Ermanno Scervino – kolekcia Jeseň / Zima 2020 – 21, Milan Fashion Week, Móda Ženy

K najočakávanejším udalostiam Milan Fashion Weeku, zimnej sezóny, patrila popri ďalších zvučných značkách i  prehliadka talianskeho dizajnéra Ermanno Scervino.   Zimná módna nádielka v podaní talianskych dizajnérov má rôzne tváre.   Značka Ermanno Scervino, pre sezónu  Jeseň / Zima 2020 – 21, predviedla modely elegantné, originálne a s rôznymi odtieňmi.

Kolekcia Ermanno Scervino – Jeseň/ Zima 2020 – 21   je  neohraničenou oslavou  ženskej krásy. 

Zimná kolekcia dizajnéra, ktorého rukopis je pečaťou kvalitného talianskeho remesla,  je opäť plná elegantných kontrastov, vyjadrených jemnou silou.

Módna udalosť, na ktorú sú každú sezónu pozvaní zaujímaví hostia z Talianska i zahraničia,  prilákala opäť množstvo fanúšikov, fotografov a reportérov.  Túto sezónu  nechýbala na viacerých prehliadkach slávnych dizajnérov milánskeho módneho týždňa fotografka zvučného mena, Elen von Umwerth, s ktorou som si opäť urobila  spoločnú fotografiu. Elen von Umwerth je bývalá modelka, neskôr fotografa, známa pre provokatívnu ženskú módnu fotografiu.

KOLEKCIA ERMANNO SCERVINO – JESEŇ / ZIMA 2020 – 21 – KRÁSA KONTRASTOV

Ženské a mužské elementy, jemnosť a sila, ľahkovážnosť a prísnosť sa stretávajú a porovnávajú spolu v kolekcii Ermanno Scervino, Jeseň / Zima 2020 – 21,  ale nikdy nebojujú navzájom . Odkaz kolekcie je esenciálny, napínavý a pulzujúci s dôrazom na vypracovanosť , vyváženosť a harmonický dizajn.  Zahŕňal bezchybné obleky, páperové zimné bundy navrhnuté ako couture kúsky, zvrchné plášte a pleteniny, splývavé šaty, krajkové spodné prádlo a smokingy.  

Precíznosť a presnosť pretavená do bezkonkurenčnej mäkkosti, to je charakteristická črta zimnej kolekcie Ermanno Scervino. Odevy sa jemne dotýkajú tela a vylepšujú a podčiarkujú vzhľad osobnosti.

Zámerom talianskeho dizajnéra bolo vytvoriť kolekciu ako šatníkovú skriňu s kúskami nositeľných prvkov na každú príležitosť  vrátane Scervino vonkajšieho oblečenia na mieru s dôrazom na detail .  K tomuto zámeru pridal dizajnér modely s  panelovými a jemnými výšivkami, čipkovými vloženiami  a štýlové detaily spodnej bielizne.

FARBY KOLEKCIE

Jesenným odtieňom sa v tejto kolekcii nevyhneme. Farby sa striedali od čiernej, hnedej, bordó a bielej , pričom  boli skombinované s jasnými farbami,  s červenou pri zamatových modeloch, jesennej zlatej  a so zvieracími odtieňmi.

MATERIÁLY

Najcennejšie čipky, vzácne zmesy čipiek s klasickým vzorom, čisté siluety a striedme strihy sa zlúčili do romantickej mäkkosti.  Kontrastujúce zvieracie potlače sa striedali s povrchnými zdobeniami.  V napätí protikladov badať harmóniu dosiahnutú skrz kontrast, ktorý obsiahne ženy a ich mnoho rôznorodých osobností.  

Elegantný duch syntézy snúbiaci sa s jedinečným talianskym remeselným spracovaním made in Italy bravúrne vyriešil túto dualitu protikladov .  

V kolekcii Ermanno Scervino, Jeseň / Zima 2020 – 21 nie sú cítiť znaky nepoddajnosti.  Zmes vlny, tvídu, zamatu, kašmíru a hodvábu je dodávaná v bielej, čiernej a čierno-bielej farebnej palete so zábleskami žltej, zlatej a svetlo modrej, v tónoch neutrálnych farieb a nočných farieb, v  čiernej a lurexovej.

Zdroj obrázkov: Vogue, getty images, Ermanno Scervino

Share: