Chanel Cruise kolekcia 2021/20211 – elegantné francúzske cítenie s otužilým zmyslom pre punkové hnutie

Vo francúzskom Carrières de Lumières, v Les Baux-de-Provence sa 4. mája 2021   „odohrala každoročná  plavba“, prehliadka najnovšej kolekcie Chanel Cruise 2021/22 dizajnérky  Virginie Viard. Miesto na juhu Francúzska,  ktoré bolo dejiskom filmu z roku 1959 Le Testament d’Orphée (Orfeov závet) od režiséra Jean Cocteau, priateľa Gabrielle Chanel , sa stalo inšpiráciou pre túto kolekciu.

Kreatívna riaditeľka značky Chanel, Virginie Viard , ktorá miluje Orfeov závet, si miesto Carrières de Lumières  práve pre toto  vybrala ako destináciu pre jej najnovšiu prehliadku.

Pretože Gabrielle Chanel mala blízko k Cocteauovi a ja milujem film Testament Orpheus,“ uviedla vo svojich poznámkach k šou kreatívna riaditeľka Virginie Viard. „Najmä táto nádherná scéna: muž s hlavou čierneho koňa klesajúci do Carrières de Lumières a jeho silueta  vyrezaná do veľmi bielych stien.“

Poetická stránka filmu a pretavené silné umelecké emócie sa stali podnetom k prevažne čierno-bielej kolekcii Chanel Cruise Virginie Viard.  Motív koňa sa zrkadlil v čiernom modeli talianskej modelky Vittorie Ceretti, ktorá show otvárala.

Ozvením extrémnej modernosti Cocteauovho filmu som chcela niečo celkom rockové. Mnoho strapcov v koži, korálkoch a flitroch, tričká nesúce tvár modelky Loly Nicon ako rockovej hviezdy, oblečené v tvídových kostýmoch zdobených širokými lemovanými vrkočmi.“ , a špicaté striebro Mary-Janes.  Looky, ktoré pripomínajú rovnako modernosť šesťdesiatych rokov ako punku … “.

Inšpirovaná hrou priateľa Coco Chanel,  Jeana CocteauaOrfeus“, ktorá sa zaoberá témami smrteľnosti, obetavosti a umenia, nesie kolekcia Chanel Cruise 2021/22 spodný prúd grunge. Na niektorých tričkách sú zachytené kresby z Orfeusa.

Najnovšia kolekcia Chanel Cruise 2021/22 , umiestnená oproti žiarivým vápencovým stenám Carrières de Lumières, spája v sebe elegantné francúzske cítenie s otužilým zmyslom pre punkové hnutie – téma, ktorú Virginie Viard zdôraznila aj na prehliadke kolekcie Jar / Leto 2021.

CHANEL CRUISE 2021/22  – KRÁTKY FILM INEZ & VINOODH

Pred oficiálnym debutom kolekcie si Chanel pripravila náladu na svoju nadchádzajúcu kolekciu uvedením krátkeho filmu režiséra Inez & Vinoodh, v ktorom sa modelka Lola Nicon stelesňuje v tradičnom punkovom vzhľade a túla sa po dome Coco Chanel na ulici 31 Rue Cambon. So svojim mullet účesom a dymovými očami obýva populárny trend 60. a 70. rokov.  Video si môžete pozrieť tu : 

https://purple.fr/television/chanel-cruise-2021-22-by-virginie-viard/

CHANEL CRUISE 2021/22 – KOLEKCIA S BURŽOÁZNOU IDENTITOU S OKRAJOM GRUNGE

Modelky vychádzajú z tmavej chodby , kde na stenách žiaria ručne kreslené hviezdy  oproti pozadiu.

Pomocou zavedeného kódexu tvídových prvkov spoločnosti Chanel a takmer exkluzívnej farebnej palety jednoznačne chanelovských odtieňov, ako je čierna, biela, neutrálna, ružová, kolekcia ohuruje svojou vlastnou buržoáznou identitou s okrajom grunge.

Chanel neodbočuje príliš ďaleko od svojich domácich kódov, akým je klasický tvídový oblek.

Chanel Cruise 2021/22 sa vyznačuje motívom perál v najnovšej podobe prehodených opaskov. Samozrejmosťou je mini sukňa pre každú náladu. 

CHANEL KLASICKÝ MINIMALIZMUS

Farebný príbeh predstavuje Chanel klasický minimalizmus. Čierna a biela kolekciu posúva vpred

Kolekcia Chanel’s Cruise 2021 je punková s moderným vzhľadom a prvkami ako grafické tričká, rybárska sieť a podväzkový pás, z ktorého sa stala malá kabelka.

CHANEL CRUISE KOLEKCIA 2021/22 – MODERNÁ VÍZIA VIRGINIE VIARD

Nadčasový vzhľad, kombinovanie kontrastov na čierno-bielej kolekcii, hra so svetlom, využitie rôznorodých materiálov, štruktúr je modernou víziou Chanel Cruise kolekcie 2021 Virginie Viard.

Predné diely tvídových oblekov sú posiate flitrami a výraznými gombíkmi.  Kožené odevy a doplnky majú zlaté cvočky.

Strapce a sieťované kúsky dodávajú rozmer rôznym lookom.

Skrz celú kolekciu sa odkazuje na ručne kreslené geometrické tvary a obrázky.

„Rezortné“ aspekty kolekcie sú  napríklad svieže kaftany, zladené potlačené sety a biele šaty.

Na záver prehliadky pochodovali modelky späť na kamenné schody, z ktorých zostupovali, a potom vypustili kŕdeľ holubíc a ponúkli jednu sezónu finálneho zbohom.

Share: