Prehliadka kolekcie Carolina Herrera Resort 2024 v Rio de Janeiro – elegancia značky s bujnosťou brazílskeho ducha

Americký módny dom Carolina Herrera vo štvrtok 1. júna 2023  v Riu de Janeiro predviedol svoju vôbec prvú módnu prehliadku mimo New Yorku s výhľadom na záliv Guanabara sochu Krista Spasiteľa pri západe slnka. Historická štvrť Santa Teresa so svojimi malebnými kľukatými uličkami a sídlami v koloniálnom štýle je na míle vzdialená od tanečnej sály hotela Plaza v New Yorku. Na kopci Santa Teresa s úchvatným pozadím predvádzali brazílske modelky na čele s Isabeli Fontana kolekciu Carolina Herrera 2024 oslavujúcu pulzujúcu energiu mesta a nespútanej radosti, ktorá charakterizuje obyvateľov. 

Príroda sa však rozhodla inak a hneď na začiatku šou sa spustil dážď, pred ktorým sa niektorí účastníci vrátane prominentných osobností z Ria a celej Brazílie zakryli pončami, čo boli po ruke, ostatní sa rozhodli osušiť a  sledovali  šou z  priľahlého skleníka, kde sa konala after party. Modelky, ktoré sa však nenechali odradiť prírodnými živlami, predviedli svoju profesionalitu a obetavosť a s nefalšovanými úsmevmi na tvárach kráčali po ružovom móle plnom kaluží niektoré bosé držiac lodičky v ruke.  

Scéna zhrnula podstatu ženy Carolina Herrera , ktorá je elegantná, silná a pripravená dobre sa zabaviť bez ohľadu na okolnosti. 

CAROLINA HERRERA – NADČASOVÁ ELEGANCIA

Carolina Herrera, ikonická módna značka známa svojou nadčasovou eleganciou, urobila teda veľmi odvážny krok, keď priniesla módnu prehliadku Hererra Resort 2024 do očarujúceho mesta Rio de Janeiro. 

Napriek nepredvídateľnému počasiu prehliadka pokračovala a predstavila kolekciu, ktorá oslavovala žiarivé farby, bujné potlače a húževnatého ducha ženy Carolina Herrera.

Wes Gordon, kreatívny riaditeľ Caroliny Herrery, využil príležitosť vyblázniť sa so svojimi návrhmi, výsledkom čoho je ohromujúca ukážka elegancie, sily a neochvejného nadšenia.

Značka založená venezuelskou dizajnérkou Carolina Herrera je teraz kreatívne vedená kreatívnym riaditeľom Wesom Gordonom .  Vďaka silnému spojeniu s Latinskou Amerikou a prosperujúcemu biznisu vôní v Brazílii bolo Rio de Janeiro vhodnou voľbou na debut kolekcie Resort a novej vône Carolina Herrera. Kreatívny riaditeľ značky Wes Gordon vyjadril svoju fascináciu mestom a jeho pôvabom, ktoré poslúžilo ako dokonalé pozadie tejto mimoriadnej módnej udalosti. Rio bolo vybrané ako inauguračné mesto mimo New Yorku, aby usporiadalo módnu prehliadku Caroliny Herrery pre jeho pulzujúcu energiu, neodmysliteľný optimizmus a nákazlivú „radosť zo života“. Toto rozhodnutie však odráža aj strategické zameranie značky na rozšírenie jej prítomnosti na latinskoamerickom trhu.

KOLEKCIA CAROLINA HERRERA RESORT 2024

Módna prehliadka Carolina Herrera Resort 2024 v Rio de Janeiro predviedla kolekciu, ktorá stelesňovala eleganciu značky v kombinácii s bujnosťou brazílskeho ducha.

Neohrozené používanie farieb, nápadné vzory a neochvejné odhodlanie modeliek tvárou v tvár dažďu Wesom Gordonom vytvorili nezabudnuteľnú módnu udalosť. Žena Carolina Herrera sa ukázala ako symbol sily, odolnosti a oslavy života a zanechala nezmazateľnú stopu v módnom priemysle s touto fascinujúcou šou.

Kolekcia Carolina Herrera Resort 2024 ponúka celý rad štýlov, vrátane športových dielov z ľahkého kepru a výrazného krátkeho obleku zo šnúrového kepra so vzorom rybej kosti.  Koketné minišaty áčkového strihu bez ramienok zdobil kvetinový vzor,  ktorý odráža uvoľnenú a hravú atmosféru kolekcie. 

Kolekcia rezortu 2024 obsahovala živé kúsky, ako napríklad veľké blúzky premenené na zavinovacie sukne.

Wes Gordon, známy svojimi odvážnymi a farebnými vzormi, využil v Riu príležitosť posunúť svoju kreativitu do nových výšin. Kolekcia obsahovala nápadné mango-žlté róby s objemnými kvetinovými rukávmi v kombinácii s nadmernými mašľami a rozparkami po stehná. Bavlnená sukňa s očkami a sukňa nafarbená vo fantastickom odtieni kyslej zelenej predviedli Gordonov nebojácny prístup k farbe.  

Stále aktívna brazílska modelka, matka 2 dospelých detí, Isabeli Fontana, predviedla oranžové háčkované tielko a sukňu, z ktorých vyžarovala sebadôvera a štýl.

Jedným z výnimočných kúskov bola úchvatná dúhová volánová sukňa, zatiaľ čo minišaty v podmanivých odtieňoch jazernej modrej, kiwi zelenej a papáje oranžovej zaujali svojím moderným strihom.

Prehliadkové mólo bolo ukážkou elegantných dizajnov v žiarivých farbách s potlačami a vzormi, ktoré sa rýchlo stali podpismi dizajnéra Wesa Gordona na Herreru. Oblečenie je presne to, čo by ste si chceli zabaliť do tropickej destinácie, akou je Rio, od háčkovaných šiat až po rôznofarebné pásikové úpletové modely.

Najmä biela košeľa a plesová sukňa, ikonická kombinácia domu, dostala ostrovné spracovanie prostredníctvom pruhov  a tiež v  dvojfarebnej oceánskej modrej s rozparkom v strede a rozetou, ktorá sedí nízko na spodku pása s bosými nohami a zlatými náušnicami na pleciach.

V celej kolekcii sa objavili jemné motívy orchideí v nádherných výšivkách a éterických akvareloch na organze

Nechýbali ani rafiové výšivky, otvorené chrbty, okrajové lemy a dokonca aj bikiny. Gordon tiež uviedol niekoľko priamych odkazov na krajinu, ktorú značka navštevuje, prostredníctvom kvetinových potlačí s brazílskymi orchideami a čiernobielych tylových vrstiev inšpirovaných legendárnou promenádou Copacabana od Roberta Burle Marxa.

Stredom pozornosti boli bodky na košeliach inšpirovaných pánskym oblečením a na šatách rôznych dĺžok, ktoré sú vhodné ako na gala udalosti, tak aj na kokteilové večierky. Odevy, zdobené v odtieňoch zelenej, červenej a čiernej, vyžarovali pohodlnú, no zároveň elegantnú estetiku, ktorú navyše dopĺňali klobúky so širokým okrajom.

Je to veľmi hlboký ponor do herreraizmov – bodky, kvetinové potlače, bavlnené košele… spochybňujúce predstavu o tom, čo je oblečené a čo neformálne, a hráme sa s tým. Ale pretože sme v Riu a Táto energia Brazílie, chcel som, aby všetko malo ľahkosť, ľahkosť, bolo bližšie k telu, bolo veľmi moderné a svieže, mladé a zmyselné,“ povedal Gordon. „Silueta išla oveľa bližšie k telu. Konštrukcia bola zjednodušená. Vyšli sme z jesennej sezóny, ktorá bola veľmi veľkolepá, plastická a krásna.

Kolekcia podľa značky stierala hranice medzi ležérnym a elegantným, plynulo prechádzala z dňa do noci, vďaka čomu sa každý kúsok hodil na akúkoľvek príležitosť. Pre večerný look sa kolekcia pýšila zosilneným objemom s presne ušitými kúskami, ktoré vdýchli život vrstvám tylu a ľahkých látok, prezentovaných v mini aj maxi štýloch. Nechýbali flitre a strapce.

Počas show vzdal módny návrhár Wes Gordon špeciálnu poctu ikonickému brazílskemu umelcovi Robertovi Burle Marxovi.  Kolekcia obsahovala aj niekoľko pánskych lookov , ktoré boli prvé v značke.  

Prehliadka sa stala dôkazom nezlomného ducha ženy Carolina Herrera.

Obrázky:  ©getty images, Carolina Herrerra

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

 

 

 

 

 

 

Share: