Milan Fashion Week – Milano Moda Donna, ALBERTO ZAMBELLI,  20. september 2017 
 
Milano Fashion Week je javiskom „Made in Italy“, kde všetci veľkí návrhári tradične prezentujú svoje kolekcie pre kalendár ročných období – jeseň/zima a jar/leto v týždňoch módy vo februári a v septembri. Počas týchto týždňov sa rodia trendy pre nasledujúcu sezónu módy. Priestor mali tradične famózni návrhári, ale dostali ho aj návrhári začínajúci. Alberto Zambelli nie je žiadnym nováčikom na poli módy, jeho tvorba sa vyvíja, napreduje už roky a má obrovský potenciál. Módny návrhár pomaly preráža aj na východných trhoch, ktoré zaujal, čo je z hľadiska kúpyschopnosti a ekonomickej sile veľmi pozitívne.

ALBERTO ZAMBELLI módny návrhár, source: the Walkman magazine IT

Taliansky módny návrhár Alberto Zambelli žije a pracuje medzi Milánom, Tokyom a Šanghajom. (čítaj viac v článku Alberto Zambelli ) Okrem svojej kolekcie, navrhoval pre japonský a kórejský trh so zameraním sa na sofistikované a elegantné modely vysokej materiálovej kvality, čistotu línií a krajčírsku precíznosť. Značka ALBERTO ZAMBELLI bola založená v roku 2013 ako high-pret-a-porter brand a zároveň rok 2013 znamenal pre neho debut s kolekciou Alberto Zambelli Capsule kolekcia jar/leto 2014.
ALBERTO ZAMBELLI zahviezdil aj u nás, keď sa po februárovom Milan Fashion Week objavil v našom bulvárnom plátku spolu so mnou 🙂 . Tak som sa rozhodla ísť opäť pozrieť jeho novú kolekciu pre jar/leto 2018, ktorú prestavil na septembrovom Milan Fashion Week.

na fotke vždy vysmiaty a veľmi milý návrhár ALBERTO ZAMBELLI a ja

 
V prvý prehliadkový deň, 20. septembra som sa tešila hneď na dve módne show. Ráno o 9.30 na prehliadku značky Grinko a následne potom na prehliadku značky Alberto Zambelli, na ktorú som dostala pozvanie. Celú módnu prehliadku si môžete pozrieť na mojom youtube kanály mya mirell: https://www.youtube.com/watch?v=Qk1XtK9qWXI&feature=youtu.be, video z backstage nájdete na facebook  stránke Mya Mirell Fashionista: https://www.facebook.com/mirellfashionista/videos/1443206745786940/
 
 

Ako vo februári, tak aj teraz sa prehliadka konala v peknom priestore, ktorý mal na seba naväzujúce fashion salóniky a bol schopný poňať dosť hostí. Návrhár to mal pekne pripravené. Tentokrát bolo ale módnych nadšencov omnoho viac. Začínalo sa s časovým posunom, čo mi trošku spôsobilo starosti kvôli nasledujúcej prehliadke Christano Burani, ale všetko sa nakoniec stihlo a Zambelli opäť milo prekvapil.
 
môj otfit pre prehliadku ALBERTO ZAMBELLI , ostatné fotografie si môžete pozrieť na facebook  stránke Mya Mirell Fashionista a na instagrame mya_mirell
 
Celú kolekciu možno charakterizovať slovami: Ženskosť a elegancia. Módny návrhár sa zameral na ženu očarujúcu a zvodnú. Bola plná jedinečných jemných priehľadných šiat a nohavicových kostýmov. K tomu minimalistické potlače a doplnky, ktoré vytvárali elegantný a ženský look.
Daily telegraph.co.uk sa vyjadril slovami najšialenejší a najšmrncovnejší prehliadkový look. Modelky mali zároveň aj zaujímavo upravené, nafarbené vlasy cez cestičku a make-up, ako aj na minulej februárovej prehliadke.

SpringSumer 18 ready to wear collection fashion week in Milan

mladé modelky, ktoré som odfotila v backstage po prehliadke Alberto Zambelli

 
Tradičná bežná extravagancia – to bolo témou kolekcie pre jar/leto 2018.

SpringSumer 18 ready to wear collection fashion week in Milan

SpringSumer 18 ready to wear collection fashion week in Milan

 

SpringSumer 18 ready to wear collection fashion week in Milan

 

SpringSumer 18 ready to wear collection fashion week in Milan

ALBERTO ZAMBELLI – kolekcia jar/leto 2018_20. setpember 2017_ source: alberto zambelli.it (ostatné fotografie si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista a na instagrame mya_mirell )
Alberto Zambelli začína mať čoraz viac obdivovateľov, čomu nasvedčoval aj vďačný aplauz a backstage, ktoré bolo zaplnené množstvom neutíchajúcich gratulujúcich priaznivcov. (Všetky ostatné fotografie z prehliadky a z backstage spolu s videami, si budete môcť pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista alebo na instagram profile mya_mirell.)
Medzi gratulujúcich obdivovateľov tohto návrhára som sa opäť zaradila aj ja.
V backstage s návrhárom Alberto Zambelli po úspešnej prehliadke, padali ďakovné slová a všade bolo plno radosti. Návrhár je veľmi pozitívna, stále sa milo usmievajúca osobnosť.

fotografie z videa robeného počas prehliadky (všetko si môžete pozrieť na stránke facebook – Mya Mirell Fashionista a na instagrame mya_mirell)
Pred prehliadkou a po prehliadke prebiehali interview a rôzne fotenia. Mňa tam rovnako v elegantom béžovo-zlatom outfite zachytilo niekoľko streetstyle fotografov, ktoré svoje fotky publikujú na sociálnych sieťach a rôznych stránkach.

ALBERTO ZAMBELLI je nielen talentovaný návrhár s obrovským potenciálom, ale veľmi pozitívna osobnosť (dosť často ho vidno s úsmevom na perách), ochotný dať rozhovor aj svojím obdivovateľom a zároveň skromná a priateľská.
Ostatným návrhárom a udalostiam z Milan Fashion Week sa budem venovať v článkoch neskôr – čítaj články na pokračovanie o celebritách na Milan Fashion Week, streetstyle oufitoch, najzaujímavejších udalostiach.  Sleduj facebook stránku Mya Mirell Fashionista a instagram mya_mirell. 
Share: