Preraziť v módnom priemysle je veľmi náročné, najmä na Slovensku, nie je to žiadna prechádzka ružovou záhradou. Do popredia sa dnes dostala tzv. fast fashion – rýchla móda, kedy  sú obchody plné lacných a neustále ponúkajúcich nové veci vyrábané prevažne v Ázii, v krajine s lacnou pracovnou silou. Preraziť s kvalitou a kreatívnosťou, ktorá je  módnym návrhárom vlastná  je neraz ťažký chlebíček.  Svoje o tom vedia určite slovenskí módni návrhári, ktorých máme na našej módnej scéne mnoho talentovaných a ktorí majú  zákazníkovi vždy veľa čo ponúknuť. Slovenského módneho návrhára Borisa Hanečku netreba veľmi predstavovať. Je etablovaný na slovenskom módnom poli, kde vyrazil a zakotvil celkom rýchlo a nie je neznámy ani v zahraničí.  Tu na blogu nájdete vo vyhľadávaní o ňom článok z predchádzajúcej módnej udalosti s názvom Fashion LIVE – Slovak fashion event, DAY I, kde si môžete pozrieť aj video z prehliadky. Borisa Hanečku nájdete aj na instagrame pod menom borishanecka.

Video z tejto prehliadky – nová kapsula kolekcia dF verzus Boris Hanečka si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista tu: https://www.facebook.com/mirellfashionista/videos/1611224395651840/ 

dlhšia verzia s celým moderátorským úvodom – video: https://www.facebook.com/mirellfashionista/videos/1613050628802550/

slovenský módny návrhár Boris Hanečka a kreatívny riaditeľ firmy DF fashion Erik Šimčisko

Od skončenia štúdií na VŠVU sa za pomerne  veľmi krátky čas dostal do popredia medzi slovenské zvučné návrhárske esá. Je známy mnohými úspešnými prehliadkami na Slovensku ako aj v zahraničí. V roku 2006 získal ocenenie Lifeline Fashion Talent. Jeho modely si obľúbili celebrity ako slovenská modelka Denisa Dvončová, česko-slovenská speváčka Dara Rolins, bývalá modelka Lucia Hablovičová, slovenská herečka Zuzana Fialová, populárna slovenská moderátorka Adela Banášová a mnohé ďalšie. Jeho srdcovou záležitosťou v móde boli ale vždy kabáty, ako prezradil v rozhovore počas módneho večera, čo vraj málokto vedel. Boris od slávnostných rób pre krásne dámy  na svadby a plesy tentokrát rozbieha svoj nový sen a my sa naň môžeme pozrieť:

  1. mája 2018 sa v priestoroch beauty and fashion lounge Envy and Priveé v Paláci Motešických zrodilo niečo nové, čo na Slovensku ešte nebolo. Uskutočnila sa slávnostná akcia –  prehliadka a krst novej kolekcie Borisa Hanečku a  ako sa návrhár vyjadril,  zrodila sa nová verzia jeho Ja. Na akcii som sa bola tiež pozrieť a takpovediac zmapovať aj našu slovenskú módnu scénu.  Video z prehliadky a video slovenských celebrít, ktoré prišli osláviť krst novej kolekcie si môžete pozrieť na facebook stránke blogu s názvom Mya Mirell Fashionista. A veru sa bolo na čo pozerať. 

manažér firmy d´fashion Erik Šimčisko a slovenská moderátorka Vera Wisterová – 3. máj 2018, krst a prehliadka novej kolekcie Borisa Hanečku versus d´Fashion

Rozmach a posun tejto značky spočíva v kooperácii s etablovaným módnym návrhárom Borisom Hanečkom v zmysle cenovej prijateľnosti a nositelnosti modelov formou populárnych kapsula kolekcií. V paláci Motěšických sa v tento večer predstavila prvýkrát kapsulová kolekcia novej značky DF versus Boris Hanečka. A že sa bolo na čo pozerať, o tom svedčí video z prehliadky a samotné prekrásne modely. Čo to znamená capsula collection?Pôjde o rovnocennú spoluprácu renomovaného slovenského návrhára značky Borisa Hanečka s firmou d´ Fashion. Kapsula kolekcia je určená na bežné nosenie, pričom inšpirácií pri zrode tohto  nápadu bolo viac. Ako sa vyjadril manažér Erik Šimčisko  v úvode prehliadky, čo sa týka štýlu a strihu týka vychádzali zo 60., 70. rokov,  avšak  so zachovaním hanečkovho rukopisu. Nepôjde o rýdzo dizajnérske kúsky, ako by si mnohí mohli myslieť, no bude sa jednať o luxusnú kolekciu ale zároveň limitovanú. Z každého modelu je plánovaných približne 15 kusov, pričom sa prihliada na všetky konfekčné veľkosti v rozmedzí od čísla 36 po 44. Myšlienka zrodu kolekcie prêt-à- porter de luxe Borisa Hanečku a značky dF spočíva vo vytvorení kolekcie určenej pre bežné ženy na každodenné nosenie, ktoré si zaslúžia nosiť oblečenie od svojho obľúbeného módneho návrhára. Cenová dostupnosť v rozmedzí od 120 do 150 eur za kus pri zvučnom mene Boris Hanečka by mala byť zaručená aj pre bežných ľudí, pracujúce manažérky, právničky, ženy v úradoch. 

Úvod prehliadky všetkých príjemne šokoval, moderátorku zobliekli z laboratórneho plášťa a predviedla tak prvý prekrásny model. Po nej nasledovala prehliadka s rovnako zakuklenými modelkami.

Kolekcia bude atraktívna, aktuálna a zaujímavá ako uviedol návrhár Boris Hanečka. Modely budú sedieť presne na mieru a kvalita prepracovania a výberu materiálov bude prioritná. Značka d´ Fashion si  po kvalitu materiálov namierila priamo do Paríža. Manažér firmy zároveň obdivuje vkus slovenských žien a preto obaja aj s návrhárom veria v úspešnosť novej značky a tejto spolupráce. Ako sa vyjadril: „Chceme Slovenkám prinášať radosť z domácej slovenskej módy“.

V paláci Motešických sa v tento večer predstavila prvýkrát kapsulová kolekcia novej značky dF versus Boris Hanečka. Z tohto harmonického módneho prepojenia vznikla jedinečná prêt-à- porter kolekcia plná farieb a netradičných vzorov. Video si môžete pozrieť na facebook stránke blogu Mya Mirell Fashionista.

Za ústrednú farbu kolekcie si návrhár Boris Hanečka vybral farbu tyrkysovú, ktorá je momentálne obľúbenou farbou v uliciach Paríža. Celý rozhovor s návrhárom a ďalšie videá z prehliadky a video s celebritami si môžete pozrieť na facebook stránke blogu Mya Mirell Fashionista v kategórii Video tu: https://www.facebook.com/mirellfashionista/videos/1611224395651840/

slovenský módny návrhár Boris Hanečka s modelkami po prehliadke novej kolekcie Hanečka versus d´fashion – zdroj: Hanečka

Boris Hanečka sa nechal inšpirovať vtedajším bohémskym životom v Hollywoode a slnečnom Saint-Tropez. „Inšpirovala ma tiež jar, ale kvety na našich modeloch budete hľadať márne. V tejto kolekcii sa držím hesla, že kvety majú byť vo váze a farby na oblečení, vyjadril sa Boris Hanečka. Módny návrhár tentoraz stavil na výrazné geometrické tvary a príjemné materiály, aby sa zákazníčky v oblečení cítili maximálne pohodlne. Profesionálne fotografie kolekcie z archívu Borisa Hanečku nafotené na modelkách: 

,,Boris Hanečka je výnimočný módny tvorca, no kúsky z jeho dielne si nemôže dovoliť každý. Naša kolekcia na nadchádzajúce mesiace je preto príjemným kompromisom. Modely sú určené na bežné nosenie a sú cenovo dostupné. Zároveň im nechýba Borisova nápaditosť a originalita, prezradil riaditeľ značky dF Erik Šimčisko.

„Súčasťou kolekcie sú večerné šaty, crop topy či trenčkoty, ktoré sa dajú nosiť ako šaty alebo ľahký kabát. Vystihujú momentálne obdobie, vrcholenie jari a očakávanie leta. Kolekciu sme sa snažili vystavať tak, aby boli jednotlivé modely medzi sebou kombinovateľné a zákazníčky sa tak samy mohli vyhrať s farbami a strihmi, prezradil Boris Hanečka. Po prehliadke som si kolekciu bola obzrieť aj ja. 

Najnovšiu kolekciu a spojenie jeho mena a tvorby s novou značkou DF fashion prišlo osláviť niekoľko celebrít a známych ľudí. Nechýbali herci, herečky, známi moderátori. Moderátorkou akcie bola Vera Wisterová. Slovenská moderátorka akcie Vera Wisterová v šatách z novej kolekcie Boris Hanečka versus DF fashion. Geometrické vzory sú hlavným prvkom kolekcie. 

Slovenská herečka Gabriela Dzuríková na akcii takto žiarila. V kvetovaných šatách jej to náramne pristalo a s nadšením a úžasnou náladou privítala novú kolekciu.

 

Slovenská štýlová speváčka Marcela Molnárová, ktorá si zachováva mladistvý vzhľad a je rozhľadená v oblasti módnych trendov,  si rovnako nenechala túto akciu ujsť. Okamžite bola bola terčom záujmu fotografov a dávala rôzne rozhovory. Vždy dobre vyzerajúca speváčka Marcela Molnárová s úsmevom na perách. 

Známy a populárny slovenský moderátor a aktuálne aj úspešný youtuber Matej Cifra prezývaný Sajfa prišiel aj s manželkou Veronikou a celú módnu udalosť takto zábavne oživili  v rovnako zladenom riflovom outfite. 

Usmiata kráľovná večera v krásnom outfite – pani herečka Mária Kráľovičová (1927)  žiarila ako vždy optimizmom .  Slovenská druhá Iris Apfel. 

Nová moderátorka slovenskej relácie Superstar, bývalá modelka Jasmina Alagič v úlohe fashion reportérky.

Úspešný módny večer bol fantasticky pripravený od samého začiatku cez chutné občerstvenie, koktail party, spojený s prezentáciou novej značky, vyvrcholil módnou prehliadkou a na záver si prítomní hostia mohli dokonca aj vyskúšať nové modely na vlastnej koži. 

To že Slovenky majú vkus je dobre známe. 

Módny návrhár Boris Hanečka bol počas záverečnej koktail party vyťažený rozhovormi a tak som ho išla pozdraviť aj ja.

Usmiaty slovenský návrhár Boris Hanečka a ja mu želám veľa nových spokojných zákazníkov a nápaditosti v jeho tvorbe. Nezabudnite si pozrieť video z prehliadky kolekcie na stránke facebook – Mya Mirell Fashionista.

FOTOGRAFIE z módnej prehliadky 

Share: