Annakiki – explózia farieb a nápaditosti, Milan Fashion Week, jeseň/zima 2018/19 

Ako ticho pred búrkou a to  doslova. Tento týždeň módy – Milan fashion Week (02/2018) nebol veľmi priaznivý na počasie, priniesol spŕšku aj sneh,  ale aj búrku nápadov, farieb, štýlov a emócií na módnom poli. Jedinou konštantou týždňa módy ženy,  tak v uliciach ako aj v kolekciách z prehliadkových mól,  bola farba. Farby, ktoré vládli v uliciach aj na mólach boli mixované medzi sebou od krvavej červenej, cez žiarivú ružovú, všetky jej odtiene, žltú a najmä svietivé, fluorescentné. Módna prehliadka značky Annakiki bola explóziou farieb ladená do ružovej, červenej, žltej, zelenej, hnedej, modrej a béžovej s tvarovými kreáciami. Video z prehliadky si môžete pozrieť na facebook stránke blogu s názvom Mya Mirell Fashionista v kategórii Video tu: https://www.facebook.com/mirellfashionista/videos/1558615900912690/

Predstavme si značku Annakiki:

Značka Annakiki je prezentovaná nezávislým módnym dizajnérom, návrhárkou vlastným menom Anna Yang. Anna sa narodila v rodine krajčírov a už od ôsmych rokov sa pomaly začala učiť umeniu zhotovovania odevov. Sen návrhárky bol vždy vyjadriť sa prostredníctom módy a vytvoriť vlastnú značku, ktorá by zaujala ľudskú predstavivosť a vyjadrovala ideu krásy a pozitívneho prístupu k životu. Značka Annakiki v sebe zahŕňa  jedinečnosť, rebéliu a inováciu. Odevy sú explóziou farieb a tvarov kombinovaných s kontrastnými textúrami a materiálmi.  Počas módnych týždňov značka participovala formou prezentácií  v showroomoch v Londýne, Paríži a Miláne. Všetky mestá sú hlavnými mestami módy, avšak všetky sú odlišné, ako vraví Anna Yang. Londýn je podľa nej plný inovácií, Miláno má veľmi dlhú históriu a znamenité dedičstvo remeselného spracovania, Paríž je elegantný a trendový. Značka je nezávislou a predstavuje súčasnosť a netradičnosť.  Pri vytváraní návrhov, rodení prvotných ideí,  si Anna berie za vzor vždy ženu s osobnosťou, ktorá má na sebe rada experimentovanie a zmeny. Vďaka spolupráci s Looney Tunes – americká animovaná séria komediálnych krátkych filmov od Warner Bros studia,  sa vrátila naspäť k rokom osemdesiatym, kde vyrástla. Veľkou túžbou a naplnením je možnosť vytvárať znamenité módne show, návrhárka Anna Yang o sebe tvrdí, že je perfekcionistka.  Po predvedení prvej talianskej show s názvom Nevyriešitelné  Záhady  v roku 2017,  je  pravidelným účastníkom Milan Fashion Weeku. 

ANNAKIKI – Milan Fashion Week, kolekcia jeseň/zima 2018/19, zdroj: the impression, foto – imaxtree

Annakiki – kolekcia jeseň/zima 2018-19

Charakterizoval ju jasot farieb a záplava foriem a materiálov. Je to dobrodružstvo pop s návratom ku glam rokov osemdesiatych, prehodnotenie.  Deväťdesiate roky,  to je bezčasová ženskosť. Módna návrhárka Anna Yang sa rozhodla vyskúšať na svojej ceste dizajnéra niečo nové a zvolila uvoľnenie a krotenie rytmov. V duchu princípu hesla menej je viac, použila techniku koláže látok, čím docielila unikátny dizajn každého jedného produktu a oblečenie v dvoch štýloch.

ANNAKIKI – Milan Fashion Week, kolekcia jeseň/zima 2018/19, zdroj: the impression, foto – imaxtree

ANNAKIKI – Milan Fashion Week, kolekcia jeseň/zima 2018/19, zdroj: the impression, foto – imaxtree

ANNAKIKI – Milan Fashion Week, kolekcia jeseň/zima 2018/19, zdroj: the impression, foto – imaxtree

ANNAKIKI – Milan Fashion Week, kolekcia jeseň/zima 2018/19, zdroj: the impression, foto – imaxtree

Annakiki – módna show počas Milan Fashion Weeku, kolekcia jeseň/zima 2018-19, fotografia z videa – video celej prehliadky si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista a instagrame mya_mirell

Ostatné fotografie z prehliadky a street style v uliciach Milána nájdete v albume na facebook stránke s názvom Mya Mirell Fashionista.

Materiál

Klasické PVC sa spája s vlnenou látkou dávajúc život lesku novej hutnosti. Jedná sa o novú kolekciu od tej istej návrhárky  Anna Yang  s názvom dva v jednom , ktorá myslí predovšetkým na väčšiu trvanlivosť a ekonómiu produkcie. Za cieľ má zrealizovať menej kusov,  ale s revolučnou dvojitou pozornosťou na autentickosť, jedinečnosť a dlhovekosť.

Celé video z prehliadky je uverejnené na facebook stránke blogu s názvom  Mya Mirell Fashionista v kategórii Video. 
Na týždeň módy v Miláne sa vždy prídu pozrieť a predviesť sa v zaujímavých outfitoch fashion blogeri, stylisti, módni experti, fashionisti, lokálne aj svetové módne ikony a odborná verejnosť z oblasti módy ako šéfredaktori módnych magazínov, ale i svetoví herci, ktorí si túto príležitosť nenechajú ujsť. Táto prehliadka nasledovala po prehliadke značky Gucci, kde sa mihlo veľa kreatívnych outfitov a niektorí potom pokračovali aj na túto prehliadku. Podarilo sa mi zachytiť tento zaujímavý look, fashionisti odetí v značke Annakiki v kolekcii pre jar/leto 2018 :

mef

cof

Aktuálnu kolekciu pre túto sezónu jar/leto 2018 z dielne Annakiki reprezentuje aj modelka Marjan Jonkman , pozrime sa na ňu, srší z nej hravosť, rebélia a mladícka odvážnosť:

 

 

 

Share: