Etro Jar/Leto 2021 – živá a elegantná kolekcia pre moderné Marellas a Jackies žijúce letný sen na talianskom pobreží

Nenáročná a láskyplne navrhnutá bola roztomilá kolekcia Etro pre sezónu Jar/Leto 2021, ktorá je toto leto bezpochyby veľmi žiadaná na plážach v Taliansku i mimo neho. 

SOLIDARITA A KOMUNITA – TÉMA MILAN FASHION WEEKU, SEZÓNY JAR/LETO 2021

Solidarita a komunita boli hlavnými témami celého módneho predstavenia talianskeho Milan Fashion Weeku, letnej sezóny, ktorý sa v čase pandémie uskutočnil  v septembri 2020 ako spojený prehliadkový týždeň Módy Muži a Módy Ženy.  Rôzne značky, ktoré sa rozhodli predstaviť svoje letné kolekcie pre nasledujúcu sezónu v náročných časoch a za prísnych obmedzení, reagovali na pandemickú dobu po svojom. Talianske módne značky Dolce and Gabbana, Marni, Versace, Fendi, Prada, Moschino, Etro, sa počas vyše roka trvajúcej neistoty inšpirovali ľuďmi, kultúrami, komunitami a rodinou, ktoré spájajú.

Patchworkové kúsky značky Dolce & Gabbana boli inšpirované rôznymi ľuďmi, kultúrami a komunitami, ktoré sa spájajú.  V  Marnifeste, dizajnér Franceso Risso značky Marni z iniciatívy na podporu komunity, obliekol do svojej najnovšej zbierky 48 medzinárodných umelcov všetkých médií.  Marnifesto obletelo divákov po celom svete, od Šanghaja po New York v jednom oblečení. Donatella Versace sa vo svojej letnej kolekcii 2021 vydala na slnečnú dovolenku do  

Talianska módna značka Etro sa rozhodla zostať bližšie k domovu.  Nechala sa inšpirovať jednoduchou krásou talianskeho leta, ktorá odzrkadľuje nový zjednodušený pohľad na svet počas a po covid pandémii. Uvoľnenejšie obdobie po ťažkej situácii spred roka, ktoré spočiatku najviac zasiahlo Taliansko,  práve prežívame s letnou kolekciou Etro navrhnutou pre Leto 2021.

Video si môžete pozrieť tu : 

Veronica Etro odhalila živú a bezproblémovú elegantnú kolekciu pre moderné Marellas a Jackies žijúce letný sen na talianskom pobreží.

Z návrhov dizajnérky Veronica Etro prakticky môžete cítiť morský vánok inšpirovaný dovolenkou na pobreží Amalfi.  Azda Elizabeth Taylor sa v šesťdesiatych rokoch minulého storočia opaľovala na talianskom Capri alebo Positano.  Celkom iste by bola fanúšikom hravých a sviežich vodných potlačí, ktoré si preplávali na Etro plakové bikiny a topy (podobne ako značka Versace), ktoré boli kombinované so všetkým, od šortiek na mieru a nedotknutých bielych nohavíc až po všetky sukne. Príslušenstvo tvorili gladiátorské sandále, slamené klobúky a zlaté povrazce, ktoré tiež dodávali kolekcii Etro, Jar/Leto 2021 atmosféru La Dolce Vita. 

ETRO  – KOLEKCIA JAR/LETO 2021

Nová kolekcia talianskej dizajnérky Veroniky Etro predvedená počas Milan Fashion Weeku – Jar/Leto 2021, september 2020,  obsahovala asi o tretinu menej lookov ako v minulej sezóne. „Chcela som sa vyhnúť plytvaniu,“ povedala Veronica Etro pre média po prehliadke.  To, čo zostalo, bolo vedome neformálne.  „Kto potrebuje formálne záležitosti, na ktoré by nemusel chodiť?

S jarnou kolekciou si dizajnérka módneho domu Etro oddýchla od svojej minulej bohémskej estetiky a priniesla späť inú, ale autentickú tvár značky, nateraz viac meštiansku.

Talianska dizajnérka Veronica Etro už roky využíva svoju predstavivosť na cesty po celom svete, aby získala inšpiráciu pre dizajn svojich kolekcií. Ale v tejto sezóne, keď celý svet náhle zažil uväznenie, objavila záujem o niečo, čo bolo priamo pred jej dverami. V okamihu, keď na celom svete dominovala neistota a strach, našla dizajnérka útechu v šťastných spomienkach, radostných farbách a prvkoch talianskeho rezortného životného štýlu, ktorý každý miluje. Podobne ako talianska rodinná značka Fendi, ktorá znovupredstavila tému rodina.

Vášnivý zberateľ LP počas lockdownov počúval Etro starú vinylovú platňu, ktorá pravdepodobne kedysi patrila jej starým rodičom.  Spomienky klasickej neapolskej hudby vnukli dizajnérke vďaka sladkému a ladnému rytmu nápad pre jarnú kolekciu 2021, ktorú predstavila vo štvrtok večer, počas Milan Fashion Weeku v priestoroch garáží okrášlenej sviežimi citrónovníkmi. V skutku netradičný prehliadkový priestor, ktorý osviežil, zaujal a načas odvial negatívne spomienky.

Témou kolekcie bolo talianske leto, ktoré ponúklo živú a elegantnú interpretáciu klasického štýlu Riviera. Marella Agnelli a Jackie Kennedy Onassis počas letných stretnutí na Capri alebo v Positane by si pravdepodobne obliekli taktiež mnohé outfity, ktoré pre letnú sezónu 2021 vyslalo Etro  na mólo. Zahŕňali bermudské nohavice zladené s pohodlnými úpletmi s potlačou námorných motívov, tekuté kaftany v celistvých farbách boli vrstvené cez zladené nohavice, ako aj froté blejzre a hodvábne tuniky posiate archívnymi Etro potlačami z 90. rokov inšpirovanými bohatými stropmi talianskych palazzov.

Aby Etro okorenilo mladšiu šnúru, pohralo sa s proporciami a strihalo pletené vesty ozdobené novým logom značky Pegasus-Triton, super objemné roztvorené sukne v kombinácii s  bikinami.   

Mannish  pruhované košele a džínsové šortky sa stali uniformou leta 2021 pre dievčatá značky Etro žijúce v stredomorskom sne.

Krásne, ale decentné boli lanové sandále a opasky v zelenej, žltej, červenej a modrej farbe, v ktorých bol použitý kovový materiál s osadeným kameňom, zatiaľ čo tričká s logami faux beach club boli zábavné a veľmi talianske.

foto: ©  Etro, getty images, Vogue

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share: