CHANEL – Paris Fashion Week, 25. február 2020 – 4. marec 2020, kolekcia Jeseň / Zima 2020

Myšlienka slobody sa stala hlavným light motívom, ktorý vtlačila VIRGINIE VIARD, dizajnérka  módneho domu CHANEL,  do svojej najnovšej kolekcie pre sezónu Jeseň / Zima 2020 – 21.  Prehliadka sa konala  počas parížskeho týždňa módy, ktorý nasledoval po Milan Fashion Weeku,  3. marca 2020.

Nenútené, ženám lahodiace kúsky, v ktorých sú vpísané tradičné znaky módneho domu Chanel majú  zároveň prvky charakterizujúce najnovšie počínanie dizajnérky smerom k pohodlnosti, bezstarostnosti, ležérnosti a zmysluplnému šarmu.  

Návrhárka Virginia Viard, priateľka Karla Lagerfelda, si pre túto kolekciu  vzala inšpiráciu z jeho fotografií z roku 1980 a z jeho niekdajšej múzy Anna Piaggi.

Viard reinterpretovala Lagerfeldove robustnejšie čižmy a použila ich do každého looku kolekcie Chanel, spolu do   72 modelov. Inšpirovala ju slávna Coco Chanel a jej vášeň pre jazdectvo na koňoch.

FARBY – CHANEL, KOLEKCIA JESEŇ / ZIMA 2020 – 21

Farebná paleta modelov bola predovšetkým čierna a biela.

Dizajnérka pre nasledujúcu zimnú sezónu pridala pár farebných oživujúcich kúskov. 

Pre sezónu Jeseň / Zima 2020 – 21 sa objavili  zaujímavé, jazdecky inšpirované outfity.

KOLEKCIA CHANEL JESEŇ / ZIMA 2020 -21 – KLASICKÝ ŠTÝL,  TRADIČNÉ PRVKY,   TWEED,  PUNK ELEMENTY

Kolekcia niesla tradičné znaky módneho domu Chanel ale s pridanými punkovými elementami.  

Módna návrhárka Virginia Viard zložila poklonu nesmrteľnému klasickému štýlu a tradičné znaky módneho domu prezentovala  predovšetkým na tweedových sukňových kostýmoch.

Súčasne povzniesla kolekciu modelmi kožených búnd, nohavíc a sukní a oouttfity okrášlila  masívnymi šperkami.

Celkový styling najnovšej kolekcie značky Chanel pre zimnú sezónu 2020 – 21 stojí  za podrobné povšimnutie. Bol minimalistický,  ale zvlášť výnimočný. Masívne šperky,  v podobe náhrdelníkov a náramkov s výraznými farbami,  dotvárali tento nový look.

Na druhej strane  kolekciu pre Jeseň / Zima 2020 – 21  možno charakterizovať ako mierne konzervatívnu,  ale aj komerčnú zároveň.  Zdanie ukazuje, že módna dizajnérka Virginie Viard sa snaží vniesť do značky Chanel  istý závan omladenia, no robí tak nateraz veľmi opatrne a s citom .

Čo prinesú jej dizajnérske  počiny v ďalších sezónach, ostáva tajomstvom.  Móda je zaujímavý druh umenia , ktorý sa neustále  mení.   Možno by mohlo byť budúcim prekvapením aj niečo ohromne prevratného….

Sledujte instagram mya_mirell, kde v insta stories uvidíte moje zaujímavé módne videá.  Taktiež stránku blogu na facebooku s názvom Mya Mirell Fashionista, ktorá je venovaná móde a Milan Fashion Weeku. 

 

 

Share: