Moringa Olejodárna – strom životaZdroj: segundomedico com

Azda neexistuje žena, ktorá by netúžila po krásnej sviežej pleti najlepšie po celý život a bez vrások. Pekný sen, no nie, milé dámy? Aj tomuto sa však dá výrazne pomôcť. Krása, má svoj základ predovšetkým v stravovaní a živinách, ktoré telu dáme v kombinácii so správnou starostlivosťou. Ak chcete mať teda krásnu sviežu pleť, bojovníkom proti vráskam je Moringa, zázračná výživná rastlina. Latinský názov pre tento strom je Moringa Olejfera – Moringa Olejodárna. Prezýva sa aj strom života.

Je pôvodom z Indie a má široké zužitkovanie, dajú sa spotrebovať všetky jej časti. Koreň, ktorý je podobný chrenu, je významný najmä v ayurvédskej medicíne. Z kôry sa vyrábajú špagáty a rohože, jej semená chutia ako oriešky, z ktorých sa lisuje olej a ten  sa používal ešte v starovekom Grécku a Ríme. Listy sa môžu konzumovať surové, ale aj varené, či sušené, kvety s rovnakým využitím ako listy a plody sú podobné našim fazuľovým strukom. Listy sú dôležitou potravinou aj v Afrike, pretože obsahujú množstvo minerálov, vitamínov, bielkovín a proteínov.

V kozmetike sa využíva olej zo semien, ktorý je pridávaný do krémov. Odborníci na pleť a vlasy luxusných kozmetických značiek už tieto jej pozitívne vlastnosti poznajú. V moringe je predovšetkým obsiahnuté značné množstvo vitamínu A a preto je účinná pri problémovej pleti a fľakoch. Šupinatá suchá pleť s tendenciou tvorenia vrások určite ocení účinky moringového oleja, ktorý obsahuje navyše pleti prospešný vitamín E.

        

Zdroj: elle com

Moringa je pleťová bomba. A nielen to. Podporuje aj rast vlasov, dodáva im krásny zdravý vzhľad, vlasy budú pevnejšie, hustejšie, čo je pre nás ženy azda najžiadúcejší artikel. Pri padaní vlasov býva väčšinou problém s nedostatkom vitamínu B6, biotínu, cirkulácii krvi a kyseliny listovej, čo moringa vie napraviť. Jednou z najlepších volieb v starostlivosti o vlasy je olej moringa. Starodávna India bola vždy synonymom pre krásu, stačí si pozrieť husté zdravé vlasy indických žien. Vyskúšajte ozdravný moringa vlasový olej a na telo môžete použiť moringa telový sprchový gél.

Moringa sprchový gél, zdroj: thebodyshop com (vľavo a v strede) a moringa vlasový olej (vpravo) – cena okolo 65 eur. Pracuje zvnútra von, preniká hlboko do vlasu, zdroj: cultbeauty co uk

Okrem toho moringa užívaná zvnútra má veľa ďalších pozitívnych účinkov na organizmus. Pomáha pri zrakových problémoch, posiluje imunitu organizmu a obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré sú potrebné pre ľudské telo. Moringu dostanete ako prášok, tabletky, kapsule alebo čaj. Na začatie ozdravnej podpornej kúry s moringou zvnútra stačí iba 1 čajová lyžička, ktorá sa užíva 2 až 3 krát denne. Pridať ju môžete jednoducho do vody, alebo do obľúbeného jogurtu, nápoja, šťavy, smoothy, cestovín, polievky, či mliečnych výrobkov.

Tento jemný zelený prášok môže vyzerať ako ďalší zdravý potravinový doplnok, matcha, ale chutí ako zmes zeleného čaju a špenátu s mierne korenistou chuťou, obr. vpravo zdroj: elle com, obr. vľavo zdroj: feramoringa insta

Keď máte bezlaktózovú diétu, či nemáte radi mlieko, toto je výborná správa pre Vás, ! Moringa totižto obsahuje až 17krát viac vápnika ako sa uvádza v mlieku.  Ak nemáte radi špenát, moringa obsahuje 25krát viac železa ako táto pre niekoho neobľúbená zelenina. Možno Vás prekvapí, že sa v nej nachádza taktiež 7krát viac vitamínu C ako v pomaranči. Obsahuje aj ďalšie vitamíny, pomôže celému pohybovému aparátu a kĺbom obsahom prospešného mangánu, vďaka chrómu zabojuje s nahromadeným stresom, bór pomôže ženám pri liečbe osteoporózy. Podľa početných štúdií pomáha pri problémoch ako je ucerózna kolitída, helicobacter pylori, chráni pečeň a pomáha predchádzať vzniku alzheimerovej choroby. Moringa obsahuje aj ďalších 18 esenciálnych aminokyselín a 46 antioxidantov. Stojí za to skúsiť túto liečivú superpotravinu, čo poviete? Tento prášok dokonca môžete pridať aj do pokrmu svojich štvornohých miláčikov, pokiaľ si želáte zlepšiť ich zdravotný stav.

Share: