Slávna svetová módna blogerka Chiara Ferragni sa vydala za speváka Fedeza
 
Celý módny svet  s napätím očakával, v akej paráde sa predvedie svetová úspešná talianska blogerka Chiara Ferragni počas svojho veľkého dňa D. 
Talianska módna blogerka, influencerka a návrhárka Chiara Ferragni a taliansky spevák Fedez si 1. septembra 2018 vymenili svoj sľub lásky pri západe slnka v romantickom prostredí sicílskeho mestečka Noto. Ceremónia bola civilná a konala sa na otvorenom priestranstve vily Dimora delle Balze za prítomnosti ich už päťmesačného syna. Romantickú cestičku zdobili a celú atmosféru vytvárali lupene ruží, biele a ružové ruže, ktoré sa vinuli okolo stĺpov a vertikálnych plôch. Pozvaných bolo okolo 150 hostí.
Táto udalosť bola v Taliansku vopred dlho avizovaná od mája roku 2017, kedy spevák Fedez požiadal Chiaru o ruku v priamom prenose na koncerte v meste Verona. Chiara vtedy slávila svoje 30-te narodeniny. Po odohraní novej skladby zloženej pre ňu prizval Fedez na pódium Chiaru, pokľakol a vytiahol prsteň. Video: https://www.youtube.com/watch?v=tF_3ch4GW8Q
Oslava jej tridsiatich narodením prebiehala vo veľkom štýle – s tridsiatimi priateľmi celý týždeň žúrovaním po Taliansku.
 
Pár žije striedavo medzi Los Angeles a Milánom a ich lásku utužuje teraz už ich päť mesačný syn Leone. Správu o tehotenstve oznámila v októbri 2017 a tento post obdržal bezmála milión likov. Správa o jeho narodení taktiež ihneď obletela internet s troma miliónmi likov. Chiara má na konte okolo 15 miliónov sledovateľov a Fedez 7 a je záujmom módnych dizajnérov, magazínov a médií.
svadobné šaty Dior,  credit: Johan Sandberg

Chiara Ferragni a Fedez, credit: annaravazzolimilano instagram
credit: the ferragnez
Chiara Ferragni, Fedez a družičky, dve z nich sú mladšie sestry , credit: the ferragnez
Svadba tejto influencerky a celebrity s rovnako vplyvným influencerom sa niesla v megalomanskom duchu – nesmel chýbať vlastný kolotoč a bombastický ohňostroj. 
 
 
Chiara Ferragni a za ňou v ružových šatách nemenej známa influencerka Valentina Ferragni.  Po ceremónii počas večera vymenila Chiara svadobné šaty za druhé šaty so zdobením motívu Chiara Ferragni opäť od módneho domu Dior.
druhé svadobné šaty od Dior, credit: the ferragnez
 
credit: the ferragnez
credit: Sophie Carre
detail motívu Chiara Ferragni dizajnu na šatách od Diora
 
Zaujímavosti z priebehu svadby
Svoj deň D podriadili istým pravidlám. Celú ceremóniu, oslavy  nazvali ferragnez a všetky fotografie budú označované týmto hashtagom.  Zároveň je zakázané a trestá sa pokutou 15 000 eur vynášať akékoľvek nežiadúce informácie zo svadby na svetlo sveta.
Do poslednej chvíle sa špekulovalo, od ktorého módneho dizajnéra si Chiara zvolí šaty. Rozhodnutie a konečné odhalenie padlo na Dior Haute Couture, u Fedeza na Versace. Šaty nevesty boli biele z tylu so 7 metrov dlhou vlečkou.
Udalosti sa zúčastnilo veľa známych talianskych osobností z hudobných kruhov, influenceri, modeli ale aj medzinárodných hostí. Zo známych osobností napríklad modelka Bianca Balti a avizovaná Paris Hilton. Pre hostí bolo pripravené vlastné lietadlo, ktoré ich dopravilo na miesto konania. Mladomanželia vyslovili želanie, že namiesto svadobných darov môžu hostia darovať peniaze na charitu.
31. augusta v predvečer svadby sa konala súkromná oslava. V mestečku Noto sa načas zjavila 7 metrov vysoká stena, ktorá mala zabrániť výhľadu, prístupu zvedavcom a novinárom.
Družičky, medzi ktorými boli jej dve sestry Valentina Ferragni a Francesca Ferragni, mali dlhé ružové šaty od módnej návhrhárky Alberta Ferretti. Sestry sú vpravo.
Šaty pre družičky sú z dielne talianskej návrhárky Alberta Ferretti známej aj tým,  že navrhuje šaty najmä pre svetové celebrity na červený koberec, film festivaly. Čítaj o tejto návrhárke viac v predošlých článkoch.  credit: carlomengucci
Chiara Ferragni mala v predvečer svadobného dňa oblečené šaty od značky Prada.
Po ceremónii sa začala mega party. Oslavy majú trvať až tri dni.
S mladšou sestrou slávnej blogerky Valentinou Ferragni som si tento rok urobila aj ja fotografiu počas Milan fashion Weeku – jeseň/zima 2018-19, móda ženy. Video si môžete pozrieť na mojej facebook stránke blogu Mya Mirell Fashionista.

Pred prehliadkou značky Philosophy di Lorenzo Serafini s Valentinou Ferragni. Valentinu som tiež požiadala na minuloročnom – september 2017 Milan fashion Weeku, aby pozdravila Slovensko, kde vraj ešte nikdy nebola. Video nájdete aj na facebook stránke blogu Mya Mirell Fashionista a na mojom youtube kanáli mya mirell tu: https://www.youtube.com/watch?v=swj7cDhvf84

Chiara Ferragni nie je nazývaná len tak najznámejšou influencerkou. Patrí medzi najúspešnejších a najbohatších influencerov na svete. V Miláne býva v  obytnej štvrti s názvom Citylife, kde obytný  komplex je z dielne slávnej nedávno zosnulej architektky Zaha Hadid (čítaj tu článok  CitLife Milano – unikátna architektúra svetovej metropoly módy). Viac som o Chiare písala tu v článkoch.  Prestížny časopis Forbes ju v roku 2015 uverejnil v rebríčku 30 pod 30. Okrem toho má vlastnú značku a množstvo iných aktivít.
Tu sú moje fotografie outfitov Chiari z milánskeho fashion weeku, ktoré sa objavili na stránkach svetových módnych magazínov a sociálnych sieťach, ktoré zakaždým poľujú na jej outfity z aktuálnych prebiehajúcich týždňov módy.
Chiara Ferragni na prehliadke značky Prada v outfite Prada počas Milan Fashion Weeku – jar/leto 2018, september 2017. Video nájdete na facebook stránke Mya Mirell Fashionista a na youtube kanáli mya mirell. 
Chiara Ferragni na prehliadke značky Versace počas Milan Fashion Weeku – jar/leto 2018, september 2017.
Viac – videá a ostatné fotografie sú publikované na  facebook stránke blogu Mya Mirell Fashionista, instagrame mya_mirell a youtube kanáli mya mirell.
Mya Mirell
myamirell.eu
Facebook:    Mya Mirell Fashionista
Instagram:  myamirell, 
                      mya_mirell
 
 
Share: