Najzaujímavejšie prehliadky Paris Fashion Weeku – Dries van Noten, 26. september 2019, kolekcia Jar / Leto 2020

Koncom septembra a v októbri 2019 priniesol Paris Fashion Week, konaný po Milan Fashion Weeku, opäť zaujímavé módne novinky od ikonických módnych domov a návrhárov. Všetky oči módneho sveta, odbornej ale aj laickej verejnosti sa upínali práve sem.  Prehľad najpozoruhodnejších módnych show a momentov tohto týždňa módy pre sezónu Jar – Leto 2020 si môžete prečítať v predchádzajúcich článkoch. Teraz sa spoločne pozrime na ďalšieho dizajnéra, Belgičana  DRIES VAN NOTEN. 

Zmiešanie umeleckých protikladov nastalo počas tohtoročného Paris Fashion Weeku, čo bolo prekvapivou novinkou. Nápadom belgického dizajnéra Dries Van Noten bolo spojiť talent a úsilie s iným dizajnérom pri tvorbe najnovšej kolekcie. Dvaja absolútne opozitní návrhári prekvapivo zharmonizovali svoju víziu vo výnimočnú parížsku módnu show

Kto by si pomyslel, že by to mohla byť love story v módnom nebi? Dries van Noten, ktorý potajme pracoval s návrhárom Christianom Lacroix narodeným a vyrastajúcim v južnom Francúzsku, predviedli bravúrnu spoločnú symfóniu. Nečakaná spolupráca prevedená do  explózie farieb, vzorov a dekoratívnych materiálov  spôsobila hlboký nadšený nádych a aplauz prítomného obecenstva.

Dvaja  umelci dizajnéri  potvrdili spoločnou najnovšou kolekciou pre Jar / Leto 2020 počas Paris Fashion Weeku (09/2019) v čom sú rozdielni.  Christian Lacroix mottom, ktoré vyznával, keď bol teenager:  „Príliš nie je nikdy dosť“. Zatiaľčo dizajnér Dries van Noten zastával opačný pohľad na vec : „Príliš nie je niečo, k čomu by som chcel prísť rýchlo. Ja prídávam viac a viac vrstiev, ktoré môžete neskôr rozobrať, olúpať preč ako cibuľu.“  

Návrhár Dries van Noten je známy prácou s drahými tkaninami, ako je žakár a brokát, v čom  aj túto sezónu pokračoval.  Používa taktiež indickú ručnú výšivku. Spoločné dielo s návrhárom Cristianom Lacroix pre sezónu Jar / Leto 2020 sa v skutku vydarila.

Spoločná módne naladenie –  Lacroix smerom k romantickej teatrálnosti a Van Noten k mestskej sofistikovanosti , malo za následok vynikajúcu módnu show. 

Na vzácny a požehnaný okamih, dva módne hlasy, ktoré spievali tento song počas Paris Fashion Weeku v perfektnej harmónii ! 

Na začiatku roku 2000 dizajnér  Dries Van Noten už začal pracoval s kvetinovou témou a štýlom rokov 70-tych. Kvetinová téma a zvieracie motívy, ktoré sú už druhú sezónu opäť módne, bola motívom najnovšej kolekcie v spolupráci s dizajnérom Cristianom Lacroix pre sezónu Jar / Leto 2020. 

Backstage at Dries Van Noten RTW Spring 2020

Bodky, malé či veľké, kvety, zvieracie motívy a kombinácie rôznych vzorov s vrstvením navzájom sú znakmi kolekcie Dries van Noten pre sezónu Jar / Leto 2020. 

Backstage at Dries Van Noten RTW Spring 2020

Backstage at Dries Van Noten RTW Spring 2020

Backstage at Dries Van Noten RTW Spring 2020

zdroj obrázkov : wwd. com, Vogue 

Sleduj ma na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

Share: