Etro – kolekcia Jeseň / Zima 2020 – 21 s folkovými medzipristátiami, talianska esencia buržoáznosti, Milan Fashion Week, Móda Ženy  

Talianska módna značka Etro má na módnej scéne dlhú tradíciu so špecifickým rukopisom čerpajúcim z rozdielnych kultúr spracovaných Etro pohľadom.

Prehliadka kolekcie pre sezónu Jeseň / Zima 2020 sa konala počas posledného Milan Fashion Weeku v predpandemickom čase, vo februári 2020. Počas tohto módneho týždňa sa už šírila Talianskom správa o novom víruse, no módny svet upieral svoje zraky na prehliadky najnovších kolekcií milánskych dizajnérov.  Následne po nich sa vybral na Paris Fashion Week.  Takmer všetky módne show Milan Fashion Weeku sa v tomto týždni módy uskutočnili až na posledný deň, kedy Giorgio Armani zareagoval striktným uzavretím svojich brán pred začínajúcou hrozbou epidémie ako jediný.  Tá v plnej sile udrela o pár dní práve na oblasť Milána a Lombardie a lomcovala Talianskom pár krušných mesiacov, pričom zakrátko nadobudla podobu pandémie.  Milan Fashion Weeku, zimnej sezóny sa zúčastnili modelky zvučných mien a  módny svet vrátane šéfredaktorov  magazínov, módni kritici, experti bez jedinej potuchy, ako sa všetko za pár dní zmení. 

Na prehliadke značky Etro som opäť oslovila módnu žurnalistku a expertku, kritičku módy z magazínu Vogue z Veľkej Británie, pani Suzy Menkes, ktorá si  užívala milánsky módny týždeň a viaceré módne prehliadky  bez obáv a bez ochrany tak ako všetci prítomní. Miláno vysielalo pozitívnu energiu, dni boli slnečné a teplé, priali šatám a pani Menkes predviedla na prehliadke značky Etro štruktúrovaný luxusný kabát tohto módneho domu. 

Prehliadky značky Etro sa zúčastnila aj pani šéfredaktorka, módna žurnalistka a kritička Suzy Menkes z britského magazínu Vogue a Vogue International. Dlhé roky práce a posledných šesť rokov v Conde Nást pani Menkes zavŕšíla poslednými módnymi týždňami, ktoré sa uskutočnili v Londýne, New Yorku, Miláne a v Paríži  a koncom októbra 2020 ohlásila svoj koniec. Jej konferencia, ktorá bola známa jednoducho pod názvom Suzy konferencia a ktorá sa mala uskutočniť 9. a 10. decembra 2020  vo Viedni a tešila sa enormnému záujmu , sa aj kvôli pretrvávajúcej pandémii neuskutoční. Tak vplyvná bola jej práca a prínos do sveta módy. Som rada, že som túto svetovú módnu žurnalistku a kritičku, ktorej vplyv vo svete módy bol enormný ako jednej zo svetových kritických hlasov,  mala tú česť počas Milan Fashion Weeku v rôznych sezónach poznať.  Suzy Menkes sa skrz dekády stretla s množstvom vplyvných dizajnérov, objavovala sa na prehliadkach najzvučnejších značiek  a vo svete módny zanechala pamätnú vplyvnú stopu. Viac fotografií a videí s pani Menkes počas Milan Fashion Weeku nájdete na Facebook módnej stránke: Mya Mirell Fashionista .

ETRO – KOLEKCIA JESEŇ / ZIMA 2020 – 21

Značka Etro s tradíciou  made in Italy módneho umenia predstavila svoju zimnú kolekciu v piatok 22. februára 2020 počas štvrtého prehliadkového dňa za početnej účasti fanúšikov, fotografov a paparazzi. Tí poľovali predovšetkým na modelky a celebrity pozvané na módnu show. Môj módny report a videá modeliek naživo z tejto prehliadky, si môžete pozrieť na Facebook stránke blogu: Mya Mirell Fashionista a na Instagrame:  mya_mirell  .  Celebrity a ich outfitové kreácie z módnych show si môžete pozrieť v ďalšom článku a na spomínaných stránkach. 

Dizajnérka Veronika Etro sa pre sezónu Jeseň / Zima 2020 – 21 vydala folkovými medzipristátiami, ktoré zahŕňali krátke strapcové a tkané dekové pončá prehodené skrz jazdecké nohavice a dva typy topánok. 

Modelky predviedli lemované kárované, jednoduché dekové kabáty a   kašmírové kabáty. 

Objavili sa aj fantastické zdobené kúsky – biele afgánske strihy a bohato vyšívaná rifľovina so strapcami.

Značka Etro je známa predovšetkým pre svoj typický boho štýl preštepovaný vlastným rukopisom a tak nechýbali obľúbené boho šaty vrátane  zelených so šatkovými goliermi.

BURŽOÁZNE LOOKY HAUTE COUTURE

Atypickou obchádzkou k Parížu cez  sériu zjavne buržoáznych lookov haute couture, ktoré vyzerali ako mierne vybočenie, Veronika vyjadrila kontrast úctyhodnosti a zvádzania, pohodlnosti a krajčírskeho umenia. 

Na prehliadke tejto značky sa objavila česká supermodelka Eva Herzigová, ktorá predviedla model čiernych nohavíc so vzorovaným topom.

Krajčírstvo v kolekcii Etro – Jeseň / Zima 2020 – 21 sa zračilo v smokingoch so zatváraním na stred, v károvaných oblekoch a v tradičných kašmíroch módneho domu.

Výrazovo silné a pozornosť strhujúce modely  boli dva zlaté looky predvedené v závere módnej show.

V závere módnej show sa objavili čierne kabelky s názvom black pegaso, s logom koňa.

Vo finále značka predstavila tiež lakované nepremokavé trench coaty s rôznym farebným lemovaním. 

Kolekcia Etro Jeseň / Zima 2020 – 21 bola vo výsledku konzistentná v eklektickej rôznorodosti, ktorá je kľúčovou hodnotou módneho domu.  

zdroj obrázkov: Vogue, getty images, Etro, moje zdroje

Share: