CHANEL 2020 – 21 Métiers d’Art – kolekcia inšpirovaná filmom Angelika, francúzskou kráľovnou Katarínou Medicejskou a zámockou dobovou atmosférou

Módna prehliadka značky CHANEL 2020 odhalila nové kúzelné kreácie. Dejiskom sofistikovanej prehliadky Pre-Fall kolekcie Chanel 2020/21 Métiers d’Art s tradíciou diania sa stal magický zámok  Château de Chenonceau , majstrovské dielo renesancie osadené v údolí rieky Loiry.   Toto prekrásne miesto tvorilo perfektné pozadie pre show módneho domu Chanel uskutočnenú v decembri 2020 , ktorý teraz vedie kreatívna riaditeľka  Virginie Viard. 

Francúzsky módny dom Chanel prezentoval looky prostredníctvom kanála chanel.com a sociálnych sietí značky.  Módnu show, bez novinárov, vďaka pandémii, zdobila práca a zručnosti Métiers d’art remeselníkov – stoviek vyšívačiek, plisérov, výrobcov peria, obuvníkov, klobúčnikov a remeselníkov  prestížnych značiek ako Lemarié e Lesage z Paríža, ďalších oblastí Francúzska a Talianska. A aby toto všetko spolu ladilo,  všetko inšpirovala nádherná lokácia francúzskeho zámku.  Mólom a módnou show sprevádzala múza módneho domu, herečka  Kristen Stewart , ktorá bola zároveň jediným divákom. 

„Rozhodnutie predvádzať tu na zámku bolo prirodzené“, vyjadrila sa v interview pre magazíny dizajnérka Virginie Viard.  Zámok bol projektovaný Diane de Poitiers,  francúzskou  šľachtičnou a prominentnou  dvorankou (bola tiež kráľovská milenka a poradkyňa kráľa Henricha II. )  a   Caterina de‘ Medici.  Združoval inšpiratívne dámy  ako aj Katherine Briçonnet, ktoré ho obývali a preto sa nazýval tiež  „Le Château des Dames“ – dámsky zámok.   Je to zámok v ľudskom meradle.

Znak Caterina de‘ Medici bol monogramom zloženým z dvoch  prepletených písmen C , presne ako tých, ktoré sú v značke Chanel“  povedala kreatívna riaditeľka Virginie Viard, ktorá vedie značku po smrti legendárneho dizajnéra Karla Lagerfelda.    

„Nevieme, či slávna Coco Chanel bola priamo inšpirovaná Caterinou de‘ Medici , ale je to pravdepodobné, pretože tak veľmi obdivovala ženy renesancie.  Jej vkus pre čipkované sukne a estetiku niektorých z jej klenotov pochádzajú odtiaľ.  V podstate, toto miesto je súčasťou histórie Chanel.“  Coco Chanel uviedla tento legendárny znak módneho domu Chanel v roku 1921 pri predstavení slávneho parfému Chanel N°5. 

Gabrielle Chanel (Coco) a slávny dizajnér Karl Lagerfeld, ktorý v dizajne pre módny dom Chanel nadviazal na jej tradíciu. 

Prehliadka kolekcie Métiers d’art má tradíciu, ktorá sa teda odvíja od samotnej Coco Chanel. Je to Pre-Fall kolekcia, ktorú módny dom každoročne predvádza mimo oficiálneho kalendára módnych show v decembri a to od roku 2002. Už od vekov, kedy túto iniciatívu vyvinula slávna Coco Chanel,  spája tradičné módne remeslá na ich podporu s aktuálnym módnym smerovaním značky Chanel. 

CHANEL – KOLEKCIA Métiers d’Art  2020/21

Módnu show otvárala talianska modelka Vittoria Ceretti v ružovom looku. 

Vzácne  blejzre najnovšej kolekcie sú navrhnuté v kombinácii s flitrovanými minisukňami tón v tóne alebo v kontraste.  

Pod outfitmi sa objavili  strečové kombinézy ako nový prvok kolekcie  a to aj v kombinácii k elegantnejším outfitom.

Hrá sa s presahom, s prekrývaním odevov aj pri kontrastných štýloch. Prekrytia, vrstvenia sa použili aj  pre vonkajšie oblečenie. Ďalšia trendová novinka tejto kolekcie je, že plášte sa nosia cez kabáty.

Dominantnou témou Pre-Fall kolekcie Chanel 2020/21 Métiers d’Art  je šach, šachovnicový motív, ktorý sa stal protagonistom sukní, kabátov a šiat.  Šachovnicová je aj podlaha, po ktorej kráčali zaujímavé a silné ženy ako slávna Angelika z rovnomenného filmu. Dizajnérka sa pohráva tiež  s motívom pepita.

MATERIÁLY 

Koža robí oblečenie súčasným a vyniká v zmesi a v zladení so vzácnymi a jemnými látkami.  V kolekcii sa objavila značne čierna, ktorá tiež vychádza z historickej inšpirácie nositeľky Caterina de‘ Medici , ktorá sa do nej zahaľovala po smrti kráľa Henri II. Ručné výšivky, kvetinové výšivky a zdobenia preberajú inšpiráciu z krásnych kvetinových záhrad tohto francúzskeho zámku. 

Nechýbala téma úpletov s prepracovanými trikotovými výtvormi.

Čipka , zamat, kožušina a handmade nášivky a ručné zdobenia  tvorili  vzácny súbor  pre honosné oblečenie.

Dizajnérka Virginie Viard sa pohráva tiež s priehľadnosťou na šatách a sukniach a táto časť kolekcie tvorí odvážnu a snovú zmes.  A to je vlastnosť celej Pre-Fall kolekcie Chanel 2020/21 Métiers d’Art . 

Denim sa stáva sofistikovaným vo verzii couture. Odrazil sa  na sukniach a šatách s potlačou. 

Ďalší trend, ktorý sa objavil na prehliadke kolekcie je odkaz, nenosiť  nič pod vzácnymi bundami.

DOPLNKY

Kolekcia predstavila maxi vzácne opasky,  ktoré reprezentujú zámok  Château de Chenonceau. 

Zaujímavou trendovou novinkou z radu doplnkov sú čelenky s bohatými príveskami šperkov.

Na móle zažiarili ako klenoty očarujúce mikro kabelky, ktoré jednoducho musíte mať !

Dvojfarebné trblietavé topánky boli čerešničkou tejto prepracovanej Chanel kolekcie s dedičstvom poctivej remeselnej výroby citeľnej na každom skvostnom kúsku. 

Sledujte Facebook stránku bloguMya Mirell Fashionista a Instagrammya_mirell .

zdroj obrázkov: runwaymagazines, Vogue It, Chanel, Juergen Teller, twitter

 

 

 

Share: