To najlepšie z červeného koberca BAFTA 2024  –  18. február 2024, časť II.

77. ročník slávnostného odovzdávania cien Britskej akadémie filmových a televíznych umení BAFTA sa konal 18. februára 2024 v londýnskej Royal Festival Hall, kde sa zhromaždili svetové filmové celebrity . Moderátorom večera bol známy škótsky herec David Tennant. Podujatie je ocenením úspechov v britskej filmovej tvorbe a udelilo  Ceny za najlepšie filmy a výkony roka  v rôznych kategóriách. 

Galavečer BAFTA je práve uprostred sezóny udeľovania cien a hviezdy opäť žiarili v skvostných outfitoch, keď kráčali po červenom koberci  smerom k filmovým oceneniam. Najväčším víťazom večera sa stal film „Oppenheimerrežiséra Christophera Nolana s 13-timi  nomináciami, ktorý si odniesol 7 ocenení vrátane najlepšieho filmu, najvyššieho ocenenia večera.  Tesne za ním nasleduje 11 nominácií pre film „Poor Things, to zahŕňa aj nomináciu na hlavnú postavu herečky  Emmy Stone .  Američania obsadili prvé miesto v troch zo štyroch hereckých kategórií – Emma Stone a Da’Vine Joy Randolph –  vyhrali Ceny pre hlavnú a vedľajšiu herečku a herec Robert Downey Jr. získal Cenu herca vo vedľajšej úlohe .

Cenu za najlepšieho herca v hlavnej úlohe získal Cillian Murphy za film OpenheimerCenu za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe si odniesla Cate Blanchet za Tár a Cenu za vychádzajúcu hviezdu EE získala Mia McKenna-Bruce. 

ČERVENÝ KOBEREC

BAFTA 2024 bol slávnostný večer plný hviezd, výnimočných filmov a očarujúcich módnych kreácií.  I keď to bol britský filmový večer, na červenom koberci boli  v skutočnosti dobre zastúpené americké celebrity.

Herečky Emily Blunt, Emma Stone a Margot Robbie sa zúčastňujú na odovzdávaní cien BAFTA v londýnskej Royal Festival Hall.

Slávnostný ceremoniál v londýnskej Royal Albert Hall bol opäť stredobodom pozornosti módneho sveta a odrážal tak rokmi overené definície elegancie a modernú vynaliezavosť, ktorá posúva hranice. Pozrime sa na to najlepšie z červeného koberca  BAFTA 2024, pri ktorom sa oslavuje pôvab, vysoká móda, dizajnéri a skvostné vyžarovanie hviezd, vďaka ktorým je toto podujatie nezabudnuteľné. 

SOPHIE ELLIS-BEXTOR – ANTONIO RIVA 

Speváčka Sophie Ellis-Bextor, oblečená v šatách Antonio Riva,  predviedla svoju pieseň z roku 2002 „Murder on the Dancefloor“, ktorá dostala nový život v hitparádach po tom, čo bola uvedená vo filme „Saltburn“. 

DAISY-EDGAR JONES – GUCCI

25-ročná britská herečka Daisy Jessica Edgar-Jones , ktorá sa preslávila rolou Marianne v minisérii „Normálni ľudia“ a bola nominovaná na Zlatý glóbus,  sa v roku 2020 vďaka britskému Vogue zaradila na zoznam vplyvných žien daného roku. Je známa tiež zo seriálu „Šesť v tom“ a „War of the Worlds“. Na gala podujatie BAFTA 2024 obliekla model z kolekcie talianskeho dizajnéra Sabata de Sarna značky Gucci.

GRETA GERWIG – ERDEM  

Greta Gerwig, nominovaná s manželom Noahom Baumbachom,  za pôvodný scenár k filmu „Barbie“ , zvolila na červený koberec šaty z dielne  Erdem.

CAREY MULLIGAN – CHRISTIAN DIOR 

38-ročná anglická herečka Carey Mulligan, vedúca herečka nominovaná na „Maestro“ ,  zažiarila v elegantnej korzetovej róbe s vlečkovou sukňovou časťou módneho domu  Dior.

PHOEBE DYNEVOR – LOUIS VUITTON 

Phoebe Dynevor, nominovaná na Cenu EE Rising Star Award, predviedla famóznu postavu  v bielej róbe Louis Vuitton.

SANDRA HULLER – LOUIS VUITTON 

Sandra Hüller, nominovaná na dve ceny BAFTA, zvolila strieborné šaty  Louis Vuitton

FANTASIA BARRINO-TAYLOR – BENCHELLAL 

Fantasia Barrino-Taylor, popová, R&B a soulová speváčka,  nominovaná na Hlavnú herečku za „The Color Purple“ , prišla vo vlastnej róbe Benchellal.

SHEILA ATIM – GUCCI 

Sheila Atim, hviezda filmu „All Dirt Roads Taste of Salt“ a jedna z moderátoriek ceremoniálu ,  sa zaskvela vo flitrovaných strieborných šatách  Gucci.

EMMA CORRIN – MIU MIU 

28-ročná britská herečka, ktorá sa preslávila rolou princezny Diany vo filme „Koruna“ ,  predviedla extravagantný model z dielne Miu Miu

DA´VINE JOY RANDOLPH – ROBERT WUN

Da’Vine Joy Randolph, víťazka ceny BAFTA za Herečku vo vedľajšej úlohe vo filme „The Holdovers “ , zvolila model  Robert Wun . 

BRYCE DALLAS  HOWARD – THE NEW ARRIVALS

42-ročná americká herečka obliekla flitrovú rafinovanú róbu s trendovým ružičkovým detailom na frontálnej časti z dielne The New Arrivals

BRADLEY COOPER – LOUIS VUITTON

49-ročný americký herec a filmár, šarmantný Bradley Charles Cooper, ako znie jeho celé meno, nominovaný na rôzne ceny, vrátane ôsmich Oscarov a ceny Tony, získal dve ceny Grammy a cenu BAFTA. Cooper sa v roku 2015 trikrát objavil vo Forbes Celebrity 100 a na zozname magazínu Time – 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Na gala podujatie BAFTA 2024 obliekol dvojradový modrý predĺžený vintage model s nohavicami do zvonu z dielne Louis Vuitton

Bradley Cooper, nominovaný za réžiu, pôvodný scenár a na hlavného herca za  „Maestro“,  sa objavil v dlhom dvojradovom saku inšpirovanom 70. rokmi s gombíkmi  od Louisa Vuittona.

BARRY KEOGHAN – BURBERRY 

Barry Keoghan, nominovaný na hlavného herca za „Saltburn“ obliekol značku Burberry.

ROBERT DOWNEY JR. – STELLA McCARTNEY

Robert Downey Jr., víťaz ceny BAFTA za Herca vo vedľajšej úlohe vo filme „Oppenheimer“ ,  sa objavil v šedom komplete britskej dizajnérky  Stella McCartney.

COLMAN DOMINGO – BOSS 

Colman Domingo, nominovaný na hlavného herca vo filme „Rustin“, obliekol model z dielne Boss.

TEO YOO  

Teo Yoo, popredný herec nominovaný za „Minulé životy“, zvolil kombináciu zamatového saka, ktorý je aktuálnym módnym trendom roku 2024.

DAVID BECKHAM 

PAUL MESCAL – GUCCI

Paul Mescal , 28-ročný írsky herec, ktorý bol v roku 2023 nominovaný na filmové ocenenie Academy Awards za jeho herecký výkon vo filme „Aftersun“ , obliekol model z dielne Gucci.

RYAN GOSLING – GUCCI 

Herec Ryan Gosling, nominovaný na Najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe za rolu vo filme „Barbie„, sa blysol  v jednoradovom bielom vlnenom obleku Gucci s lemovaním Rosso Ancora, doplneným sviežou bielou košeľou a čiernymi lakovanými topánkami. V skutku predviedol postavu Kena.

obrázky:  ©Scott Garfitt/BAFTA/Getty Images, Isabel Infantes/Reuters,  Neil Hall/EPA Shutterstock, Joe Maher/Bafta/Getty Images for Bafta

Prvú časť článku si môžete prečítať v histórii na tomto blogu v kategórii Fashion .

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: