Annakiki – kolekcia Jar / Leto 2020, Milan Fashion Week, Móda Ženy, september 2019 

Talianski dizajnéri Milan Fashion Weeku priniesli vrámci letnej sezóny prehliadkového týždňa, v septembri 2019,  nové trendy v podobe tropických pralesných potlačí, safari štýlu a tiež zaujímavý návrat do obdobia rokov 80-tych. Svoje kolekcie uviedlo množstvo zvučných módnych domov, medzi nimi aj značka Annakiki, čínskej dizajnérky Anna Yang , ktorá už od sezóny Jeseň 2017 nie je na milánskej módnej scéne nováčikom.

Prehliadku v mojom zostrihanom módnom reporte si môžete pozrieť na facebook stránke blogu – Mya Mirell Fashionista a tiež Intagrame – mya_mirell

Značka Annakiki predstavuje módu nezávislú, inovatívnu a zároveň súčasnú. Dizajnérka Anna Yang svoju tvorbu prezentovala tiež v ďalších svetových módnych metropolách,  v Londýne a v Paríži. 

Cestovanie v čase ponúkla divákovi počas letnej sezóny Milan Fashion Weeku módna značka ANNAKIKI.  Dievča z budúcnosti cestuje naspäť v čase a pristane v rokoch 80. s mullet strihom vlasov a ostrými ramenami. 

Kolekcia pre sezónu Jar / Leto 2020 bola nazvaná 2080 , pričom aj celú prehliadku sprevádzala hudba z rokov 80.  od legendárneho Princa cez popovú kráľovnú Madonnu.

Prehliadka sa konala následne po skončení módnej show značky Prada v priestoroch lokalizovaných  neďaleko a tak sme sa viacerí módni fanúšici Milan Fashion Weeku mohli plynulo a bez časových strát presunúť . Na prehliadke značky Prada bola pozvaná herecká hviezda  Nicol Kidman a ázijská celebrita Lina, čo pritiahlo davy fanúšikov, ktorí zaplavili celú dlhú ulicu od Foundazione Prada backstage až po hlavný vstup.  O fashionistov v uliciach s neprehliadnuteľnými outfitmi nebola núdza a street style fotografi mali plné ruky práce.

To, že 80. roky sú späť a inovované v súčasnom prevedení, predviedlo počas Milan Fashion Weeku, letnej sezóny,  niekoľko talianskych návrhárov.  Okrem značky Annakiki, prvky rokov 80-tych vniesla do svojej kolekcie s retro návratom aj značka Alberta Ferretti  (čítaj článok Alberta Ferretti na tomto blogu).

Značka Annakiki je známa pre svoje špecifické bizarné prvky, jasne definujúce štruktúry obrysov, výrazné ostré ramená, nadýchané rukávy so zvlneniami a široké obleky.

Annakiki RTW Spring 2020

KOLEKCIA 

Kolekcia s názvom ANNAKIKI 2080 pre obdobie Jar / Leto 2020 v sebe  kombinuje mužské a ženské kontrasty, rukopis bizarných prvkov značky s elementami rokov 80. ako štruktúru obrysu, veľké ramená, široké obleky s kravatami a prehnané zvýraznené rukávy.

Futuristický dekonštruktivistický dizajn prepracoval profesionálne obleky strednej triedy. 

Počas Milan  Fashion Weeku, prehliadkového týždňa letnej sezóny 2020, priniesla značka Annakiki  módu s elementami vzatými z obdobia rokov 80.  Predviedla šaty so širokými pruhmi, šerpami, stuhami, volánmi, ženské modely s  kravatami, typickými Annakiki nadýchanými ramenami a rukávmi so zvlnením, outfity so zdobeniami, doplnené  retro účesmi s výraznými ozdobami do vlasov.

Modely niesli jasné retro znaky, nadýchané hranaté ramená, mužské strihy , ktoré boli pretransformované do viac ženských a najmä futuristicky pôsobiacich.

Objavili sa šortkové outfity , ktoré uviedla počas Milan Fashion Weeku  pre sezónu Jar / Leto 2020 aj talianska luxusná značka Max Mara ako aj parížski dizajnéri. 

Oblečenia s vysokým pásom a elegantné hravé siluety viedli k vytvoreniu vtipných nabobtnaných party šiat pre  trblietavú sobotňajšiu noc, psychedelické party, kde sa Annakiki dievča  stáva tanečnou hviezdou. 

Niektoré modely pripomínali šaty na promóciu z 80. rokov.

Špeciálne retro dotyky vniesla dizajnérka do kolekcie Jar / Leto 2020 skrz luxusné veľké doplnky, ktoré tvorili okuliare, kamienkové zdobenia, kruhové náušnice, veľké retiazky a retiazkové kabelky, ako aj  retro ozdobné gumičky do vlasov. 

Zaujímavým modelom z kolekcie bol klasický trench coat premenený do šiat bez ramienok s nápadne známym opaskom cez prsia (čítaj článok tu na blogu Alexander McQueen). 

Retro návrat prvkov 80. rokov sa v najnovšej kolekcii Annakiki Jar / Leto 2020 snúbil s typickými znakmi dizajnérkinej tvorby  – výrazné lemované nariasené ramená, mužsko-ženské prelínanie prvkov.

V období, kedy svetová ekonomika zažívala znovuzrodenie, oddelenie spoločenských tried a oblečenie sa stalo dôležité pre ľudí v zmysle vyjadrenia ich individuality,  nezávislé, silné ženy, profesionálky,  rozvrátili tradície  a vyjadrili svoju originalitu s farebným, výrazovo silným, prehnaným štýlom obliekania. V najnovšej kolekcii Annakiki pre Jar / Leto 2020 nás do tohto obdobia preniesla dizajnérka Anna Yang. 

Nechýbali modely na leto a príhodné klobúkové doplnky s veľkým štítom a typickými Annakiki  zvlnenými okrajmi a nariaseniami. 

Dizajnérka sa ponorila do čias, kedy neexistoval  internet a sociálne média  a združovanie ľudí,  sociálne aktivity,  večierky, koktail party,  hudba a tanec,   zapájali ľudí do deja priamo,  kedy sa  spoločenský život uskutočňoval priamym pozývaním  a kontaktom. Cestovateľka v tomto čase, dievča ANNAKIKI, spája sálajúci štýl feminizmu a roky 80-te do brilantného stretnutia budúcnosti.   

Módna značka Annakiki priniesla vo svojej najnovšej kolekcii Jar / Leto 2020 záplavu jasných farieb.

MATERIÁLY

Jedným z materiálov  kolekcie Annakiki  je super jemná koža, ktorú vo svojej tvorbe využili aj ostatní dizajnéri a stala sa tak trendom pre Jar / Leto 2020.

Annakiki RTW Spring 2020

Finále módnej show ukončovala pieseň Heart Of Glass od Blondie.

zdroj obrázkov: Vogue, getty images, IMAXtree , moje fotografie z prehliadky

Sledujte instagram mya_mirell, kde v insta stories uvidíte moje zaujímavé módne videá.  Taktiež stránku blogu na facebooku s názvom Mya Mirell Fashionista, ktorá je venovaná móde a Milan Fashion Weeku. 

 

Share: