Festival Europeo FFF – štvrtý ročník módneho podujatia v zastúpení so slovenskou blogerkou a modelkou Miroslavou Vaňharovou, Celano, Taliansko, august 2019

Talianske mestečko Celano zažilo koncom augusta 2019 módne vzrušenie v podobe podujatia, ktoré objavuje a predstavuje nové talenty z oblasti módy, dizajnu a umenia.

V tomto malebnom meste v lokalite Abruzzo sa 22. augusta 2019 už po druhýkrát konal večer plný dizajnu a zábavy s názvom Festival Europeo FFF. Podujatie  s príznačným názvom a troma F bolo  venované fotografom, fashion dizajnérom, fotomodelkám a fotomodelom. V druhom pokračovaní o tomto zaujímavom módnom evente vám ponúkam ďalšie zaujímavosti z prehliadkového večera. 

Ako prvá prebiehala súťaž módnych návrhárov, ktorí predstavili rôzne zaujímavé modeli. Medzi šatami, ktoré očarili publikum boli blankytne modré princesovské šaty návrhárky Shaila Sabatini predvedené modelkou Federica Ceralli, ktorá na konci móla rozsievala trblietky. Šaty ako pre nebeskú princenznú. Video si môžete pozrieť na facebook stránke blogu s názvom Mya Mirell Fashionsita. 

Kategória najlepšia najlepší módny dizajnér – MARIAROSARIA  VENDITTO

Medzi módnymi dizajnérmi najväčší úspech publika aj poroty zožali biele elegantné šaty čistých línií asymetrického strihu s hlbokým výstrihom a vejúcou vlečkou návrhárky Mariarosaria Veditto,  predvedené modelkou Ndack Nicki. Video si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista. 

Módna dizajnérka Mariarosaria Veditto v rozhovore a víťazný model. 

Po módnych prehliadkach, ktoré som opísala aj v článku 1. nasledovali ďalšie súťažné kategórie. 

Kategória najlepší fotograf – DOMENICO LUCIANO

V tejto kategórii zvíťazil fotograf Domenico Luciano so svojimi umeleckými fotkami a fascináciou Benátkami, i keď mne sa páčila aj tvorba fotografky Laura Canese, ktorá bola umelecky zameraná. 

Módna prehliadka –  ILIAN RACHOV

Osobitnú kategóriu a kultúrnu vložku tvorila módna show pozvaného návrhára Iliana Rachova.

Mužskí modeli na čele s medzinárodným top modelom Emilom Osmanovičom predviedli pred dámskym publikom v časti mužská móda tvorbu návrhára, ktorý v minulosti tvoril taktiež pre ateliér Versace.

Kolekcia bola farebná s typickými barokovými motívmi, dynamická, čo podporovala aj hudba a farebná digitálna obrazovka premietajúca jej charakteristické znaky.

Model Nicolae Guglea (vľavo),  model Catalin Guglea (vpravo)

Módna prehliadka YEVGENIYA RUDYK

Umeleckú bodku celému večeru nastolila módna dizajnérka z Ríma Yevgeniya Rudyk, ktorá svojimi  modelmi opantala všetky zmysli divákov. Talentovaná návrhárka a taktiež hodnotiaca porotkyňa  predstavila niekoľko famóznych modelov s výraznými čelenkami a zdobením.

Kultúrnu vložku zabezpečili speváci Vanessa Mini, Atyf Oueslanti, Livio Cori, Andy and Mr. Bacon. Zostrih videí z tohto podujatia s kultúrnym programom, jednotlivé súťažné kategórie a víťazov, si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista.

Na samotnom konci módneho a kultúrneho podujatia riaditeľka súťaže Alexandra Titova s prezidentom švajčiarskej Camera Moda – Francom Tarantom a bravúrnym moderátorom vyhlásili víťazov jednotlivých kategórií a odovzdali ceny.

Štvrtý ročník tohto podujatia sa úspešne vydaril. Lokalizácia v krásnom prostredí talianskeho mestečka Celano za teplého letného večera pod šírim nebom s panorámou na domčeky a výhľadom na kopec mala svoje osobité čaro. Verím, že ďalší ročník naberie opäť správny smer a predstaví nové zaujímavé talenty a modely,  ktoré si môže pozrieť na zábavnom módnom podujatí aj široká verejnosť.

Festival Europeo bol večer plný módy, hudby, zábavy a súťaženia. Som rada, že som sa ho mohla opäť zúčastniť ako prizvaná medzinárodná modelka a blogerka, tentokrát aj v pozícii porotkyne.

Pred štyrmi rokmi som bola pri jeho zrode na prvom ročníku konanom v Ríme v známych  filmových ateliéroch Cinnecitta, kde som sa zúčastnila ako pozvaná súťažiaca modelka. Mesiace predtým prebiehali fotenia v Ríme. Tu je zopár fotografií z prvého ročníka. 

Filmové ateliéry Rome Cinecitta, interiér,  ako ináč zdobí tvár jednej z najslávnejších talianskych a svetových herečiek Sophie Loren a tak som si s ňou „urobila fotku“.

Viac o prvom ročníku sa dočítate tu na blogu 3 článkoch s názvami :  Super Final Festival Europeo 1st edition – Photography, Fashion Designer and Photo Models,

Festival Europeo – 1. ročník konania módneho podujatia, Rím 03. december 2019, 

My models work in Rome – the report in Streetfashion Magzzine

 

zdroj fotografií: moje, fotografi Massimo Massinelli, Francesco Sansone, Luciano Squitieri

Sleduj ma na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

Share: