Bottega Veneta – Milan Fashion Week, Moda Donna, kolekcia Jeseň / Zima 2020 – 2021, sezóna Móda Ženy

Talianska módna značka Bottega Veneta patrí medzi lídrov na poli luxusnej módy. Je známa pre produkty z ručne prepletanej kože,  techniku  kabelkového dizajnu intrecciato.  Estetika Bottega Veneta tkvie v rafinovanom dizajne, v ktorom sa snúbi tradičná remeselná výroba s priemyselnými inováciami.   Založenie značky sa datuje do roku 1966,  kedy sa postupne vypracovala na štandard luxusu produktov a parfémov.   Krása produktov sa snúbi s funkčnosťou, výnimočnosťou a sofistikovanosťou Made in Italy.  Bottega Veneta je držiteľkou ceny British Fashion Awards a na jej čele stojí už tretí rok kreatívny dizajnér Daniel Lee. 

BOTTEGA VENETTA – KOLEKCIA JESEŇ / ZIMA 2020 – 21

Módna kolekcia pre sezónu Jeseň/Zima 2020 – 21  predvedená počas zimnej sezóny Milan Fashion Weeku, Móda Ženy, je tretím dizajnérskym počinom návrhára Daniela Lee. Pozrime sa na kolekciu a znaky, ktorými sa vyznačuje. 

STRAPCE

Strapce hrali v kolekciách milánskych dizajnérov pre sezónu Jeseň – Zima 2020-21 veľkú úlohu. Objavili sa hojne na modeloch značiek  Jil Sander , Pada a svoje miesto majú aj v kolekcii Bottega Veneta, Zima  2020 – 21. 

Horúce ružové tkané strapce sa hojdali zo šiat vykukujúc z predĺženého kardiganu a kývali sa spod žltého huňatého kabáta.

Strapce v kolekcii Bottega Veneta pre Zimu 2020 – 21  zdobili kabáty, šaty, kabelky, nohavice  a miestami pripomínali niečo z minulej kolekcie Emilio Pucci.

Pletené nohavice s lemom po celom obvode už boli možno príliš , ale veľká žltá strihaná clutch kabelka s bohatými strapcami vyznela nežne k pomaznaniu.

Hovoriac o jemnosti, návrhár Daniel Lee pracuje na vývoji úpletu, ktorý by sa včlenil do dizajnu značky.  Čierne rozšírené nohavice s rebrovaným úpletom a plisovaný top s krátkym rukávom  však veľmi ako pohodlné oblečenie nevyzerali .

Čierne svetrové šaty a cardigan spolu dokonale spracovali robustnú zlatú retiazku, detaily zo šperkov značky ,  včlenených do okrúhlych výstrihov a manžiet.  Tento istý motív zažiaril aj v bielom variante.

DANIEL LEE A MODERNÝ PRÍSTUP TECHNIKY INTRECCIATO

Daniel Lee, kreatívny dizajnér značky Bottega Veneta chŕlil najžiadanejšie položky každej sezóny od pouch kabeliek (vrecúškových) po tkané sandále. Jeho prístup k takmer 60-ročnému remeslu značky je aktuálne viac progresívny, ako kedykoľvek predtým.

Túto sezónu prijal Lee podpis módneho domu Bottega Veneta – techniku  intrecciato (prekladaný kožený vzor na kabelkách), aj keď do celej zbierky pridal nové modernizujúce prvky.  Moderný prístup k tradičnej technike intrecciato kultovo spojenej so značkou Bottega Veneta vyznieva ako mierne prevratný, prekrásny a divný zároveň a symbolizuje skryté tajné dedičstvo, hojnosť a nadbytok pre turbulentnú sezónu Bottega Veneta 2020.

Sandále na vysokých opätkoch s prackami ergonomicky stočenými okolo členkov, ktoré boli robené na 3-D tlačiarni, boli vynikajúcim kúskom tejto kolekcie zobrazené vedľa predĺžených siluet  v bohatých zúrivých paletách. 

DOPLNKY

Doplnky, ako topánky s krokodílím vzorom, obálková clutch kabelka so skrúteným vypletaným vzorom, so skrútenou väzbou techniky intrecciato a tkaný veľký vak v súlade s jesenným trendom tašiek „viac je viac“.

Zimná unisexová kolekcia Bottega Veneta – Jeseň / Zima 2020 – 21 spája tentokrát v sebe obe,  klasické remeslo a progresívne technológie.  Jeden z najjasnejších znakov značky Bottega Veneta, ktorý ju charakterizuje je talianska  technika intrecciato (jemne vrstvený vzor tkania), ktorá pozdvihuje a povznáša kabelky, topánky a ostatné doplnky módneho domu.

Kolekcia Jeseň / Zima 2020 – 21 opätovne používa intrecciato techniku pre clutch kabelky (konvenčné, napriek tomu žiadúce) a unisex  predĺžené vesty pufového strihu s využitím druhej siluety na zvýraznenie inherentného  pohodlia v jadre cieľov Bottega Venetta.

MATERIÁLY

V kolekcii Jeseň / Zima 2020 – 21 hral hlavnú úlohu streč, dokonca aj v pánskom krajčírstve.  Pánske aj dámske odevy boli strihané so strečovou džerzej textíliou a akcentované veľkorysým úpletom, s prepožičaním prirodzenej ľahkosti oblekom na mieru, voľným parkám a úhľadným trench coatom.

Hranato zrezané čižmy poskytli hrubú protiváhu pleteným nohaviciam a veľkorysému strihaniu, súčasne posilnili strihy vybraných polo svetrov blejzrov a šiat.

Túto sezónu sa  vízia kreatívneho riaditeľa značky Bottega Veneta DANIELA LEE  manifestovala do kolekcie prvkov šatníka, ktorý je  dizajnovaný pre jednu osobu a na jeho  jednotlivé kúsky. 

Obleky na mieru, neónové strapce a typická tkaná väzba sa prelínali na móle s každým pohľadom utvrdzujúce značku Bottega Veneta ako neotrasiteľnú silu v módnej budúcnosti.

Zdroj obrázkov:  Bottega Veneta, Vogue, schutterstock, pinterest, Vogue

Prvú časť  článku o kolekcii Bottega Veneta pre sezónu Zima 2020 – 2021 čítajte na tomto blogu.  Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Share: