Nekonvenčné kontrasty a elegantná monochromatickosť v kolekcii FENDI – Jeseň / Zima 2020 – 21, Milan Fashion Week, Móda Ženy, časť II.

Silná ženskosť s fúziou budoir štýlu a okázalá veľkosť charakterizujú novú kolekciu talianskeho módneho domu Fendi pre sezónu  Zima 2020 – 21.  Predstavená bola počas Milan Fashion Weeku, v zimnej sezóne za prítomnosti už tradične veľkého počtu fanúšikov a celebritných hostí.

NOVÁ ÉRA MÓDNEHO DOMU FENDI

Dizajnérka Silvia Venturini Fendi vo svojej už druhej sólo kolekcii, ktorú navrhla po smrti Karla Lagerfelda, dlhoročného módneho mága pôsobiaceho na čele značky,   predviedla tentokrát inkluzívnosť a krivky. Predvádzali mature a curvy modelky (modelky vo veku a modelky s krivkami) Carolyn Murphy,  Karen Elson a Paloma Elsesser,  čo predznačilo novú éru módneho domu. Čo by asi na to povedal Karl Lagerfeld ? – čítajte v I. časti článku Fendi – Jeseň / Zima 2020 – 21 tu na blogu.

FENDI KOLEKCIA ZIMA 2020 -21 – SÚHRA ŠTRUKTÚRY A JEMNOSTI S BUDOIR ŠTÝLOM

Od extravagantných nadýchaných a vypchatých rukávov po elegantné kožené kabáty  bola Fendi kolekcia Jeseň / Zima 2020 – 21 súhrou štruktúry a jemnosti prepletenej s budoir štýlom.

Hoci Fendi žena uplatňuje svoju zvodnú osobnosť, robí tak zdržanlivo a kultivovane. Oblečenie má veľkorysé proporcie, čo vidno na príjemných svetroch a zmyselných kožuchoch.

Vzrušujúca a mierne provokatívna kolekcia bola navrhnutá pre ženu Fendi, ktorá je silná, slobodná a nezávislá. Inšpiráciou sa pre dizajnérku Silviu Venturini Fendi  stali ženy femme fatale zo strieborného plátna, nositeľky LAGERFELDOVÝCH KOSTÝMOV a jeho práca  pre kontroverzný film MAITRESSE  v hlavnej úlohe s hercom Gérard Depardieu.  

ŽENA FENDI – ZIMA 2020-21 – SEXI ZVODKYŇA

Formované ženy s krivkami a sexi zvodkyne sa stali predstaviteľkami zimnej Fendi kolekcie 2020 – 21.  Krivky vytvárali modely s nafúknutými rukávmi ,  korzetovými  a  previazanými pásmi na šedých rozšírených dôstojníckych kabátoch a ružových  saténových šatách.

FARBY KOLEKCIE FENDI – JESEŇ / ZIMA 2020 – 21

Farebná paleta variuje od jemných betónových  a teplých neutrálnych tónov k prívalu pastelov a slnečnej Fendi žltej.

Elegantná farebná paleta kolekcie inklinuje k monochromatickosti, dosiahnutím virtuálnej rovnováhy.

MATERIÁLY 

Štruktúra a jemnosť charakterizujú zimnú kolekciu Fendi – Jeseň / Zima 2020 – 21,  v ktorej dominuje presadzovanie nedovolenej rovnováhy medzi prísnym šetrením a zmyselným opustením.

Objavujú sa nekonvenčné kontrastyelegantná monochromatickosť.  Omamná zmes kašmíru, čipky, kože, kožušiny sa stala pilierom tejto zimnej Fendi kolekcie.

Krajčírstvo je viditeľné predovšetkým na vrchnom oblečení budovanom okolo úzkeho pásu, korzetových zovretí,  na rozšírených dôstojníckych kabátoch a šatách

Naleštené dokonalosti, detaily na topoch a blejzroch sú  vykostené cez živôtik s ramenami nadýchaného pufového tvaru alebo aj  voľne padajúcimi. 

Zmyselné tvary sa v kolekcii Fendi – Jeseň / Zima 2020 – 21 rozvinuli  do príjemných tvarov svetrov,  do skladanej koženej sukne,  podbradníkových organtínových tzv. bibbed blúzok stojacich oproti prísnej línii sestričkovských golierov a korzetov.  

Kašmír leopardích škvŕn sa objavil v krajčírstve z brúsenej vlny, v kožušine z intarzie, zatiaľ čo ornamenty prichádzajú v strapcových volánoch alebo v sviežom záblesku marhuľovej čipky chantilly.

Kontrastovaním kožušiny, kože, kašmíru a čipky,  vniesla talianska luxusná značka  Fendi do tejto kolekcie eleganciu a modernitu. Medzi výraznosťou leopardích škvŕn na vrchnom oblečení z brúsenej vlny, strapcových korálkach a neónovej chantilly čipke možno povedať, že  kolekcia bola umiernená  ale i provokatívna.

Výraznosť pretavená do ornamentov prišla na modeloch z marhuľovej čipky Chantilly.

Subtílna zmes materiálu prestupuje každým lookom – kašmír, kožušina, koža a čipka sú srdcom zimnej sezóny Fendi 2020 – 21 kombinované s harmóniou a triezvosťou. 

DOPLNKY

Doplnky sú príkladom budoirových tém tejto sezóny. Tvorili ich  polstrované  vypchaté topánky z jahňacej kože.

Doplnky dokonalo završovali kolekciu.  Objavili sa baguette kabelky z ručnej vlny a nákupné kabelky s koženými pletencami.

Séria „tech šperkov“ a mini doplnkov bola v tejto kolekcii luxusnou alternatívnou.  Módny dom Fendi spolupracoval s londýnskou značkou Chaos dizajnérky Charlotter Stockdale a Katie Lyall. Kabelky tvorili osobitné akcenty. Okrem neprehliadnuteľných ikonických Baguette kabeliek  z ručne pletenej vlny sa objavili aj  Peekaboo kabelky s vnútornými vreckami. Tie boli neskôr na móle predvedené v zaujímavom tvare akordeónu spolu s koženými nákupnými kabelkami a maxi kabelkami

Zimnú kolekciu  Fendi dopĺňali skvostné akcenty v podobe doplnkov. 

Doplnky kolekcie Fendi – Jeseň / Zima 2020 – 21 tvorili aj široké čelenky obrátené smerom nadol,  osadené vzadu na temene hlavy. 

Kabelky so strapcami, pružnými ramenami a šnúrkami tvorili zaujímavú časť kolekcie Fendi – Jeseň / Zima 2020 – 21. 

Na večer predstavila Fendi lingerie looky so zvýrazneným poprsia,  s podväzkovými členkovými popruhami a čelenkami.

Prvú časť článku Fendi – kolekcia Jeseň / Zima 2020 – 21 si môžete prečítať tu na blogu v histórii. 

Viac modelov z kolekcie – sledujte Facebook stránku blogu: Mya Mirell Fashionista  a Instagrammya_mirell .

Foto: Vogue It, daily mail uk, Paol Jeong – Hypebae, Doubleone Studio for Crash, getty images

 

Share: