Dolce & Gabbana, návrat k okázalosti na 40. výročie značky –  Miláno, Palazzo Reale, 6. apríl 2024

Pri príležitosti oslavy 40. výročia značky Dolce & Gabbana sa svet módy zišiel v Miláne, aby oslávil tento míľnik v štýle, ktorý je pre túto značku tak typický. Hviezdy ako Demi Moore, talianska herečka Isabella Rossellini, speváčka Cher, či  Naomi Campbell ukázali svoj jedinečný štýl v kreáciách Dolce & Gabbana, predvádzajúc tak luxus a nezameniteľnú eleganciu, ktorá je pre značku ikonická.

Talianska módna značka Dolce & Gabbana zatienila všetko predchádzajúce s pompéznou módnu prehliadkou, ktorá oslávila štyri dekády nekompromisného luxusu a inovatívneho dizajnu. Udalosť, ktorá sa konala v srdci módneho sveta, Miláne, nebola ničím menej ako vizuálna poézia, kde sa stretla história s modernou eleganciou. 

Súčasťou sobotňajšieho hviezdneho večera bolo aj otvorenie výstavy From the Heart to the Hands: Dolce & Gabbana a množstvo účastníkov sa rozhodlo osláviť taliansky luxusný módny dom predvedením modelov tejto značky.

Taliansky módny gigant Dolce & Gabbana oslávil v sobotu v Palazzo Reale v Miláne 40. výročie svojej existencie.  Súčasťou večera boli najznámejšie tváre z oblasti filmu, hudby a módy.

Dňa 6. apríla 2024 sa ikonické priestory Palazzo Reale v Miláne rozžiarili v plnej paráde, aby oslávili 40. výročie jednej z najuznávanejších módnych značiek – Dolce & Gabbana. Táto významná udalosť priťahovala pozornosť svetových médií nielen vďaka výnimočnej módnej prehliadke, ale aj zúčastnením sa mnohých významných osobností z filmového a módneho priemyslu. Táto hviezdna udalosť pritiahla plejádu celebrít a módnych ikon, aby sa podieľali na tejto nezabudnuteľnej noci.

HVIEZDNE OKAMIHY

Hviezdne obsadenie hostí zahŕňalo také mená ako herečky Helen Mirren, Demi Moore, speváčku Cher,  anglického herca Theo James, brazílsku modelku Isabelli Fontana, českú modelku Eva Herzigová, taliansku hereckú divu Isabella Rosselini, modelky Rosie Huntington, Naomi Campbell , Biancu Balti, či  MariaCarla Boscono, čo len potvrdzuje dlhoročné vzťahy a vplyv značky v celebritnej sfére. Každá z týchto osobností prispela na červenom koberci svojím jedinečným štýlom, každá z prítomných celebrít bola oblečená v nádherných kreáciách Dolce & Gabbana, ktoré zrkadlili bohatú históriu a inovatívnu budúcnosť značky.

Nie len oblečenie, ale aj prítomnosť hviezd  pridala na vážnosti a glamúru udalosti, čím sa prehliadka premenila na nezabudnuteľný galavečer. Talianska herecká diva Isabella Rossellini priniesla šarm a gráciu, ktoré sú jej vlastné.

Herečka Demi Moore sa trblietala od hlavy až po päty v priesvitných šatách Dolce & Gabbana. Súčasťou odevu bola sukňa po zem a dlhé rukávy. 

Pod priesvitnými šatami mala Moore čiernu podprsenku so zodpovedajúcimi krátkymi šortkami s vysokým pásom.

Herečka Helen Mirren bola ďalšou hviezdou, ktorá vniesla trochu iskry do extravagancie 40. výročia založenia módneho domu.  Helen Mirren, držiteľka Oscara, zvolila elegantné čierne šaty trblietajúce sa vo svetle noci , ktoré padali pod kolená spárované s mini kabelkou, čím dokázala svoju eleganciu a nadčasovú krásu.  Dame Mirren zavŕšila svoj večerný vzhľad červeným rúžom na perách, ktorý ladil s jej rubínovým náhrdelníkom a náušnicami.  

Speváčka Cher, ktorá prišla do Palazzo Milano so svojím partnerom,  vždy ikona štýlu, zaujala osobitým outfitom, ktorý bol taký odvážny a jedinečný ako ona sama.

Speváčka Cher so svojím priateľom A.E. Edwardsom.

Modelky  Isabella Fontana, Mariacarla Boscono, Bianca Balti, Naomi Campbell, Eva Herzigová a Rosie Huntington-Whiteley predviedli svoj šmrnc a krásu v rôznych šatách z kolekcií Dolce & Gabbana, čím zdôraznili nadčasovosť a všestrannosť značky.

Isabelli Fontana, brazílska supermodelka, sa objavila v jednom z najviac oslávených šiat večera, v čiernych mini spárovaných s pančuchami a sandálmi.   

Talianska modelka Mariacarla Boscono zažiarila v bielou outfite, pričom Isabelli Fontana prišla v čiernych mini.

Česká modelka Eva Herzigová zapózovala spolu so svojím synom zladená v čiernom nohavicovom kostýme.

Modelka Rosie Huntington-Whitely predviedla priehľadné čierne šaty talianskej módnej značky,  cez ktoré presvitala ladiaca spodná bielizeň, ktorej súčasťou bol aj podväzkový pás. Rosie mala tiež na sebe pár priehľadných pančúch siahajúcich po stehná, sandále a kabelku, ktorá dopĺňala jej trendový transparentný vzhľad spolu so zlatými šperkami. 

Naomi Campbell predviedla pruhovaný dámsky kostým, v ktorom vyzerala famózne.

39-ročný anglický herec Theo James  (známy zo seriálov White Lotus, The Gentlemen) , s ostrým zmyslom pre módny výber, nezostal pozadu a predviedol oblek, ktorý bol vrcholom mužskej elegancie.

Čierny pánsky oblek , rolák a šedý kabát predviedol  britský mužský model David Gandy, známy predovšetkým z kampaní pre Dolce and Gabbana.

Prítomní bol aj americký model, herec a reštaurátor Adam Senn.

Taktiež francúzsky herec známy zo seriálu Emily in Paris – Lucien Laviscount.

Prítomná bola aj lady Kitty Spencer. 

35-ročná anglická herečka  Lily James predviedla dvojkomplet z nohavíc s vysokým pásom a priehľadným crop topom s rozetou pri krku, čo je v súlade s trendom 3D ruží a trendom transparentnosti.

ATMOSFÉRA NABITÁ ENERGIOU

Atmosféra bola nabitá energiou a nostalgiou, keď sa hostia prechádzali po prehliadkovom móle, ktoré bolo premenené na prehliadku histórie značky. Od ikonických sicílskych motívov až po odvážne a provokatívne dizajny, prehliadka odzrkadlila bohatú škálu tvorby Dolce & Gabbana a jej vplyv na svetový módny priemysel.  Nechýbali slávni fotografi, redaktori módnych magazínov a celebrity z celého sveta.

OSLAVA MÓDNEHO DEDIČSTVA

Gala večer začal pôsobivou prehliadkou, ktorá prezentovala historické ako aj najnovšie kúsky značky, čím ilustrovala evolúciu a trvalú inováciu Dolce & Gabbana. Modely predviedli všetko od šumivých večerných šiat až po elegantné kostýmy, ukazujúc široký rozsah, ktorým sa značka môže pochváliť.

Významným momentom večera bola prezentácia exkluzívnej kolekcie navrhnutej špeciálne na túto príležitosť, kde dominujúce motívy a materiály odkazovali na bohatú históriu a talianske dedičstvo, ktoré značka v priebehu rokov uctievala. Tento aspekt bol zdôraznený aj skvostnými dekoráciami Palazzo Reale, ktoré dokonale ladili s atmosférou večera.

Po módnej prehliadke nasledovala párty, ktorá pokračovala do skorých ranných hodín. Atmosféra bola elektrizujúca, pričom hudba a tanec doplnili večer plný osláv. Dolce & Gabbana opäť dokázali, že nie sú len významnými hráčmi v móde, ale že dokážu hostiť event, ktorý zostane v pamäti účastníkov dlho po jeho skončení.

Táto módna prehliadka bola nielen oslavou 40 rokov tvorby, ale aj dôkazom toho, že Dolce & Gabbana ostávajú na čele módneho priemyslu vďaka svojej schopnosti neustále inovovať a prispôsobovať sa meniacim sa trendom, pričom nikdy neopúšťajú svoje korene. Ako povedali zakladatelia značky, Domenico Dolce a Stefano Gabbana, „Móda nie je len o šatách, móda je o snení.“ A snívame spolu s nimi, očakávajúc ďalších 40 rokov štýlu.

40. výročie Dolce & Gabbana bolo oslavou nielen módneho talentu, ale aj talianskeho dedičstva a remeselnej zručnosti. Táto hviezdna udalosť bezpochyby zostane v pamäti ako jeden z najvýznamnejších momentov v histórii značky.

obrázky:  ©  Dolce and Gabbana

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: