BOTTEGA VENETA  – kolekcia pre jeseň / zimu 2019-20, Milan Fashion Week, Móda Ženy , 22. február 2019

Taliansky týždeň módy konaný v Miláne – Milan Fashion Week, Móda Ženy – priniesol pre zimnú sezónu Jeseň / Zima 2019 -20  najmä luxusné materiály, zdobenia a živé farby.  Milánski módni dizajnéri sa postarali o trendy pre túto sezónu a to:  káro, ultra glam štýl, dramatické výstrihy, mašľové detaily, romantické goliere, chunky boots alias „bagandže“, vojenský štýl a estetiku matrixu.

O najexpresívnejších prehliadkach z prehliadkových mól a podrobnejšie o trendoch a návrhároch z Milan Fashion Weeku, február 2019, sezóna Jeseň / Zima 2019-20 sa dočítate v predchádzajúcich článkoch, viac (foto a video) – sledujte facebook stránku blogu s názvom Mya Mirell Fashionista a instagram mya_mirell. 

BOTTEGA VENETA a ESTETIKA MATRIXU

Do popredia sa počas februárového Milan Fashion Weeku (02/2019) dostala estetika matrixu ako nový trend pre sezónu Jeseň / Zima 2019 – 20. 

Talent Daniela Lee debutujúceho v pozícii kreatívneho riaditeľa značky Bottega Veneta bol  jasne viditeľný.  Zimnú kolekciu pre mužov a ženy vytváral pozoruhodný  mix odvážnych kontrastov, óda na slobodu, vlastné vyjadrenie a senzualita. 

Ikonický čierny kožený look z Matrixu, ktorý začínal sláviť návrat minulý rok počas Milan Fashion Weeku v prehliadkach kolekcií pre sezónu jeseň 2019 zosilnel. Tento trend priniesla najmä značka BOTTEGA VENETA a taktiež značka Alberta Ferretti. 

Masívne bojové čižmy k celkovému bojovému looku a Matrix štýlu ešte viac dopomohli. 

Prehliadka sa konala v otvorenom priestore milánskeho Parco Sempione, Arco della Pace,  za denného svetla 22. februára 2019 počas slnečného dňa.

Tradícia a modernita sa stretli vo vzájomnom súlade v heterogénnej kolekcii zostavenej z tmavých, minimalistických, sexy a nadčasových prvkov. Je to príklad jemného rozlišovania a  dôrazu na detaily, kombinácie vzácnych látok a precíznych siluet. 

Majstrovská úroveň a zručnosť je srdcom identity značky, vždy citeľne badateľná, súčasná v každom dizajne a vyvíjajúca sa vďaka dôraznej dávke modernity kombinovanej s klasickými technikami. 

STRIHY

Zimná kolekcia jeseň / zima 2019-20 Bottega Veneta sa vyznačuje geometrickými strihmi a širokými objemami zahaľujúcimi postavu.

MATERIÁLY

Koža je majoritný protagonista kabátov, košieľ a sukní revidovaných novým spôsobom. Elegantné outfity sú zmiešané s viac športovým lookom. Kolekcia je charakterizovaná rozdielnymi elementami:  efektný a kultivovaný look, dlhý a krátky,  hedonistický a intelektuálny.

FARBY

Farebná paleta kolekcie je refleksiou týchto  kontrastov – stretnutie medzi tmavými tónmi a trblietavými elementami, prírodnými tónmi striedajúcimi sa so zelenou, červenou, svetlo modrou a zvieracou farbou.

Prvý mužský look tvoril čierny oblek s nohavicami s vysokým pásom na oranžovom nylonovom roláku so zaujímavým detailom, vonkajším a zároveň vnútorným náprsným vreckom. Dizajnér Daniel Lee týmto predviedol krajčírske umenie a priniesol inovatívny dizajnérsky prvok.

VOJENSKÉ TOPÁNKY

Zjednocujúcim leitmotívom kolekcie sa stali vojenské topánky tak v mužskej ako aj v ženskej časti.

Novým trendom zimnej sezóny sa stávajú vojenské topánky, ktoré mala obuté skoro každá predvádzajúca modelka a ktoré môžeme vidieť ako  street style trendy v uliciach nielen počas týždňov módy. 

Luxusná značka a jej mladý britský kreatívny riaditeľ Daniel Lee predviedla taktiež protipól a to dizajnové kožené lodičky s prešívaním kombinované so sukňami, blúzkami, sakami, ladiace s prešívanými kabátmi, sukňami a kabelkami podobného dizajnu. 

Pletené pulóvre sa stali maxi a taktiež doplnky prešli v priebehu prehliadky mutáciou – od maxi kabeliek sa kolekcia prepracovala k večerným kabelkám s perím. 

Kolekcia značky BOTTEGA VENETA, jeseň / zima 2019-20 navrhnutá dizajnérom Daniel Lee mala vyburcovať emócie – potešenie a radosť, túžbu a krásu. 

Zimná sezóna Milan Fashion Weeku,  Móda Ženy, konaná vo februári 2019, na ktorom predstavili svoje novinky dizajnéri, bola doposiaľ  najväčšia. Tvorilo ju 179 nových kolekcií predvedených počas prehliadok v nabitom harmonograme módneho týždňa. Milan Fashion Week sa stal aj viac medzinárodný a to najmä vďaka spolupráci Fashion Hub a Camera Nazionale della Moda Italiana.  Je známy tým, že si udržiava  scénu módneho diania doma. Počas tohto týždňa módy predvádzajú  prevažne talianski dizajnéri a tie najväčšie značky svoje kolekcie uvádzajú v tradičných priestoroch. Spoločne tak vytvárajú tzv. milánsku módnu scénu v  rodinných pomeroch.

zdroj obrázkov: wmagazine . com, Vogue . com, iodonna. it, pinterest, getty images,  foto: Serichai Traipoom

Sleduj ma na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

 

Share: