Paris Fashion Week – Chanel, 5. marec 2019, kolekcia jeseň / zima 2019 – 20 

CHANEL

Módny dom Chanel predviedol počas Paris Fashion Weeku, 5. marca 2019 zimnú snežnú nádielku a to doslova. Modelky sa jedna za druhou zhromaždili na schodoch naaranžovanej snežnej chaty v alpskej dedinke a pred samotným začatím módnej prehliadky nastal smutný  spomienkový moment.  Všetci prítomní si chvíľkou ticha uctili nedávno zosnulého návrhára KARLA LAGERFELDA, ktorý bol obrovskou ťažnou silou módneho domu Chanel dlhé roky. Následne zaznela  nahrávka jeho hlasu s rozprávaním ako britská kráľovná Alžbeta II. vyhlásila, že vstúpiť do značky Chanel jej ako ocitnúť sa uprostred maľby. Dojemná chvíľka a azda najdojímavejšia prehliadka, ktorá rozcítila aj samotné modelky predvádzajúce so slzami v očiach na móle. Video z prehliadky si môžete pozrieť na youtube kanáli tu: https://www.youtube.com/watch?v=D_eVY1gEtAM

CHANEL – Paris Fashion Week, marec 2019, kolekcia jeseň / zima 2019- 20, zdroj: Vogue com

CHANEL – Paris Fashion Week, marec 2019, kolekcia jeseň / zima 2019- 20, zdroj: Vogue com

Prehliadka jeho poslednej kolekcie sa uskutočnila v parížskom výstavnom pavilóne Grand Palais, ktorý bol dejiskom jeho najväčších úspechov. Karl Lagerfeld pracoval ako kreatívny riaditeľ tejto značky od roku 1983 až doposiaľ a za ten čas ju pozdvihol na luxusný módny dom so značnými ziskami. Chanel je aktuálne druhým najziskovejším módnym domom na svete.

CHANEL – Paris Fashion Week, marec 2019, kolekcia jeseň / zima 2019- 20, zdroj: Vogue com

Karl Lagerfeld bol muž súčasnosti. Bol ten posledný človek sentimentálneho cítenia, avšak jeho práca pre Chanel  aj módny dom Fendi a vlastnú značku znamenala pre módny svet obrovský prínos, z ktorého sa len ťažko pozvoľna spamätáva.  Jeho pamiatka a vzdanie pocty si zaslúži  nejedno spomienkové precítenie. Karla Lagerfelda si poslednou kolekcou ucitla aj značka Fendi počas predošlého Milan Fashion Weeku, 21. februára 2019, kde bola predvedená jeho posledná kolekcia pre sezónu Jar / Leto 2019. 

Karl vždy zdôrazňoval, že treba žiť prítomnosťou a hľadieť do budúcnosti, ohľady do minulosti priam neznášal. Bol nabudený silnou tvorivou energiou, ktorá mu vydržala celý život. Táto priam neuveriteľná sila a vášeň k móde súčasne ho poháňala v jeho práci  neustále vpred. Pre módny svet je jeho strata citeľná a jeho tvorba sa započíta do éry módnych dejín na:  éra pred Karlom Lagerfeldom, éra Karla Lagerfelda a súčasná éra, s ktorou sa budú musieť značky popasovať už bez majstra génia. Jeho špecifický rukopis pre každú značku bol iný a pritom tak originálny.

Na prehliadke nechýbali slávne tváre zo showbiznisu,  herečky Marion Cottilard, Monica Bellucci, Kristen Stewart a Penelope Cruz, ktorá sa blysla aj na prehliadkovom móle. 

CHANEL – Paris Fashion Week, marec 2019, kolekcia jeseň / zima 2019- 20, zdroj: Vogue com

V hľadisku sedeli múzy ešte z dávnej minulosti Karla Lagerfelda, obľúbená modelka Claudia Schiffer a Naomi Campbell.  

Po záverečnom defilé modeliek a modelov sa predstavila nová nástupkyňa po Karlovi Lagerfeldovi Virginie Viard, ktorá na tejto kolekcii pre sezónu jeseň / zima 2019 -20 spoločne s Karlom Lagerfeldom pracovala.  

CHANEL – Paris Fashion Week, marec 2019, kolekcia jeseň / zima 2019- 20, zdroj: Vogue com

 

Virginie Viard  na móle počas záverečného defilé na poslednej spoločnej prehliadke Chanel – kolekcia Jar/Leto 2019. 

Video vtedy ešte s vitálnym  Karlom Lagerfeldom ako stojí na móle a máva nadšeným divákom s prehliadkou, ktorá sa uskutočnila akoby na pláži,  si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=944&v=Nsuup9cmh8Q

https://www.youtube.com/watch?time_continue=944&v=Nsuup9cmh8Q

Share: