Červený koberec Met Gala 2024 –  Okúzľujúci prehľad módnych výstupov

Met Gala, často označovaná ako jedna z najväčších nocí v móde, je každoročná zbierka pre The Costume Institute v Metropolitnom múzeu umenia, ktorá sa koná  každý  prvý pondelok v máji v New Yorku. Tohtoročné podujatie oslavuje nadchádzajúcu výstavu Costume Institute s názvom „Sleeping Beauties: Rewakening Fashion“.

VÝSTAVA V METROPOLITNOM MÚZEU UMENIA – „SLEEPING BEAUTIES, REWAKENING FASHION“

Téma sa sľubne ukazuje ako úchvatná prehliadka v Metropolitnom múzeu umenia. Skúma módne kúsky za viac ako 400 rokov, pričom sa zameriava na tie, ktoré boli dlho zabudnuté alebo nepoužívané  a vracia ich späť do života prostredníctvom inovatívnych kurátorských techník,  video animácie a senzorických stimulácií​.  Ako obvykle, Met Gala funguje ako hlavný zdroj financií pre Costume Institute a zároveň oznamuje otvorenie ich ročnej módnej výstavy. 

Tento rok výstava obsahuje približne 250 kúskov, od  anglických elizabetánskych korzetov zo 17. storočia  po súčasné dizajny od Phillipa Lima a Stelly McCartney, medzi inými.  Niektoré kľúčové historické predmety zahŕňajú hodvábnu saténovú plesovú róbu  od Charlesa Fredericka Wortha z roku 1877, ktorá ukazuje zložité spojenie medzi módnym dizajnom a prírodným svetom .  

Kurátor výstavy Andrew Bolton uviedol, že cieľom viac ako 250 vystavených kúskov bolo zapojiť všetky zmysly.  Výstava je skúmaním krehkosti a pominuteľnosti módy. Bola opísaná  ako „oslava oblečenia a módy tak krehkej, že sa už nikdy nedá nosiť“.

MET GALA 2024 – THE GARDEN OF TIME

Met Gala 2024 opäť potvrdila svoje postavenie ako jednej z najvýznamnejších udalostí vo svete módy. Tento rok nesie tému „The Garden of Time„, čo umožnilo hviezdam, aby predviedli svoje najkreatívnejšie a najokázalejšie outfity. Tu je pohľad na niektoré z najpamätnejších momentov.

Tomuto ročníku Met Gala  2024 spolupredsedajú celebrity : Zendaya, Jennifer Lopez, Bad Bunny, Chris Hemsworth  a  samozrejme, redaktorka časopisu Vogue,  Anna Wintour.  Dress code pre tento rok znel   „The Garden of Time“, téma inšpirovaná britským autorom J.G. Ballardom  a rovnomennou  poviedkou  z roku 1962.

ANNA WINTOUR – LOEWE

Organizátorka galavečera , Anna Wintour, mala oblečený čierny plášť s 3D kvetinovými detailmi na bielych šatách, všetko značky Loewe.

 

Anna Wintour, šéfredaktorka magazínu  Vogue, organizuje podujatie Met Gala už 27 rokov.

Spolupredsedajúce dámy, speváčka Jennifer Lopez a herečka Zendaya,  ktorá sa vrátila po päťročnej prestávke, zahájili večer v dramatickom štýle. Medzi pozoruhodné beauty momenty patrili výnimočné vzhľady :  Amanda Seyfried s lesklým strieborným účesom,  Ariana Grande s irizujúcimi dekoráciami na tvári a mnohé ďalšie.

Pozrime sa na skvostné módne kreácie hviezd z tohtoročného červeného koberca Met Gala 2024. 

JENNIFER LOPEZ – SCHIAPARELLI  HAUTE  COUTURE

Jennifer Lopez znovu ukázala svoju schopnosť očariť.   S kombináciou glamúru a sofistikovanosti, jej šaty boli vzorom módneho vyjadrenia, s dôrazom na luxus a ženskosť.  

Spolupredsedníčka večera  Jennifer Lopez zažiarila v strieborných šatách Schiaparelli Haute Couture bez ramienok. Veľmi priehľadné, priliehavé šaty, ktoré navrhol módny návrhár Daniel Roseberry, si údajne vyžiadali výrobu 2,5 milióna zdobení.  Speváčka  doplnila  vlastné šaty s nahými doplnkami a náhrdelníkom Tiffany & Co.

LINDA EVANGELISTA 

Topmodelka 90. rokov  Linda Evangelista sa vracia na červený koberec. Na udalosti Met Gala 2024 sa objavila vo voľných bielych šatách s padnutým pásom a priesvitnými rukavicami a so šperkami Ana Khouri.

ANOK YAI – SWAROVSKI

Modelka Anok Yai mala na sebe mačací overal vyšívaný takmer 100 000 kryštálmi Swarovski s diamantovými šperkami tejto značky vyrobenými v laboratóriu.

DEMI MOORE – HARRIS REED

Na Met Gala 2024 sa  herečka Demi Moore objavila v nápaditej a štýlovej róbe, ktorá zodpovedala tohtoročnej téme „Záhrada času„. Táto téma bola inšpirovaná krátkym príbehom J.G. Ballarda z roku 1962 a očakávalo sa, že účastníci budú odrážať prvky prírody a pominuteľnosti v ich outfitoch.

Ružovo-čierne šaty bez ramienok  boli podľa návrhára Harrisa Reeda vyrobené čiastočne s tapetou. Bolo to jej  prvé vystúpenie na podujatí po piatich rokoch.

Róba mala čiernu tulipánovú siluetu s ružovo-bielym kvetinovým vzorom,  bola zvýraznená ostnatým prvkom v tvare srdca, čo vytváralo dramatický vizuálny dojem.  Demi Moore doplnila svoj outfit diamantovými šperkami  Cartier  a zvolila elegantný hladký účes a jemný make-up, ktorý zdôraznil odvážny dizajn róby. Na červenom koberci spomenula, že šaty zaujímavo vyrobené z tapetového materiálu boli prekvapivo ľahké a pohodlné na tanec.

CARDI B  – WINDOWSEN

Jeden z posledných príchodov večera, bola raperka Cardi B , ktorá opäť nesklamala. Americká  speváčka  mala na sebe obrovské čierne tylové šaty od  Windowsen, ktoré si vyžadovali malý tím, aby sa v nich mohla pohybovať po červenom koberci.  Jej tmavozelené nechty   ladili s nadrozmerným náhrdelníkom, náušnicami a ďalšími prvkami značky Kamyen Jewellery.

Cardi B nezostala nič dlžná svojej povesti módnej ikony. Jej extravagantný outfit bol dokonalou zmesou odvahy a originálnosti, čím sa stala jednou z najfotografovanejších osobností večera.

Cardi B si na Met Gala 2024 vyslúžila obdiv vďaka svojej dramatickej čiernej róbe z tylového materiálu, ktorá takmer pokryla celý červený koberec. Bola sprevádzaná viac ako piatimi asistentami, ktorí jej pomáhali s objemnou sukňou , keď pózovala pre fotografov a nadšených fanúšikov. Tento nápaditý model bol na večer podľa niektorých hodnotení trochu kontroverzný, pretože jeho rozsiahly dizajn s množstvom látky a záplavou detailov zanechal vo finále zmiešané dojmy.

Jej extravagantný outfit mal hlboký výstrih a sukňu pripomínajúcu rozkvitnutú tmavú ružu. Doplnila ho do neba siahajúcou pokrývkou hlavy, visiacimi náušnicami, náhrdelníkom s emeraldovým príveskom a zeleným lakom na nechty. Tento ensemble perfektne ladil s témou galavečera „Spacie krásky: Prebudenie módy“ a pravidlami oblečenia „Záhrada času„.

Herečky Nicole Kidman a Emma Chamberlain sa na galavečere tiež objavili v jedinečných šatách, ktoré odrážali ich osobné štýly a zároveň si udržali vznešenosť, ktorú Met Gala vyžaduje.

NICOLE KIDMAN – BALENCIAGA

Krehká austrálska kráska, hviezda filmového plátna, Nicole Kidman , obliekla šaty z dielne Balenciaga od dizajnéra Demna Gvasaglia . Každý hosť oblečený v Balenciage mal na sebe módny vzhľad, ktorý odkazoval na iného dizajnéra,  napríklad róba Nicole Kidman bola  inšpirovaná kúskom Cristóbal Balenciaga Haute Couture z roku 1951 s vrstvami perových detailov.   Demna sa teda pri téme „Záhrady času“  viac   zaujímal o skúmanie časového aspektu. 

NEW YORK, NEW YORK – MAY 06: (L-R) Keith Urban and Nicole Kidman attend The 2024 Met Gala Celebrating „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion“ at The Metropolitan Museum of Art on May 06, 2024 in New York City. (Photo by John Shearer/WireImage)

ZENDAYA – MARGIELA 

Herečka Zendaya, jedna zo spolupredsedov Met Gala,  sa na podujatí  objavila v dvoch rozdielnych šatách od Johna Galliana pre Margielu, čím odkázala na jeho Jarnú Couture kolekciu pre Dior z roku 1999 .  Modro-zelené šaty s lemom morskej panny na jedno rameno   dopĺňal  make-up  od Pat McGrath a doplnok  na hlave od Philipa Treacy a tylový závoj.   

Neskôr sa objavila v ďalšom outfite, v šatách  Givenchy Couture – Jar/Leto  1996 s  doplnkom na hlave v tvare kytice kvetov  z kolekcie Alexandra McQueena pre Jar 2007,  tiež  od Philipa Treacy.

Čierne vintage šaty Givenchy z 90. rokov s klobúkom podobným kytici od Philipa Treacyho pre Alexandra McQueena.

GIGI HADID – THOM BROWNE

Modelka Gigi Hadid sa rozhodla pre minimalistický, ale elegantný look. Jej outfit bol dokonalým príkladom toho, ako menej môže byť niekedy viac, zdôrazňujúc jej prirodzenú krásu bez zbytočného prehnania.  Gigi Hadid vo svojich šatách od Thoma Browna, ktoré skrášľovalo viac  ako 2,8 milióna mikroguľôčok so žltými kvetmi a zelenými tŕňmi  a ktoré  trvalo vyrobiť  5000 hodín práce  vyše 70 ľuďom,   pôsobila ako najčerstvejší možný spôsob, ako sa popasovať s témou záhrady. 

TYLA – BALMAIN

Tyla sa objavila v dramatickom outfite, ktorý si vyžadoval pomoc viacerých asistentov, aby ju zdvihli a pomohli jej dostať sa po schodoch, čo vyvolalo rozruch medzi prítomnými. Šaty vytvorené kreatívnym riaditeľom Olivierom Rousteingom značky Balmain boli unikátne, pretože obsahovali piesok a mikrokryštály aplikované na látku formovanú podľa Tylinho tela, vďaka čomu vyzerali ako vytesané z kameňa.  Tento outfit bol nielen vizuálne ohromujúci, ale aj technicky inovatívny, čo zvýraznilo tému večera, kde sa móda stretáva s umením.

Jej šaty boli naozaj výnimočné a odvážne, čo spôsobilo, že sa stala stredobodom pozornosti na tomto veľkolepom galavečere.


Kvôli krehkosti materiálu je museli na slávnostnom večere pomáhať dvaja ľudia s výstupom po schodoch, pričom ďalší asistenti niesli dlhú vlečku šiat.


EMMA CHAMBERLAIN – JEAN PAUL GAULTIER 
YouTuberka a tvorkyňa obsahu si tento rok opäť zopakovala svoju úlohu špeciálnej korešpondentky magazínu Vogue a robila rozhovory s účastníkmi galavečera.  Pri príchode na  červený koberec vystúpila Emma   vo vlastných, čipkovaných korzetových šatách Jean Paul Gaultier s gotickým nádychom, ktorých zloženie údajne trvalo štyrom krajčírkam asi 600 hodín.

AMELIA GREY HAMLIN

Amelia Grey Hamlin mala na sebe žlté bublinkové mini šaty  s kvetmi vo vnútri sukne s klenotmi Messika a topánkami Alexandre Birman.

KENDALL JENNER – ALEXANDER McQUEEN pre GIVENCHY COUTURE 1999

Kendall Jenner zvolila štýl, ktorý spájal klasickú eleganciu s moderným nádychom. Jej šaty pôsobili vznešene a pridali jej na červenom koberci extra charizmu. Šaty haute couture navrhol slávny dizajnér Alexander McQueen pre svoju kolekciu Givenchy z roku 1999 a pred návratom do archívu návrhára boli zobrazené iba na figurínach. Až do dnešného dňa, keď si tento skvost obliekla Jenner, ich nikto nenosil.

SARAH JESSICA PARKER – RICHARD QUINN 

Kráľovná Met Gala, herečka Sarah Jessica Parker, známa svojimi ikonickými módnymi výbermi, sa predviedla v outfite, ktorý bol sám o sebe umeleckým dielom.  Každý detail jej šiat bol premyslený, aby odzrkadlil tematiku večera.  Tento rok bola vo vzhľade Alice v krajine zázrakov s levanduľovým prekrytím a topperom Philip Treacy na hlave. Šaty boli od Richarda Quinna. Dlhé vlasy jej padali za chrbtom do plážových vĺn, čo bol vzhľad, ktorý sa stal súčasťou kozmetického trendu večera.

RITA ORA – MARNI

Na červenom koberci Met Gala, speváčka Rita Ora spolu s Taika Waititim hovorili  o praktických aspektoch jej odvážneho outfitu, vrátane toho, že nebude možné ho jednoducho vyzliecť, ak by potrebovala ísť na toaletu. Na sociálnych sieťach sa fanúšikovia bavili nad jej šatami, ktoré pripomínali „bambuľovú záclonu“ a vtipkovali o jej „bažinatom, močiarovom“ vzhľade. Diskusie sa niesli v duchu humoru a kritiky zároveň, pričom niektorí jej výber módy označili za odvážny.

Rita Ora zvolila odvážne priehľadné šaty talianskej značky  Marni, ktoré navrhol kreatívny riaditeľ značky, Francesco Risso. Šaty zdobili jedinečné korálky v rôznych farbách ako čierna, ružová, oranžová, tyrkysová a biela, získané z rôznych kútov sveta. Elegantne sa vliekli po nohách speváčky a mali vysoké rozparky na oboch stranách.

PENELOPE CRUZ – CHANEL HAUTE COUTURE

Herečka Penélope Cruz si zvolila nádherne šaty od Chanel Haute Couture, inšpirované jarnou kolekciou z roku 1988. Tento dizajn vynikal jemným kapucňovým prvkom a veľkým golierom z organzy, vyšívaným striebornými flitrami. Doplnila ich strieborným koženým opaskom zdobeným perlami, ktorý bol inšpirovaný vzhľadom z archívnej haute couture kolekcie, konkrétne model číslo 81. Penélope šaty spárovala so striebornými sandálmi s vysokými podpätkami a párom strieborných náušníc s diamantmi od Chanel. Jej jednoduchý krásny vzhľad dopĺňal bronzový očný make-up a lesklý rúž do hneda.

 

Penélope, ako dlhoročná ambasádorka značky Chanel a blízka priateľka zosnulého dizajnéra Karla Lagerfelda, s hrdosťou predviedla dedičstvo značky na jednom z najvýznamnejších módnych večerov roka. Tento výnimočný outfit bol nielen vizuálnou oslavou, ale aj významným gestom úcty k dedičstvu Karla Lagerfelda.

NAOMI WATTS – BALENCIAGA

V mori farebnej čipky a kvetín herečka Naomi Watts vynikala  vo vysoko kontrastnom čiernom vzhľade s korálkovou  róbou, nafúknutým plášťom doplneným  bielymi rukavicami. 

KYLIE JENNER – OSCAR DE LA RENTA

Influencerka Kylie Jenner priniesla na červený koberec Met Gala   vintage pôvab v elegantnej róbe Oscar de la Renta. Hviezda sa pripojila k svojim sestrám Kim Kardashian a Kendall Jenner a jej mame Kris Jenner na podujatí, ktoré sa konalo v Metropolitnom múzeu v New Yorku.

Šaty Jenner mali vyformovanú špicatú siluetu košíčkov bez ramienok s dramatickou maxi sukňou pripevnenou ku korzetovému živôtiku. Na sukni bola objemná vlečka padajúca na podlahu. 

KIM KARDASHIAN – MARGIELA

Kim Kardashian zaujala nevšednou kombináciou priehľadných šiat Margiela (dizajn od Johna Galliana) a jednoduchého sivého svetra. Tento nečakaný outfit vyvolal zvedavosť a otázky o jej voľbe obyčajného svetra. Kim vysvetlila magazínu Vogue, že jej outfit symbolizoval spontánny moment z „najdivokejšej noci môjho života v záhrade“, kedy si rýchlo vzala sveter svojho priateľa. Jej vzhľad bol navrhnutý tak, aby evokoval neformálny, ale štýlový vzhľad s účesom s plážovými vlnami a nádychom strieborného očného tieňa.

ASHLEY GRAHAM – LUDOVICO DE SAINT SERNIN

Plus size modelka Ashley Graham ukázala, že krása a štýl idú ruka v ruke bez ohľadu na veľkosť.  Jej šaty boli oslavou ženskosti a sebavedomia, čo robí z nej pravú módnu ikonu. 

Ashley Graham zaujala na červenom koberci v čiernej flitrovej róbe  s kvetinovými akcentami na páse. Jej výrazný štýl doplnila dramatická krátka ofina.  Tento outfit bol súčasťou témy „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion,“ ktorá sa konala v Metropolitnom múzeu umenia v New Yorku. 

Modelka ohromila ako jedna z prvých hviezd večera a prezradila, že ručná výroba šiat trvala viac ako 500 hodín kvôli tisíckam drobných krištáľových ozdôb.  Jej interpretácia tohtoročného dress codu , „The Garden of Time“ ,  bola vyjadrená v zložito detailnom komplete, ktorý obsahoval zlaté motívy kvetov na bokoch a kontrastné šnurovacie kožené poprsie. Krištáľové šaty dizajnéra Ludovica de Saint Sernin mali trblietavú vlečku.

Lana Del Rey, Emily Ratajkowski, Naomi Campbell, Irina Shayk, Dua Lipa, Pamela Anderson, Kaia Gerber, a Karlie Kloss boli ďalšie prítomné hviezdy a  každá z nich priniesla niečo unikátne na červený koberec –  či už to boli výrazné šaty alebo štýlové doplnky, ktoré vypovedali o ich osobnosti a postavení v módnom priemysle.

LANA DEL REY  –  ALEXANDER McQUEEN

38-ročná speváčka vyzerala ako rozprávková bohyňa, keď si obliekla vlastný look od Seána McGirra z dielne Alexandra McQueena. V súlade s témou „Spiace krásavice: Prebudená móda“ tento outfit odkazoval na archívny look legendárneho dizajnéra Alexandra McQueena z jeho Jesennej kolekcie 2006.

Lana Del Rey pózovala na červenom koberci pri príchode v šatách zahalených tylom. Model sa  inšpiroval matkou prírodou a vzdáva priamu poctu archívnemu McQueenovmu vzhľadu z roku 2006

EMILY RATAJKOWSKI – VERSACE

Emily Ratajkowski na Met Gala zvolila šaty , ktoré podporili trend priehľadných šiat pre rok 2024  . Jej odvážne šaty z dielne  Versace nenechali však veľa na fantáziu.   Herečka, z ktorej sa stala influencerka, modelka ,  autorka a moderátorka podcastov, sa postavila na červený koberec v úplne priesvitnej róbe, ktorá odhalila jej prsia a zadok.  

Vzhľad bez chrbta pochádza z domácej kolekcie Jeseň/Zima 2001 a obsahuje dlhé rukávy, miniatúrnu vlečku a kryštály, ktoré tvoria jemný kvetinový vzor.

AMANDA SEYFRIED – PRADA 

Talianska značka Prada prijala výzvu a vytvorila šaty pre herečku Amandu Seyfried ako udržateľný model  zo zvyškov mŕtvej látky.   Tkanina, pokrčená strieborná saténová starožitnosť, bola prepracovaná z Jarnej kolekcie Prada 2009.  Herečke to pripomenulo kovové textílie, ktoré mala na sebe, keď hrala Marion Daviesovú, filmovú hviezdu 30. rokov, vo filme „Mank“Sukňová časť bola pokrytá kvetmi, vyšívanými ružovou, striebornou a čiernou farbou. 

Strieborný look herečky Amanda Seyfried,  ktorý navrhol stylista celebrít Renato Campora bol odvážny a ľadový. Okrem niekoľkých silných S-kaderí, ktoré jej rámovali tvár, boli  jej nové strieborné pramene zopnuté  do úžasného drdolu. Čerešničkou navrchu bola  ozdobená listová čelenka. Jej vlasy boli  štruktúrované a napodobňovali tak  štruktúru jej šiat, ktoré sa vyznačovali dramatickým objemom na jej bokoch. Vzhľad by mohol byť považovaný ako ľahko robotický, ale kučery spojené s jemnou čelenkou mu  prepožičali  jemnosť.

ELLE FANNING – BALMAIN 

Herečka Elle Fanning vyzerala vo svojich šatách ako ľadová princezná. Elle  prišla rozžiarená v sklenenej priehľadnej róbe  Balmain, vďaka ktorej vyzerala, akoby bola obalená tvrdým ľadom. 

Herečka ukázala trochu kože vo svojich špeciálne ušitých šatách na mieru značky Balmain, ktoré zdobili sochy vtákov pripomínajúce ľad, umiestnené na jej ramenách.

GRETA LEE – BALMAIN

41-ročná americká herečka Greta Lee  spárovala   svoju priehľadnú bielu architektonickú róbu  s bielymi podpätkami a elegantnou parochňou , ktorá toto leto určite inšpiruje k mnohým strihom. 

Samotná Šípková Ruženka mala na sebe striebristý vzhľad Balmain, ktorý odkazoval na krištáľové kvety v J.G. Ballardova „Záhrada času“.

NICKI MINAJ – MARNI

Nicki Minaj zaujala na Met Gala v žiarivo žltých mini šatách talianskej značky Marni, ktoré boli zdobené farebnými 3D kvetinovými aplikáciami. K šatám zvolila ladiacu žltú kabelku a  vlasy do krátkeho bob účesu s rovnou ofinou.  Tento ročník bol jej siedmym účinkovaním na Met Gala, pričom svoju premiéru mala v roku 2013.

NAOMI CAMPBELL – BURBERRY

Modelka Naomi Campbell zažiarila  v šatách Burberry s ozdobami z akvamarínových flitrov, jednoduchým výstrihom do V a tenkými ramienkami. Dlhé vlasy mala učesané do boku a doplnila ich o náušnice s diamantmi od Briony Raymond Collection. Na podujatie prišla spolu s Danielom Lee, hlavným kreatívnym riaditeľom značky  Burberry. Tento ročník bol pre ňu už sedemnástym na Met Gala. 

IRINA SHAYK – SWAROVSKI

Ruská modelka Irina Shayk zaujala v šatách z neviditeľnej sieťky plnej Swarovski krištáľov, ktoré na seba lákali pozornosť svojím jasom a eleganciou. Tento dizajn, ktorý vznikol spoluprácou s kreatívnou riaditeľkou Swarovski, Giovannou Engelbert, bol inšpirovaný elementom vzduchu a odzrkadľoval jeho delikátnu, no silnú podstatu. Engelbert sa tiež inšpirovala literárnym dielom J.G. Ballarda, ktoré odrážalo tému večera a pridalo na unikátnosti celého vzhľadu. Irina Shayk bola vraj ohromená zložitosťou dizajnu svojich šiat, keď prvýkrát videla skice. 

Tento ročník bol pre Shayk už ôsmym na Met Gala, s jej prvým vystúpením v roku 2015. Shayk je známa svojimi výraznými a pamätihodnými vzhľadmi na tejto prestížnej módnej udalosti.

DUA LIPA – MARC JACOBS

Speváčka Dua Lipa sa  objavila v čiernom krajkovom outfite od Marca Jacobsa s dlhou sukňou, rukavicami po lakte, krémovým korzetom a  boa z peria.

PAMELA ANDERSON – OSCAR DE LA RENTA

Pamela Anderson sa vyjadrila o svojej prvotnej účasti na Met Gala vo veku 56. rokov ako o zásadnom momente, kedy získala uznanie a rešpekt, najmä od osobností ako Anna Wintour.

 

Zo svojej prvej účasti na Met Gala  urobila herečka nezabudnuteľnú udalosť. Na červenom koberci sa objavila v šatách od Oscara de la Renta, ktoré boli vyrobené z činčilového šifónu,  doplnené o ručne plisovaný korzet. Tento outfit doplnila o náhrdelník s takmer 200 karátmi laboratórne pestovaných diamantov od značky Pandora, čím zdôraznila svoju identitu zameranú na glamour a udržateľnosť. Celkový vzhľad bol opísaný ako „víla v lese“, čo dodalo herečke  etérický nádych.

CARA DELEVINGNE – VRAI

Modelka Cara Delevingne sa  ukázala v outfite inšpirovanom brnením. Mala na sebe bronzový plásť a čelenku spolu s náramkami, všetko od značky Vrai, ktoré skombinovala s úzkou sukňou v slonovinovej farbe. Jej vzhľad bol unikátnou zmesou tradičných a moderných prvkov.

KAIA GERBER – PRADA 

Časť expozície Costume Institute je venovaná vplyvu mýtickej morskej panny na módu. A hoci by niektorí mohli namietať, že jemnejší celobiely vzhľad Prada  modelky Kaia Gerber  (dcéra topmodelky Cindy Crawford) nie je témou, určite to pôsobí ako alegória  na vodné stvorenie s trblietavou výšivkou podobnou šupinám. Morské panny boli  teda vo večnej záhrade módy vítané.

KARLIE KLOSS

Modelka Karlie Kloss sa objavila na  červenom koberci  v ružovej róbe s drahokamami zdobenými kvetinovými ozdobami. Vlasy jej upravila Irinel de León pomocou produktov Living Proof a šaty doplnila šperkami Swarovski.  Karlie je skúsenou účastníčkou tejto prestížnej módnej udalosti, čo kontrastuje s jej outfitom z roku 2019, ktorý sa stal meme.

GWENDOLINE CHRISTIE – MAISON MARGIELA

Gwendoline Christie sa na Met Gala 2024 v New Yorku objavila v pôsobivých červeno-čiernych šatách od Maison Margiela s nezvyčajným priehľadným plášťom. Herečka, ktorá má 45 rokov, na udalosti zaujala aj vďaka svojmu blonďavému  účesu z parochne, ktorý dodal jej vzhľadu dramatický nádych.

KYLIE MINOGUE – DIESEL

Austrálska speváčka Kylie Minogue vynikla v šatách  Diesel, ktoré efektným batikovaným vypratým vzorom zdôrazňovali jemné krivky jej tela.  Módny návrhár Glenn Martens značky Diesel uviedol pre britské Vogue, že šaty sú navrhnuté tak, aby vyzerali, akoby v nich Kylie spala stovky rokov.

SYDNEY SWEENEY – MIU MIU

Blonďavá herečka Sydney Sweeney sa objavila na Met Gala 2024  v šatách Miu Miu vo farbe detskej modrej s kvetinovou výšivkou a odvážnymi čiernymi akcentmi, vrátane jej účesu v štýle bob. Šaty boli doplnené šperkami od De Beers, ktoré zdôraznili celkový vzhľad.

MAT DAMON A LUCIANA DAMON

Herec Matt Damon si na seba obliekol klasický smoking od Diora a hodinky Piaget.  Jeho manželka Luciana bola oblečená v bielych šatách  s plisovaným korzetom a  golierom, ktorý bol spojený  so šatami. Look doplnila striebornými šperkami a sponkami do vlasov od Jennifer Behr.

LIZZO

Speváčka Lizzo sa na Met Gala predstavila v efektných šatách s korzetom a výšivkou, doplnených o sochársky vytvarovanú čelenku a lem. K tomu si obula podpätky od Stuart Weitzman. Jej outfit bol silným vyjadrením štýlu a originality.

MEG RYAN – MICHAEL KORS COLLECTION

Herečka Meg Ryan zvolila čierne šaty  od Michael Kors Collection, ktoré mali priehľadný korzet, plnú sukňu a strategicky umiestnené flitrové kvety. Jej outfit dopĺňali šperky od Cartier, konkrétne v odtieňoch tyrkysu a ametystu, čo pridalo na elegancii jej vzhľadu.

REBECCA HALL – DANIELLE FRANKEL

Rebecca Hall si  obliekla levanduľovo-fialovú róbu  od Danielle Frankel, zdobenú celoplošnou kvetinovou výšivkou. Šaty mali tiež priehľadný vrchný diel a plášť  a na jej ramenách boli namaľované kvety, čo dodalo jej vzhľadu jedinečný umelecký prvok.

UMA THURMAN – TORY BURCH

Herečka Uma Thurman sa  objavila v  prachovo modrej korzetovej róbe  s nariasenou sukňou od Tory Burch. Na ramenách mala 3D perie a kvety, čo jej pridalo na  zaujímavosti. Celkový look doplnila  šperkami od Freda Leightona.

BARRY KEOGHAN – BURBERRY

Herec Barry Keoghan se na Met Gala 2024 predstavil v hnedom zamatovom obleku Burberry, doplnenom cylindrom.  Jeho outfit obohatilI  šperky od Davida Yurmana a hodinky Omega, čo dodalo celkovému vzhľadu  sofistikovaný nádych.

Každoročná udalosť Met Gala je nielen prehliadkou najnovších trendov v móde, ale aj platformou pre vyjadrenie osobnosti a individuality  a tento rok nebol výnimkou. Každá hviezda priniesla na červený koberec niečo osobité, čím prispela k nesmierne bohatému a rozmanitému vizuálnemu zážitku.

obrázky:  ©Getty Images , John Shearer/WireImage/Getty Images, Gotham/Getty Images, Dia Dipasupil/Getty Images, Dia Dipasupil/Getty Images, Dimitrios Kambouris/Getty Images for The Met Museum/Vogue), (John Shearer/WireImage/Getty Images), Cardi B (Photo by Evan Agostini/Invision/AP), Wintour (Photo by Evan Agostini/Invision/AP) 

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

 

Share: