Emporio Armani – vzdušný  nehmotný štýl, kolekcia Jar / Leto 2020, Milan Fashion Week, Móda Ženy, 19. september 2019

Módna prehliadka slávneho talianskeho dizajnéra Giorgia Armaniho prezývaného aj Kráľ Módy – Re della Moda, po taliansky,   sa konala sídle jeho spoločnosti, v priestore  Palazzo Orsini v Miláne, kam smerovali  tradične davy fanúšikov a limuzíny s pozvanými hosťami.   Počas prehliadkového týždňa letnej sezóny Milan Fashion Weeku, Móda Ženy, v septembri 2019, predstavil Giorgio Armani kolekcie Emporio Armani a Giorgio Armani   vrámci dvoch prehliadkových dní. 

Nekomplikované, nositeľné,  typické Armani modely, ktoré jeho fanúšici milujú,  tak možno charakterizovať  novú letnú kolekciu značky Emporio Armani pre sezónu Jar / Leto 2020 predstavenú počas Milan Fashion Weeku .

Módnu prehliadku si môžete pozrieť na youtube kanáli tu: https://www.youtube.com/watch?v=huhCVBYaUWA

KOLEKCIA EMPORIO ARMANI – JAR / LETO 2020 , VZDUŠNÝ A NEHMOTNÝ ŠTÝL

Skladbou kolekcie bol vzdušný a nehmotný štýl. Všetky modely pôsobili ľahko a vzdušne, takmer akoby sa zľahka dotýkali tiel modeliek. Papierovo tenké trench coaty boli prehodené cez topy a spodné diely, ktoré boli oddelené, zatiaľčo večerné kúsky vysielali náznaky romantiky.

Úvod prehliadky zahajovali ružové a šedé modely.

Pre túto sezónu Emporio Armani predviedol doplnky, pokrývky hlavy v podobe slamených klobúkov v ombré dvoch tónoch.

Ružové a šedé modely vystriedala kolekcia ladená do jemnej pistáciovej farby a farby šedej zmiešanej s béžovou, zvanej greige colour.  Táto časť kolekcie bola pozoruhodná jemným krčeným hodvábom s golierami, dlhými sukňovými topmi, sukňami a zaujímavými vrchnými dielmi z falošného krokodíla a jašterice.  

MESAČNÉ  MÓLO

Vyjdenie mesiaca na oblohe signalizovalo ďalšiu časť prehliadky nápadných strieborných večerných šiat. Lesk a trblietky modelov  odrážali paprsky bodového svetla a vytvárali  svetlušky na oblohe ako prekrásne divadlo. Túto nádhernú show naservírovanú divákom Giorgiom Armanim, ktorej nový ideový choreografický plán tvorila prehliadka pod mesačnou hviezdnou oblohou, si mohli diváci vychutnať 19. septembra 2019. 

Modelky predvádzali na lesklom móle do štvorca pod akoby  mierne zamračenou oblohou, ktorá sa neskôr zmenila na mesačnú oblohu posiatu hviezdami. Strieborné a lesklé modely dámskych šiat sa v nej nádherne ligotali, čo pôsobilo snovo,  až diváci zatajovali dych. 

FARBY KOLEKCIE 

Farebná paleta bola zostavená prevažne zo striebornej a tmavomodrej s ružovými rumencamichladnými odleskami modrej.

Oblečenie na deň bolo v tejto kolekcii pre sezónu Jar/Leto 2020 predstavené v jemných vyblednutých tónoch a v neobvyklom odtieni „domovej modrej“ .

Bolo by však príjemné vidieť niektoré modely  v nápadných siluetách aj v žiarivých farbách.

PÁNSKE MODELY

Značka Emporio Armani ponúkla počas prehliadky najnovšej kolekcie pre letnú sezónu 2020 aj mužské modely, ktoré ju ovenčili krásou pánskych vyšportovaných tiel so širokými nohavicami.  Najmä dámske publikum mohla potešiť táto časť prehliadky.

Lightmotívom kolekcie EMPORIO ARMANI pre sezónu Jar / Leto 2020 bol vzdušný a nehmotný štýl. Šaty ľahké ako vánok samotný.

Prehliadky sa zúčastnili aj významní talianski politici a osobnosti ako Andreotti, Prodi, Silvio Berlusconi a Mateo Renzi.

Taliansky dizajnér GIORGIO ARMANI je pojem, ktorý je stálicou a hviezdou módnej scény už dlhé roky. Prezývaný tiež Re della Moda – Kráľ Módy, za ten čas svoj biznis pretavil do obrovských rozmerov. V čase najťažších, ktoré Taliansko zastihli vo februári 2020 , podal krajine medzi prvými pomocnú ruku na podporu boja s korona vírusom a obnovu ekonomiky a módy, začo mu patrí obrovský obdiv a vďaka. 

zdroj obrázkov: livingly com, Vogue , Armani

Share: