Elegancia je otázkou osobnosti.  Niekomu je tento štýl vlastný a  šaty doslova nosí s noblesou, iný inklinuje k nenápadnému štýlu,  športovému štýlu, prípadne zvolí športovú eleganciu.  Môj príklad elegantného outfitu na prechodné jesenné či jarné obdobie napríklad do historickej metropoly pozostáva z kombinácie rôznych materiálov a štruktúr od hodvábu, cez brokát po štruktúrovanú čipkovanú potlač. Vrstvenie je základom tohto vzhľadu.  Baroková nadčasová elegancia je dominujúca a potlače a textúry na materiáloch sú zaujímavo kombinované.  Najnovšie trendy z prehliadkových mól k tomuto len navádzajú. Potlače, veľa rôznych potlačí a ich kombinácie sú trendovými novinkami podla milánskych prehliadkových mól.  Na šialené kombinácie sa pripravte v lete najmä od značky Versace.  Zaujímavé materiálové, farebné kombinovanie a experimentovanie bola pre mňa vždy výzva a tak som tomuto trendu rada. S materiálmi, štruktúrami a farebnosťou som veľmi rada  pracovala, výrazovosť sa však na naše vtedajšie pomery veľmi nehodila. Naviac výrazné outfitové kreácie  obľubujú skôr osobnosti, ktoré sa neboja experimentovať, nezakríknuté, majúce radi farby a ktoré vedia outfity nosiť.  Cítia sa v nich doslova ako ryba vo vode.  Výsledný look nebude pôsobiť silene, ostatne ako pri všetkom, čo vyžaruje náznak sileného kopírovania, nútenosti. K presvedčivosti je nutné si štýl osvojiť, mať ho v krvi a naučiť sa pracovať s fantáziou.  Pričom fantázii sa medze nekladú , možností je dnes nespočet. 

Na milánsky fashion week som zvolila outfit vo verzii perlovo-losová blúzka, výrazný zlatý opasok  zvýrazňujúci ženský pás a zlaté nohavice  s barokovým motívom potlače s vysokým pásom, ktorý sa vhodne dopĺňa so vzormi na saku a bronzovom brokátovom kabáte. 

Nebojte sa kombinovať aj zdanlivo nekombinovateľné prvky ako rôzne vzory, potlače a kombinácie materiálov, pokiaľ si na to trúfate.  Výrazné looky dominujú predovšetkým na svetových týždňoch módy a ak sa nebojíte expresivity výrazových kreácií, môžete vyskúšať tento najnovší trend pokojne aj v bežných uliciach.   V letnom období (leto 2019)  budú dominovať aj výrazné neónové farby v kombinácii s potlačami a to aj zvieracími, odetí budeme teda opäť v divočine. Móda má veru veľmi veľa podôb, ktoré si nájdu svojich nadšencov. 

Viac sa dozvieš na mojich dvoch instagram profiloch – sleduj  myamirell a mya_mirell a facebook stránkach o móde: Mya Mirell Fashionista a mojej osobnej fan page, kde uverejňujem ostatné fotografie: Mya Mirell. 

Share: