Trendy zimnej sezóny 2021 -2022 – žiarivý  návrat módy, monochromatika a farebné bloky

Kolekcie Jeseň/Zima 2021-2022 – Moschino, Dolce and Gabbana, Versace

Je úplne jedno, akej farby bude váš zimný outfit. Záleží len na tom, že farba bude len jedna od hlavy po päty. Prísne. Monochromatické triumfy dizajnérov zazneli na mólach pri predvedení kolekcií Jeseň / Zima 2021 -2022 prísne. 

Farebné vzhľady hrajú teda opäť prím a preto sa pripravte na farebnú jesennú nádielku. Tohtoročná jeseň nesie tematiku monochromatikyMódne trendy Jeseň/Zima 2021-22 vyzerajú oveľa živšie než akékoľvek iné obdobie jeseň/zima, aké sme kedy mohli vidieť.

Kolekcie Jeseň/Zima 2021-2022 – Ganni, Versace

Svetoví módni návrhári sa naladili na farbu, eklekticizmus a optimizmus, po ktorej zákazníci dlhšie túžili.  Od flitrov, peria a volánov až po remeselné pleteniny a vrchné oblečenie, všetko v tejto zimnej sezóne žiari farebným pôvabom.

Táto zmes radostného oblečenia je protiváhou k pohodliu, do ktorého sme boli v minulom roku zabalení.  Móda je je teda späť a môžeme vítať jej energický a žiarivý návrat.

Dizajnéri sa postavili za jednofarebné looky, v ktorých rovnako intenzívne zaujmete okolie,  ako vo farebne  kombinovaných vzhľadoch . Inšpirácie prinášajú módne domy Michael Kors, béžová je tradične z dielne talianskeho luxusného domu Max Mara ale aj Ermanna Scervina. 

Kolekcie Jeseň/Zima 2021-2022 – Michael Kors, Max Mara, Ermanno Scervino

MONOCHROMATIKA A FAREBNÉ BLOKY – TREDNY JESENE/ZIMY 2021-22

No nielen monochromatika,  ale aj farebné bloky dostávajú túto jesennú a zimnú sezónu zelenú. Možno aj pre svoje pohodlie. Kto už len dnes premýšľa o správnych farebných kombináciách ? Popandemická doba a stále tlejúca hrozba ďalších nových vĺn spojená s koronavírusom prináša so sebou isté uvoľnenie aj v oblasti módy. 

Monochromatika a farebné bloky budú koexistovať najvzájom. Jedna vec predsa nevylučuje druhú. Ľudia módy sa môžu rozdeliť do dvoch frakcií. Ten , kto chce radikálne jednofarebný look od hlavy po päty, určite nie je menej agresívny. Tvrdia svetoví  módni dizajnéri. Vo všetkých nás panuje isté napätie a neistota, ktoré uvoľňujeme skrz módnu a módne looky.

Kolekcia Jeseň/Zima 2021-2022 – Laura Biagiotti

Tohtoročná jeseň ponúka širokú farebnú paletu, siahnuť môžete po levanduľovej, ružovej, bobuľovej, vínovej,  modrofialovej, červenej, béžovej, camel, telovej, bielej, či čiernej.

Kolekcie Jeseň/Zima 2021-2022 – Longchamp, Ami, Del Core

Kolekcia Jeseň / Zima 2021-2022 – Salvatore Ferragamo

ZELENÁ FARBA – FARBA SEZÓNY JESEŇ / ZIMA 2021 – 2022

Zelená farba, farba ukľudňujúca hrá prím a bude dominovať zimnej sezóne vo všetkých svojich najúžasnejších a najtrúfalejších odtieňoch – trochu smaragdovej, trochu trávovo-zelenej, pistáciovej , šalviovej …. Jednoducho obkopte sa na jeseň zelenou. 

Kolekcia Pre Fall 2021 – Bottega Veneta 

Zelená farba je spätá s prírodou, ktorú sme počas pandémie tak silno vyhľadávali a potrebovali. Je módnym trendom pre Jeseň / Zimu 2021 – 2022 a stáva sa posvätným trendom v symbolike udržateľnosti, ako jasnom znaku cesty, ktorou sa treba vydať. 

Stylisti však nevyberajú najjemnejšie a pastelové odtiene, ale spoliehajú sa na silu odvážnej, neúctivej zelenej, ktorú chcú komunikovať na prvý pohľad. Dôkazy, podčiarkujúce, pútajúce pozornosť. 

Kolekcia Pre Fall 2021 – Bottega Veneta

ZELENÁ FARBA – FAREBNÉ KOMBINÁCIE PRE TRENDOVÝ VZHĽAD

Módni dizajnéri so štipkou domnienky alebo autority, vás pozývajú, aby ste sa obliekli do zelena s cieľom dosiahnuť čo najjasnejšie a najintenzívnejšie odtiene v duchu tradície populárneho príslovia 19. storočia: Ten, kto sa oblieka do zelene vo svojej kráse, príliš dôveruje. Dôverujme svojím inštinktom a ukľudňujúcim pocitom, ktoré sa vynárajú a tlmočia, že všetko sa opäť na dobré obráti. 

Prebytok je zimnú sezónu 2021 -2022 povolený a tak nájdeme zelenú skvapalnenú v odvážnych monochromatických lookoch –  stelesňuje nový minimalizmus, vstupuje do základnej palety tých, ktorí sa usilujú o eleganciu geometrií a sartoriálnych objemov. Zelená má túto sezónu podobu kabátu, vreckových nohavíc alebo bundy na mieru.

Jasná zelená osvetľuje pohodlnejšiu čiernu –  môže to byť  doplnok držaný v rukách, nohavice, ktoré je možné vidieť z peleríny.

Chromatická kombinácia odráža estetiku Matrixu: predstavuje postapokalyptický obraz, ktorý rozpráva o dráme a zároveň o túžbe po znovuzrodení doby, v ktorej žijeme a ktorej čelíme.

Najtrúfalejšia chromatická kombinácia je s orgovánom, farbou duchovna. Vďaka jemnosti odtieňov zmäkčuje lúčnu alebo smaragdovú zelenú, pričom vždy zvyšuje jej intenzitu.

Tu však možnosti nekončia: pridaním štipky béžovej získate jeden z najpôvabnejších módnych lookov  Jesene / Zimy 2021 – 2022.

obrázky:  © Vogue, getty images, pinterest

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

 

Share: