Chanel  žiarivý výlet do  Marseille –  Jedinečná kolekcia Cruise 2024/25,  2. máj 2024 , časť II.

Predstavte si atmosféru pláže, morský vánok a žiarivé slnečné svetlo, ktoré sa leskne na modrom mori. Do tohto prostredia  preniesol módny dom Chanel  svoje ikony a vytvoril kolekciu, ktorá je plná elegancie, ale aj ležérnosti. Mesto Marseille tak  hostilo jedno z najviac očakávaných podujatí vo svete módy. 

Módny dom Chanel predviedol 2. mája 2024  svoju kolekciu Cruise 2024/25  v ikonickom  komplexe Marseille, v architektonickom skvoste  Cité radieuse od slávneho architekta  Le Corbusiera.    Týmto krokom sa značka vrátila do južného Francúzska, pokračujúc v tradícii výberu malebných lokalít pre svoje módne prehliadky. 

Móda od Chanel vždy prináša niečo úžasné a nezvyčajné.  Prehliadka Cruise 2024/25 konaná v nádhernom prístavnom meste Marseille  je živým dôkazom toho, že Chanel dokáže prekvapiť svojich fanúšikov aj po desiatkach rokov na scéne.

 

Prehliadka kolekcie vo francúzskom Marseille sa konala na streche Cite Radieuse, ikonického moderného bytového komplexu, ktorý v rokoch 1947 až 1952 postavil Charles-Édouard Jeanneret, známy ako architekt  Le Corbusier. Futuristický betónový priestor je v súčasnosti umeleckým centrom s prebiehajúcimi výstavami a programami, miestom stretávania sa rôznorodej tvorivej scény, ktorá sa nachádza v južnom prímorskom meste.

ŽIARA NA CITÉ RADIEUSE

Módna prehliadka sa konala v MAMO, umeleckom centre umiestnenom na streche Cité Radieuse. Tento ohromujúci priestor, s jeho modernistickou architektúrou a dych berúcimi výhľadmi, poskytol ideálne prostredie pre luxusnú kolekciu. Rozhodnutie Chanel predstaviť svoju kolekciu na takom výnimočnom mieste demonštrovalo odhodlanie značky vytvárať nezabudnuteľné módne zážitky a zdôraznilo jej zameranie na spájanie módy s umením a kultúrou​.

KOLEKCIA CHANEL CRUISE 2024/25

Racionalistický duch Cité radieuse sa premieta do kolekcie navrhnutej kreatívnou riaditeľkou Virginie Viard.    Na móle medzi betónom a farebnými keramikami na stenách budovy defilovali elegantné kostýmy, šaty v štýle 60. rokov a potápačské overaly v zmenšených objemoch s kapucňami so zapínaním na patentové cvočky .  Kolekcia oslavuje dovolenkovú atmosféru francúzskej Riviéry a vzdáva hold slobode pohybu.

ŠORTKY, BERMUDY A HÁČKOVANIE

Mini šortky a cyklistické nohavice sa stali univerzálnymi kúskami oslavujúcimi slobodu pohybu. Háčkovanie je dominantným materiálom kolekcie, ktorá spája športové mikiny s kapucňou a tweedové bundy s perlami a kožou.

NEZMAZATEĽNÁ STOPA KARLA LAGERFELDA

Módny dizajnér Karl Lagerfeld zanechal nezmazateľnú stopu na značke, no jeho nástupkyňa Virginie Viard, kreatívna riaditeľka Chanel, dokázala v kolekcii zachytiť esenciu tejto francúzskej značky a pridať jej vlastný, jemný a sofistikovaný dotyk. Na móle sme videli prvky inšpirované klasickým námorníckym štýlom, ale s moderným zvratom, ktorý len Chanel vie dodať. Biele a námornícky modré pruhy sa prelínali s čipkou a jemnými detailmi, ktoré pripomínali tradičné provensálske remeslá.

Pôvab kolekcie dopĺňali zlaté retiazkové opasky s medailónmi a kruhové medailóny zavesené na krku inšpirované 90. rokmi, ktoré vyvolávajú pocit nostalgie Francúzskej riviéry.

MINIATÚRNA KABELKA MINAUDIÉRE

Je to náhrdelník, opasok, ozdoba alebo Minaudière? Jednoducho povedané, zdá sa, že je to všetko vyššie uvedené.  Ide o najnovší prírastok do ikonického radu vysoko zberateľských Minaudiérov značky Chanel. Táto striedma minaudière, napodobňujúca prepletené logo CC, ktoré všetci poznáme a milujeme, púta pozornosť bez toho, aby ponúkala veľa funkcií. Na prehliadkovom móle ju bolo vidieť  v dvoch veľkostiach a otázka je, či sa do tejto miniatúrnej ponuky zmestí aj niečo iné ako rúž.  Každá „kabelôčka“ je jemne zakončená crossbody retiazkou a skonštruovaná s nefalšovaným bielym smaltom.

NÁMORNÍCKE VZORY

Letné šaty, výšivky a geometrické aplikácie dopĺňajú námornícke vzory.  Sexy tóny dodávali  kolekcii  metalické  tričká a a zdobenia s dvojitým C.

BIELE MODELY

Záverečná séria bielych lookov skúma letné materiály od čipky a sangalla až po vaflové bavlnené látky. Reinterpretuje kódy domu a objíma dovolenkovú atmosféru Riviéry s žabkami na nohách ako ódou na bezstarostnosť.

Je to mladistvá, uvoľnená atmosféra, ktorá rezonuje s odkazom Coco Chanel, ktorá vytvárala oblečenie pre ženy, ktoré sa potrebujú voľne  ale vždy štýlovo  pohybovať po svete, či už po súši alebo po mori.

„Snažili sme sa zachytiť pôvab Marseille a preniesť jej energiu,“ dodáva Virginie Viard.

Napriek novým verziám mikro kabeliek, zaujali dve nové väčšie kabelky.  Žiadna kolekcia Cruise by nebola úplná bez plážovej tašky. Chanel ju prináša so svojím najnovším veľkým háčkovaným vzorom. Táto elegantná taška cez rameno, ktorá má dizajn s otvorenou väzbou pripomínajúci klasické tašky tkané z rafie, je zdobená lemovaním s reťazovými detailmi a ramennými popruhmi.

CELODENIMOVÝ VZHĽAD 

Celodžínsový vzhľad je jedným z najväčších módnych trendov pre rok 2024. Tento trend bol výrazne prítomný na módnych týždňoch v mestách ako Miláno, Paríž, New York a Londýn, ktoré nastavili trendy pre sezónu Jar/Leto  2024 . Značky a návrhári sa snažili reinterpretovať klasický džínsový štýl a pretvoriť ho do modernej, luxusnej podoby. Na týchto prehliadkach sme mohli vidieť rôzne variácie celodžínsového vzhľadu, vrátane neobvyklých strihov, textúr a farieb. Niektoré návrhy zahrňovali džínsové kabáty a sukne, zatiaľ čo iné sa zamerali na džínsové kostýmy alebo dokonca na džínsové večerné šaty. Tento trend zdôrazňuje aj udržateľnosť, pretože džínsovina je trvanlivý materiál, ktorý sa dá nosiť roky.

Módna návrhárka Virginia Viard pokračuje v tomto trende a total denim look bolo vidno aj v kolekcii Chanel Cruise 2024/25.  Karl Lagerfeld a jeho nástupkyňa Virginie Viard majú dlhú históriu používania džínsoviny a to z nej robí integrálnu súčasť estetiky značky. Džínsové modely Chanel sa vyznačujú sofistikovanosťou a eleganciou, čo nie je prekvapujúce vzhľadom na to, že značka je známa svojím luxusným štýlom. V tejto najnovšej kolekcii sme mohli vidieť rôzne kúsky, vrátane džínsových kompletov,  nohavíc s trakmi a búnd . Chanel sa vždy snaží priniesť inovatívne a štýlové návrhy  a tento trend v džínsovine nie je výnimkou.

Celodžínsový vzhľad od Chanel dokazuje, že táto móda môže byť elegantná a vyznačuje sa vysokou kvalitou spracovania. Je to ideálny príklad toho, ako sa džínsovina, ktorá je tradične vnímaná ako ležérny materiál, môže stať súčasťou luxusnej a sofistikovanej módy.

Kolekcia Chanel Cruise 2024/25 je oslavou ženskosti, slobody a radosti z pohybu. Je to prepojenie ikonického štýlu Chanel s uvoľnenou atmosférou francúzskej Riviéry. Výber Marseille bol strategickým krokom, ktorý spojil pulzujúcu kultúru tohto mesta s elegantnou históriou značky. Prehliadka Chanel Cruise 2024/25 v Marseille bola ako výlet na Azúrové pobrežie – osviežujúci a nezabudnuteľný zážitok, ktorý nás pozýva na dobrodružstvo s vetrom vo vlasoch a slnkom na tvári.

V deň prehliadky sa osobnosti marseillejskej kultúrnej scény a priatelia domu stretli v Radio Chanel, živom rádiovom programe vysielanom na webovej stránke, YouTube kanáli a sociálnych sieťach domu, aby diskutovali o kreatívnom procese. Program moderovala ambasadorka Caroline de Maigret a zúčastnili sa ho Anna Mouglalis, Charlotte Casiraghi, Lily-Rose Depp a Marion Cotillard.

Kolekcia Chanel  Cruise 2024/25 v Marseille bola harmonickým spojením módy, kultúry a architektonickej brilantnosti. Farebné dizajny kolekcie a malebné prostredie na Cité Radieuse ukázali schopnosť značky spojiť tradíciu s modernitou a vytvoriť jedinečné a nezabudnuteľné módne podujatie.

obrázky:  ©Getty Images ,  Chanel , CHANEL / Le Corbusier, Unité d’habitation, Marseille © F.L.C. / ADAGP, Paris, 2024

Prvú  časť článku o Chanel Cruise 2024/25 módnej prehliadke v Marseille si môžete prečítať v histórii  na tomto blogu v kategórii Fashion.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: