Štruktúrované materiály a potlače sa stali  trendy podľa milánskych mól pre letnú sezónu 2019 ale aj nasledujúcu jesenno-zimnú sezónu 2019-20.  Trendom boli už minulú sezónu 2018 a hitom vo výrazných farbách v kombinácii so zvieracími motívmi sa stanú predovšetkým  toto leto 2019. Buďte teda pripravení už teraz na letnú sezónu a zaobstarajte si nejaké vkusné kúsky s potlačami do vášho šatníka.  Nebojte sa kombinovať a skúšať rôzne potlače, práve veľa potlačí a rôzne motívy budú onedlho novým ošialom. Ostatne to uviedla aj značka Versace počas septembrového Milan Fashion Weeku.

Môj outfit na prechodné jesenné a jarné obdobie inšpirovaný kombináciou rôznych materiálov, štruktúr a potlačí si vzal za základ vrstvenie. Elegantná verzia noblesného looku pre historické staré mesto metropoly Prahy pozostáva zo štruktúrovaných materiálov, čipkovaných potlačí, brokátu a čipkovaného vloženia v topovej časti blúzky so stojáčikovým golierom.  Stojáčikové goliere, zvýšené goliere a mašlové detaily sú taktiež podľa dizajnérov milánskych a parížškych mól, nastolených trendov z februára 2019 v kurze.  Najnovšia kolekcia značky Fendi navrhnutá nedávno zosnulým návrhárom Karlom Lagerfeldom, predstavená počas Milan Fashion Weeku vo februári 2019,  je toho jasným príkladom – čítaj článok Fendi tu na blogu.  Outfit je doplnený nariasenými nohavicami v oblasti pudla s faldami a bočnými vreckami mrkvového strihu, ktoré celý tento look vyzdvihujú úroveň aristokratickej noblesy. 

Fashion pattern and print trends and lots of pattern are trendy for spring/summer 2019 season and next fall/winter 2019-20 season again as milan designers set. This trend started again in New York fashion week. So get ready to bring some statement prints in your spring 2019 closet but for now in very bright colors. All types of animal prints are very popular right now , snakeskin prints, polka dots will still be huge in summer 2019 season and combination of all of them. You should choose fun hues to brighten up your summer outfits, don´t forget ! My elegant version of „aristocratic“ look for old town historical center is composed by structured materials, lace pattern, brocade materials, lace inserts hight neck blouse and combined with frilled pants in itś upper part. 

ZVIERACIE MOTÍVY A POTLAČE

Tak ako boli zvieracie potlače a vzory trendami pre sezónu jar/leto 2018 a opakovali sa aj pre sezónu jeseň/zima 2018-19, návrhári aj tentokrát  ponechali zvieracím potlačiam život a vyzerá to,  že sa stanú novou čiernou.  V kolekciách jednotlivých návrhároch bola zvieracím potlačiam udelená zelená a teda je zrejmé, že pre letnú sezónu 2019 budeme opäť odetí v divočine. Čítaj viac v článku Milan Fashion Week – 18. – 24. september 2018, Móda Ženy, trendy – časť I.  

Najnovšia kolekcia ROBERTO CAVALLI pre Jar/Leto 2019 nebola výnimkou. Opäť sú v kurze zvieracie vzory a motívy a potlače, najmä veľmi veľa potlačí a kombinovaných navzájom.  Ligotavé detaily a extravagancia, to je príznačné pre najnovšie kúsky z kolekcie Roberto Cavalli a preto sa neváhajte inšpirovať  kolekciami dizajnérov pre tohtoročné leto.  Nestarnúce bodky opäť znovuoživili a vo svojich kolekciách použili taktiež viacerí návrhári – počas Milan Fashion Weeku ich  uviedli značky Dolce and Gabbana alebo Max Mara. 

Prague elegant lady.  Un saluto da Praga – la donna elegante. 

Štruktúrovaný motív abstraktnej čipkovanej potlače na saku je kombinovaný s blúzkou s čipkovanou štruktúrovanou topovou časťou a doplnený zvrchným brokátovým kabátom abstraktného kvetinovo-barokového motívu. Nohavice s nariaseným pudlom s faldami a vreckami mrkvového strihu opticky skracujúce nohy vyzdvihli členkové čižmičky s prackovými detailami v oblasti priehlavku. 

POTLAČE A VEĽA POTLAČÍ

Súbežne so zdobeniami, mixované potlače sa objavili ako trend pre sezónu Jar / Leto 2019  všade a posledná kolekcia návrhára Jememy Scotta – Moschino toho bola príkladom. Drobné pásiky, maliarske ťahy štetcom, okázalé ozdoby a pokrývky hlavy pripomínajúce 80.roky outré couture sa zjavili na móle počas septembrového Milan Fashion Weeku v kolekciách jednotlivých návrhárov. Viac sa dočítaš v článku tu na blogu s názvom Milan Fashion Week – 18. – 24. september 2018, Móda Ženy, trendy – časť II. 

Fashion pattern and print trends and lots of pattern are trendy for  spring/summer 2019 season and next fall/winter 2019-20 season again as milan designers set. This trend started again in New York fashion week. So get ready to bring some statement prints in your spring 2019 closet but for now in very bright colors.  All types of animal prints are very popular right now , snakeskin prints, polka dots will still be huge in summer 2019 season and combination of all of them. You should choose fun hues to brighten up your summer outfits, don´t forget ! My elegant version of „aristocratic“ look for old town historical center is composed by structured materials, lace pattern, brocade materials, lace inserts hight neck blouse  and combined with frilled pants in itś upper part. 

Potlače a najmä veľa potlačí a štruktúrované materiály budú podľa dizajnérov z Milána opäť trendy aj letnú sezónu 2019, ako boli hitom pre sezónu jeseň/zima 2018-19. Tento look tvorí vzorované sako s brokátovým prechodným kabátom čistých línií a blúzkou s čipkovaným dekoltom. Nohavice sú zaujímavého strihu s nariasením v oblasti pudla a bokov. Dajú sa mierne vyhrnúť, celkový look pôsobí do historickej metropoly ako noblesná dobová elegancia.

Na oživenie outfitu v tlmených farbách som zvolila červenú kabelku, ďalší variant tvorila čierna mini-kabelka s kombinovanou koženou prackou a kovovou retiazkou s okami. 

at Prague – behind me the Prague Astronomical Clock – „Prague Orloj“ is a medieval astronomical clock in the capital of the Czech Republic

Variant pre tento outfit dotvára mini čierna kabelka s kombinovanou koženou prackou s kovovou retiazkou s okami. 

Viac  – sleduj moje 2 instagram profily: myamirell a mya_mirell

Facebook osobná stránka:   Mya Mirell 

Facebook stránka o móde:   Mya Mirell Fashionista

 

Share: