Festival Europeo FFF – štvrtý ročník módneho podujatia v zastúpení so slovenskou blogerkou a modelkou Miroslavou Vaňharovou, Celano, Taliansko, august 2019

Talianske mestečko Celano zažilo koncom augusta 2019 módne vzrušenie v podobe podujatia, ktoré objavuje a predstavuje nové talenty z oblasti módy, dizajnu a umenia.

V tomto malebnom meste v lokalite Abruzzo sa 22. augusta 2019 už po druhýkrát konal večer plný dizajnu a zábavy s názvom Festival Europeo FFF. Podujatie  s príznačným názvom a troma F bolo  venované fotografom, fashion dizajnérom, fotomodelkám a fotomodelom.

Už štvrtý ročník finálneho večera bol opäť zorganizovaný pod záštitou riaditeľky Alexandry Titovej a patronátom prezidenta švajčiarskej komory módy Franca Taranto. Pozvaná som bola aj ja za Slovensko hodnotiť jednotlivé súťažné kategórie v porote, tiež predviesť záverečné defilé v časti módnych dizajnérov a tak vám tento večer priblížim.

Riaditeľka podujatia Alexandra Titova v úvode večera privítala publikum. Celý večer viedol a pohotovým rečníckym umením doprevádzal moderátor Luca di Nicola  pod vedením režiséra Giancarlo di Pangrazio.

Malebné mestečko Celano, ktoré mi svojimi domčekmi v panoráme pripomínalo z časti Materu (čítajte na blogu myamirell. com),  je vzdialené od Ríma približne 2 hodiny. Za krásnym námestím sa vypína kopec a v meste sa nachádza dokonca aj hrad.

Pohľad na mestečko Celano s hradom , zdroj: booking com

Z Ríma sme na podujatie pricestovali viacerí zúčastnení, cesta trvala asi dve hodinky, no celý čas bolo pekelne horúco. Mala som na sebe azda najletnejšie šaty, no teplo vás dostihlo aj tu.  Po zabývaní sa v neďalekom hoteli blízko námestia nastali prípravy.  Módni dizajnéri skúšali modeli na modelkách a modeloch, ktoré si nacvičovali chôdzu a na všetko dozerala riaditeľka a choreografi. Počasie bolo stále horúce, 36 stupňov bolo na mňa pri skúškach príliš. Najmä v týchto vlasoch. 

Už pri skúškach sa malé námestie  razom začalo zapĺňať zvedavými tamojšími divákmi. Typická talianska atmosféra a nátura sa dala cítiť všade navôkoľ. Videá z príprav, zo zákulisia aj z finálneho večera nájdete na facebook stránke Mya Mirell Fashionista a mojej osobnej stránke Mya Mirell.

Dlho avizované podujatie v rôznych médiách si našlo svojich priaznivcov, ktorí si naň zakúpili lístky a prišli aj z iných oblastí Talianska. Finálny večer sa začal o 9-tej a námestie prekypovalo priaznivcami módy s prevažne taliansky zastúpeným publikom.

Súťažilo sa v rôznych kategóriách, ktoré mala za úlohu hodnotiť pozvaná porota zložená z módnych návrhárov, make-up artistov, modelov a novinárov: prezident Camera Nazionale della Moda Swizzera Franco Taranto, umelecký riaditeľ, stylista, fotožurnalista pre Vogue a iné magazíny Raimondo Rossi, moderátor, žurnalista Fabrizio Imas, medzinárodný model Emil Montenegro, dizajnér Ilian Rachov, make-up artistka Daniela Argiolas, fotograf Max Moore, fotograf, fashion prezident Daniele Belli, Roberto Mercury, módna návrhárka Yevgeniya Rudyk.  V pozícii modelky, blogerky a tentokrát aj porotkyne som bola pozvaná aj ja,   hodnotiť jednotlivé kategórie  a  v záverečnom defilé predviesť finále ako medzinárodná modelka  v časti dizajnér Stefano Montarone.

V porote sedeli moji kolegovia, mužský medzinárodný model Emil Osmanovič z Montenegra (vpravo), ktorý predviedol aj zopár modelov a absolvoval interview, rovnako aj ja a moderátor minulého ročníka, tentokrát opäť v  porote Fabrizio Imas (vľavo).

Medzinárodný model Emil Osmanovič mal takisto ako aj ostatní porotcovia za úlohou hlasovať áno alebo nie v rôznych kategóriách a ako ja predviesť záverečné defilé a ukončiť módnu show s interview. 

Z pódia tvorili ďalšie hodnotiace oko porotcovia –  módni návrhári,  Alessandro Lustro a Stefano Montarone, ktorí predviedli tiež svoje kolekcie.  Na záver za nimi nasledovala ako čerešnička na torte dizajnérka Yevgeniya Rudyk. 

Prehliadka modelov ALESSANDRO LUSTRO

Módny dizajnér Alessandro Lustro ponúkol divákom nádielku skvostných sexi glam šiat, ktoré sa na modelkách nádherne vynímali v žiari reflektorov a očarili prítomné publikum. Výrazné boli predovšetkým zelené večerné šaty predvedené s gráciou  černoškou modelkou Ndack Nicki Gueye.

Všetky videá si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista, kde nájdete aj videá z príprav  celej show, zo zákulisia diania.  

Prehliadka STEFANO MONTARONE

Prehliadku Stefano Montarone som medzi jednotlivými súťažnými kategóriami v závere módneho podujatia ukončila ja, ako medzinárodná modelka v cyklámenových šatách rozvoľneného strihu s volánmi. Potom prebiehali s nami rozhovory a kultúrna vložka oddelila ďalšiu časť.  

V závere módnej show som promenádu ukončila ja v cyklámenových šatách s volánmi a potom nasledovalo interview. Moderátor nemal jednoducho chybu a aj pri malých zaváhaniach a popleteniach držal celú atmosféru v zábavnom duchu. Samozrejme moje meno je pre taliansku výslovnosť, kde nepoznajú spoluhlásku h veľmi obtiažne a tak nastala vtipná diskusia. Video si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista v kategórii Videá. 

Dizajnér Stefano Montarone

Kategória najlepší fotomodel – GIANLUCA LAMPIS

Medzi fotomodelmi boli silní súperi ako mladý model Manuell Gallesse (foto vľavo), no vyhral fitness tréner Gianluca Lampis, z ktorého bolo najmä ženské publikum nadšené (fotografia vpravo).

Kategória najlepšia fotomodelka – AIMI NOTTOLI

V kategórii fotomodelka súťažili dievčatá rôzneho veku aj výzoru, plus size, krv a mlieko, štíhle baleríny, no vyhrala krehká jemná blondýna, ktorá najviac uchvátila publikum a porotu,  Aimi Nottoli.

Make-up modeliek, protagonistov a všetkých zúčastnených zabezpečovala MakeUp-Agency Academy-Accademia Trucco Professionale Roma pod vedením Danieli Argiolas.

Aj moje vlasy prešli na večerné finále premenou. Z mojich prirodzených kučier, ktoré sa v priebehu poobedia v teple vyformovali spravili pani stylistky elegantnú variantu splývavých vĺn. 

Prvý ročník Festival Europeo sa konal v Ríme vo Filmových Ateliéroch Cinecitta, ktorých  interiér  zdobí tvár jednej z najslávnejších herečiek Sophie Loren a ja som bola aj vtedy pri tom. Súťažila som s mladými dievčatami a mesiace pred tým (v lete) sa konali fotenia taktiež v Ríme.  Viac sa už dočítate v článku predošlom na tomto blogu a fotografie nájdete na mojej fan page na facebooku s názvom Mya Mirell v albume Festival Europeo FFF. Tu sú niektoré z predošlého ročníka.

Fotografiu so Sophiou som si jednoducho nemohla nechať „ujsť“ . 

Filmové ateliéry vonku skrášlovali takéto sochy. Hladký účes mi na večer robil taliansky stylista Manuel Perruzza, za čo mu patrí obdiv skrotiť moje už vyhladené kučery, ktoré sa v priebehu skúšania opäť zvlnili. 

Pokračovanie k ďalším súťažným kategóriám 4. ročníka tohto podujatia sa dočítate v druhej časti tohto článku v kategórii Fashion . 

zdroj fotografií: moje, fotografi Massimo Massinelli, Francesco Sansone, Luciano Squitieri

Sleduj ma na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

 

Share: