok tu na blogu o Etro – Jar/Leto 2020 kolekcii z Milan Fashion Weeku). 

FRIDA AASEN

25 ročná nórska modelka Victoria Secret obliekla jemné splývavé šaty od Alberta Ferretti. Pôsobila v nich ako éterická bytosť, šaty dali vyniknúť jej nežnej nevinnej dievčenskej kráse.

VENICE, ITALY – SEPTEMBER 03: Frida Aasen walks the red carpet ahead of the movie „Amants“ at the 77th Venice Film Festival at on September 03, 2020 in Venice, Italy. (Photo by Stephane Cardinale – Corbis/Corbis via Getty Images)

ERICA AURORA

Talianska herečka Erica Aurora zažiarila v bledomodrých šatách, ktoré pútali pozornosť fotografov pre dlhú vlečku.  Vďaka nim vyzerala na červenom koberci ako princezná. 

NIEVES ALVAREZ

46 ročná španielska herečka, modelka a moderátorka ohúrila v skvostných vínovo-bordových šatách talianskej dizajnérky Alberta Ferretti, ktorá je prezývaná aj dizajnérkou celebrít.

STACY MARTIN

30 ročná francúzska herečka známa z filmu Nymphomaniac obliekla elegantné šaty Louis Vuitton.

VENICE, ITALY – SEPTEMBER 03: Nicole Garcia, Benoit Magimel and Stacy Martin walk the red carpet ahead of the movie „Amants“ at the 77th Venice Film Festival at on September 03, 2020 in Venice, Italy. (Photo by Stephane Cardinale – Corbis/Corbis via Getty Images)

CRISTIANA CAPOTONDI

A opäť sa objavili na scéne šaty od návrhárky šiat pre celebrity na červený koberec – Alberti Ferretti, ktoré obliekla 40 ročná talianska herečka Cristiana Capotondi.

BEATRICCE VALLI

25 ročná talianska kráska, televízna osobnosť,  obliekla pierkové šaty libanonsko-amerického dizajéra Rami Kadi, ktorého modely sa blysli na červenom koberci viackrát. 

ISABEL  MAY 

Americká zatiaľ 19. ročná herečka obliekla šaty s hlbokým výstrihom až po pás so širokou áčkovou sukňou z dielne Valentino.

VENICE, ITALY – SEPTEMBER 10: Isabel May walks the red carpet ahead of the movie „Run Hide Fight“ at the 77th Venice Film Festival on September 10, 2020 in Venice, Italy. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images)

ANNA FOGLIETTA

41 ročná talianska herečka zvolila elegantný oblek nohavicového strihu od módneho domu  Armani Privé a šperky značky Bulgari. V tomto modeli bola originálna a šarmantne elegantná.

LAURA BARTH

Herečka zažiarila v nádhernej róbe s geometrickými tvarmi z dielne  talianskej dizajnérky Luisa Beccaria.

TILDA SWINTON

Škótska herečka Tilda Swinton  sa ukázala počas filmových večerov v rôznych outfitoch – v bielom modeli od módneho domu Chanel Haute Couture, Jar/Leto 2020 , v žltom nohavicovom modeli Haider Ackermann, ktorý jej náramne svedčal pre pánsky strih  a tiež zvolila dámsky model – set čiernej sukne a bieleho topu opäť z dielne módneho domu Chanel, ktorý  ozvláštňovala kovová zlatá maska ako šperk. 

Tilda Swinton  bola ocenená zlatou soškou leva za celoživotný prínos, ktorú jej predala prezidentka festivalu, herečka Cate Blanchett. 

KATHERINE WATERSTON

Anglicko-americká herečka bola očarujúco ženská v modeli od talianskeho módneho domu Prada s rafinovanými šatami zo spojených pruhovaných vertikálnych líniových prvkov vytvárajúcich zaujímavú sukňovú časť.

VENICE, ITALY – SEPTEMBER 06: Katherine Waterston walks the red carpet ahead of the movie „The World To Come“ at the 77th Venice Film Festival on September 06, 2020 in Venice, Italy. (Photo by Daniele Venturelli/WireImage,)

zdroj obrázkov: Daniele Venturelli, getty images, Vogue Paris

Share: