Fendi vizáž modeliek Jar/Leto 2021 – módne trendy z Paris Fashion Weeku, január 2021

Módny týždeň Paris Couture Week, ktorý sa aj napriek koronavírusovej pandémii a zlej situácii vo svete udial, otvárala v stredu 27. januára 2021 prehliadka talianskej módnej značky FENDI.  Pod vedením nového kreatívneho riaditeľa značky, anglického dizajnéra Kima Jonesa, išlo o dlho očakávaný a avizovaný debut, v ktorom predstavil kolekciu pre sezónu Jar/Leto 2021. Článok o tejto prehliadke a kolekcii si môžete prečítať na tomto blogu v histórii. Sledujte Facebook stránku blogu: Mya Mirell Fashionista .

Kim Jones predstavil v novej kolekcii Fendi pre sezónu Jar/Leto 2021 dovedna devätnásť modelov. Motívom pre dizajn kolekcie bol román Orlando od Virginie Woolfovej, cestovanie v čase a potieranie rozdielov medzi pohlaviami. Druhým motívom bola história značky Fendi, na ktorú po ikonickom módnom mágovi Karlovi Lagerfeldovi, musel mladý dizajnér nadviazať a ktorá bola zakomponovaná do vintage kabeliek so zamatovými stuhami. Tie dostali nový vzhľad a legendárne monogramy značky vytvorené práve Karlom Lagerfeldom,  boli perličkami vpečatené do čižiem. Pozrime sa na beauty look modeliek dotvárajúci celkový scenár prehliadky tejto kolekcie. 

Na móle sa blysli okrem aktuálne najžiadanejších modeliek Bella Hadid, Cara Delevingne aj iné tváre, ako dcéra jednej zo sestier Fendi módneho domu, Delfina Delettrez Fendi, dcéra Kate Moss , mladučká Lila Grace popri topmodelkách zvučných mien z 90. rokov, Naomi Campbell,  Kate Moss a Christy Turlington.

Svoje malé cameo si na móle zahrala herečka Demi Moore, magnet celej prehliadky, ktorú otvárala.  Zažiarila v čiernom saténovom nohavicovom kostýme s hlbokým výstrihom, do ktorých

padali obrovské náušnice.  Herečka však vzbudila vlnu rozruchu svojou vizážou. Šumy nastali najmä v smere, či sa jedná o zvláštny make-up alebo o nepodarenú plastiku. Demi Moore je známa svojím kladným prístupom k plastickým úpravám, pričom v minulosti už nejednu podstúpila. 

Hra svetiel a zvláštny make-up však dokážu urobiť svoje. 

FENDI VLASOVÝ STYLING – SAM McKIGHT

Modelky na prehliadke značky Fendi tvorili starostlivo prepracované účesy s mokrým efektom vlasov, ktoré zdobili masívne ozdoby. Trendom letnej sezóny ako sa zdá,  budú masívne ozdoby do vlasov ako aj obrovské šperky. Náušnice značky Fendi pre sezónu Jar/Leto 2021 sú toho príkladom.

Hairstyle modelky Kate Moss ako aj ostatných tvoril mokrý look vlasov, ktorý vykúzlil kaderník Sam McKnight. Vlasy sú starostlivo upravené do účesu a následne dotvorený mokrý vzhľad má za cieľ vyvolať dojem, akoby boli vlasy zmoknuté od dažďa. Účes dával vyniknúť masívnym visiacim náušniciam použitým v kolekcii, ktoré korešpondovali s farbou modelu a vlasových ozdôb.

Modelka Cara Delevingne bola jednou  z obľúbených modeliek a múz niekdajšieho módneho dizajnéra a kreatívneho riaditeľa značky Fendi a Chanel, Karla Lagerfelda. 

MAKE-UP VZHĽAD FENDI JAR/LETO 2021 – PETER PHILLIPS

Celkový vzhľad modeliek okrem mokrého vlasového stylingu tvoril aj prirodzený make-up look. O prirodzenú vizáž modeliek a zvýraznenie ich naturálnej krásy za použitia telových tónov a so zachovaním prirodzeného vzhľadu obočia sa postaral make-up vizážista Peter Phillips. 

Modelka Bella Hadid s nahým líčením v modeli značky Fendi, prehliadka kolekcie Jar/Leto 2021. 

Na prehliadke sa blysli aj topmodelky 90. rokov. 50-ročná modelka Naomi Campbell je častou stále predvádzajúcou, tzv. runway modelkou Milan či Paris Fashion Weeku. 

Dcéra jednej z vlastníčok módneho domu, Delfina Delettrez Fendi v prirodzenom líčení Fendi od Petra Phillipsa, ktorý na tvárach modeliek vykúzlil zlatistú sviežu opálenú pleť akoby pobozkanú od slnka. Výraznejší je lesk na líčkach a všetky použité tóny a tiene sú naturálne.  

Potieranie rozdielov medzi pohlaviami deklarovali aj mužskí modeli, ktorí počas prehliadky Fendi, Jar/Leto 2021, mali  taktiež make-up a sýto zvýraznené červené pery.

Modelky predvádzali v priestore labyrintu.  Jednotlivé fotenia prebiehali v sklených boxoch za dodržania prísnych hygienických opatrení. Kate Moss sa predviedla s dcérou  nielen na móle,  ale aj pri módnom fotení pre médiá.

Lila Grace Moss, mladá modelka, ktorá debutovala na prehliadke značky Miu Miu predviedla Fendi model z kolekcie Jar/Leto 2021 s perličkovým zdobením.

zdroj obrázkov: Fendi, Vogue

Prvú  časť  článku o Kolekcii Fendi, Jar/Leto 2021 čítajte v histórii na tomto blogu.  Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Share: