To najlepšie z červeného koberca BAFTA 2024  –  18. február 2024, časť I.

77. ročník slávnostného odovzdávania cien Britskej akadémie filmových a televíznych umení BAFTA sa konal 18. februára 2024 v londýnskej Royal Festival Hall, kde sa zhromaždili slávne filmové celebrity. Moderátorom večera bol známy škótsky herec David Tennant. Podujatie je ocenením úspechov v britskej filmovej tvorbe a udelilo  Ceny za najlepšie filmy a výkony roka  v rôznych kategóriách.  

škótsky herec David Tennant

Galavečer BAFTA  je práve uprostred sezóny udeľovania cien a hviezdy opäť žiarili v skvostných outfitoch, keď kráčali po červenom koberci  smerom k filmovým oceneniam. BAFTA 2024 ocenila vynikajúce filmy a talentovaných umelcov v rôznych kategóriách. Najväčším víťazom večera sa stal film „Oppenheimerrežiséra Christophera Nolana s 13-timi  nomináciami, ktorý si odniesol 7 ocenení vrátane Najlepšieho filmu, najvyššieho ocenenia večera, Najlepšej réžii a Najlepšieho hlavného herca, ktorým sa stal Cillian Murphy

Tesne za ním nasledoval s  11 nomináciami film „Poor Things, to zahŕňa aj nomináciu na hlavnú postavu herečky  Emmy Stone .  Odniesol si ocenenia za Produkčný dizajn, Kostýmový dizajn, Masky a vlasy  a Špeciálne vizuálne efekty, čo ukazuje jeho silu v technických kategóriách.

The Zone of Interest získal ocenenie za Vynikajúci britský film a Film v cudzom jazyku. Medzi ďalšími významnými víťazmi boli herečka Emma Stone (Hlavná herečka za „Poor Things„) a Robert Downey Jr. Vedľajší herec za film „Oppenheimer„. 20 Days in Mariupol bol ocenený ako Najlepší dokumentárny film  a film The Boy and the Heron získal ocenenie za Najlepší animovaný film

Američania obsadili prvé miesto v troch zo štyroch hereckých kategórií – Emma Stone a Da’Vine Joy Randolph – vyhrali Ceny pre hlavnú a vedľajšiu herečku. 

Cenu za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe si odniesla Cate Blanchet za film Tár a Cenu za vychádzajúcu hviezdu EE Rising Star Award získala Mia McKenna-Bruce. 

Tento ročník BAFTA opäť potvrdil rozmanitosť a bohatstvo talentu v filmovom priemysle, pričom ocenil prácu od režisérov po hercov a technické oddelenia, čo poukazuje na to, že úspech filmu je kolektívnym úsilím

Cillian Murphy a Andrew Scott sú momentálne „najhorúcejší“ herci. 

ČERVENÝ KOBEREC

BAFTA 2024 bol slávnostný večer plný hviezd, výnimočných filmov a očarujúcich módnych kreácií.  I keď to bol britský filmový večer, na červenom koberci boli  v skutočnosti dobre zastúpené americké celebrity.

Herečky Emily Blunt, Emma Stone a Margot Robbie sa zúčastňujú na odovzdávaní cien BAFTA v londýnskej Royal Festival Hall.

Slávnostný ceremoniál v londýnskej Royal Albert Hall bol opäť stredobodom pozornosti módneho sveta a odrážal tak rokmi overené definície elegancie a modernú vynaliezavosť, ktorá posúva hranice. Pozrime sa na to najlepšie z červeného koberca udeľovania cien BAFTA 2024, pri ktorom sa oslavuje pôvab, vysoká móda, dizajnéri a skvostné vyžarovanie hviezd, vďaka ktorým je toto podujatie nezabudnuteľné. 

CATE BLANCHET – LOUIS VUITTON

54-ročná austrálska herečka zvolila burgundy model čistých línií s akcentujúcimi detailami z dielne Louis Vuitton

EMMA STONE – LOUIS VUITTON

Herečka Ema Stone sa objavila na červenom koberci vo vlastnom modeli taktiež módneho domu Louis Vuitton, ktorý stelesňoval ducha jej postavy s jasnými broskyňovými šatami s asymetrickým volánovým zvratom na rukáve. Jej nedbalý dievčenský účes dokonale ladil s nežne pôsobiacim outfitom.

 

„Nepokaz  mi šaty“… Herečky Emma Stone a Emily Blunt zachytené v akčnej póze ako sa objímajú .

EMILY BLUNT – ELIE SAAB 

Emily Blunt, nominovaná na Herečku vo vedľajšej úlohe za film „Oppenheimer“ zažiarila v čipkovanej róbe Elie Saab, z kolekcie Jar/Leto 2024 .  K výraznej zdobenej róbe perličkami s dlhými vlajúcimi rukávmi zvolila herečka aj masívny náhrdelník v duchu hesla „viac je viac“.

MARGOT ROBBIE – GIORGIO ARMANI PRIVÉ 

Barbie“ hviezda Margot Robbie pokračovala vo svojom večernom looku s motívom Mattel v ružovo-čiernej róbe Giorgio Armani Privé 

DUA LIPA – VALENTINO 

Speváčka Dua Lipa, hviezda filmu „Barbie“ a jedna z moderátoriek ceremoniálu,  sa objavila v červených šatách s vlečkou z dielne Valentino

JOY SUNDAY  

Joy Sunday zintenzívnila decibely na červenom koberci BAFTA 2024, keď sa objavila v priliehavých červených latexových šatách s dlhou vlečkou s jasno červenými perami.

NAOMI CAMPBELL – CHANEL COUTURE

V total čiernom looku s jemnou vlajúcou kapucňou napojenou na kaskádovitú vlečku zažiarila Naomi Campbell.

EMERALD FENNELL – ARMANI PRIVÉ

Emerald Fennell, režisérka filmu „Saltburn“, ktorý bol nominovaný za Vynikajúci britský film, zažiarila v róbe Armani Privé s aktuálne trendovými 3D kvetinovými detailmi.

ROSAMUND PIKE – CHRISTIAN DIOR 

Rosamund Pike, nominovaná na Herečku vo vedľajšej úlohe za „Saltburn“ , zvolila šedomodrú vintage róbu  Dior  a uhladený účes do drdolu. 

TAYLOR RUSSEL – LOEWE

Rafinovanú róbu s odhaleným chrbtom zdobenú pierkami od Loewe zvolila 29-ročná kanadská herečka.

FLORENCE PUGH – HARRIS REED 

Florence Pugh známa z filmu „Oppenheimer„, ktorý získal cenu BAFTA za Najlepší film, zažiarila vo vlastnom modeli Harris Reed.

Tento módny vzhľad  pozostával zo  strieborného korzetu navrstveného cez čiernu sukňu, prekrytú čiernou pelerínou a vlečkou. Harris Reed na Instagrame napísal: „Na tomto svete je len málo ľudí, ktorých obliekam a rešpektujem viac ako ikonickú Florence.  Zakaždým, keď sa mi podarí ušiť moje srdiečko do nejakého modelu a urobiť s tebou módny moment, vždy mi to pripadá ako prvýkrát. Milujem ťa a ďakujem, že mi vždy dôveruješ, že pre teba tvorím.“

AYO EDEBIRI – BOTTEGA VENETA 

28-ročná americká herečka, komička a televízna spisovateľka,  Ayo Edebiri, hviezda filmu „Bottoms“  nominovaná na Cenu EE Rising Star Award zvolila jemnú broskyňovú róbu talianskej značky Bottega Veneta s pierkovým kabátom. 

LILY COLLINS – TAMARA RALPH 

Lily Collins, jedna z moderátoriek ceremoniálu, zažiarila v šatách bez ramienok  Tamara Ralph opäť s trendovými  štruktúrovanými 3D plastickými ružami.

obrázky:  ©Scott Garfitt/BAFTA/Getty Images, Isabel Infantes/Reuters,  Neil Hall/EPA Shutterstock, Joe Maher/Bafta/Getty Images for Bafta, Joe Maher/Bafta/Getty Images for Bafta, 

Druhú časť článku si môžete prečítať v pokračovaní na tomto blogu v kategórii Fashion .

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

 

 

 

 

 

 

Share: