Filmový festival v Cannes – najzaujímavejšie róby z červeného koberca 74. ročníka, 6. júl 2021 – 17. júl 2021

Filmový festival  Cannes je späť.  Po minuloročnom zrušení gala udalosti  kvôli pandémii koronavírusu sa dlhoočakávaný filmový festival nakoniec s miernym meškaním konal a priniesol najúchvatnejší a najočakávanejší červený  koberec, na ktorom sa predviedli hviezdy prilietajúce na toto dvojtýždňové podujatie z rôznych končín sveta.

A hoci je festival oslavou filmu a filmového umenia, veľkým podujatím a očakávanou udalosťou, pre ktorú do pobrežného mesta prúdia davy ,  je práve najväčší červený koberec na svete ovenčený tými najinšpiratívnejšími outfitmi hviezd. Filmový festival Cannes  je skutočne magnetom veľkolepých momentov vysokej módy. 

74. ročník filmového festivalu Cannes nebol ani tento rok výnimkou.  Svoje hviezdne momenty v nádherných outfitových kreáciách predviedli modelky Bella Hadid, Candice Swanepoel, Coro Rocha a ďalšie,  herci a herečky ako napríklad  Timothée Chalamet v kovovom prevedení Tom Forda,  alebo  neprehliadnuteľná Tilda Swinton na premiére filmu francúzsky dispečing Wesa Andersona v modeloch Haider Ackermann. Pozrime sa na ďalšie módne kreácie svetových celebrít  z tejto slávnostnej gala udalosti. 

 GEMMA CHAN – OSCAR DE LA RENTA

Britská herečka a bývalá modelka Gemma Chan vyzerala počas záverečnej udalosti v Cannes  úchvatne, keď sa zjavila na červenom koberci v trblietavých šatách s kvetmi Oscar de la Renta.  K nude manikúre Severine Loreal, ktorú zdobila jemná čierna linka na každom nechte dodávajúca elegantný rozmer inak jednoduchej a elegantnej farbe, ako aj celkovému vzhľadu,  zvolila kokteilový prsteň  Swarovski statemement.

CANNES, FRANCE – JULY 17: Gemma Chan attends the final screening of „OSS 117: From Africa With Love“ and closing ceremony during the 74th annual Cannes Film Festival on July 17, 2021 in Cannes, France. (Photo by Arnold Jerocki/FilmMagic)

BELLA HADID – SCHIAPARELLI

Jedna z aktuálne najžiadanejších a najznámejších komerčných modeliek sveta, Bella Hadid,  dobíjala červený koberec v Cannes róbou za róbou.  Počas ďalšieho večera zažiarila v elegantných, skulpturálnych šatách z dielne Schiaparelli s ikonickým kúskom zlatého stromu na hrudi.  Ten slúži ako krytie dekoltu a zároveň ako náhrdelník . Na Instagrame značka Schiaparelli popísala  róbu modelky ako „šaty z vlneného krepu s dlhým rukávom s hlbokým výstrihom“.  Značka tiež uviedla, že náhrdelník v tvare pľúc bol vyrobený z  pozlátenej mosadze a  ozdobený kamienkami.  Metaforicky mal evokovať  zrejme symbol pandémie, pľúca, ktoré sú najviac postihnuté v dôsledku choroby covid-19.

ANNA CLEVELAND – ALBERTA FERRETTI

Modelka Anna Cleveland oslnila v  zlatej róbe od talianskej dizajnérky Alberta Ferretti spárovanej so šperkami Bulgari.

SHARON STONE – DOLCE & GABBANA

Herečka Sharon Stone prekvapila v nadýchanom kvetinovom blankytnom modeli z talianskej dielne Dolce & Gabbana.

AMY JACKSON – STUDIO ATELIER ZUHRA

Herečka Amy Jackson vyzerala úchvatne v bordových šatách s padavým korzetovým dekoltom na pleciach zo štúdia Ateliér Zuhra.

NOEL CAPRI BERRY

Na červenom koberci v Cannes 2021 sa na premiére filmu Aline supermodelka Noel Capri Berry predviedla v nádherných šatách so širokou vejárovitou sukňou v citrónovo žltej farbe.  Kreslá v hale Palais však neboli navrhnuté pre objemné róby dám a tak ostáva otázka, ako to tam vnútri dopadlo. Na červenom koberci a na povestných Cannes schodoch sa však modelka nádherne vynímala.

SOFIA RESING

Brazílska modelka Sofia Resing sa zúčastnila premietania  A Felesegam Tortenete v sexi šatách chartreuse s rafinovanými výrezmi.

JESSICA WANG – TONY WARD

V óde na žltú budeme pokračovať. Na červenom koberci sa v sýtom žltom modeli predviedla ďalšia dáma, Jessica Wang.  Pózu zaujala vo vrstvených korzetových šatách bez rukávov od Tonyho Warda.

MARTA LOZANO

26-ročná modelka a influencerka, Marta Lozano, ktorú na instagrame sleduje 906 000 ľudí vstúpila do sveta módy pred svojimi 18-timi rokmi. Valencijčanka pôvodne zahájila štúdium práva, no po vstupe do modelingu a ovládnutia sociálnych sietí, začala spolupracovať s veľkými značkami.

COCO ROCHA – DIOR

Medzi modelkami, ktoré pútali pozornosť na červenom koberci sa objavila aj Coco RochaDior karmínových šatách a v geometrickom účese, s ktorým zažiarila 13. júla.

ANN-SOPHIE THIEME – LA METAMORPHOSE

Nemecká modelka Ann-Sophie Thieme prichádza na premietanie filmu Francúzsko na 74. ročník filmového festivalu v Cannes vo vzdušných rozviatych šatách na štýl motýľa La Metamorphose s korzetovým strihom.

FATIMA ALMOMEN

Influencerka Fatima Almomen si pre galavečer Cannes 2021 obliekla  fuchsiové spoločenské šaty so širokou sukňovou časťou s hlbokým rozparkom po stehno.

foto: ©  wireImage, getty images, shutterstock, reuters, AP photo, cannes

I. a II. časť článku o Najzaujímavejších róbach na červenom koberci v Cannes 2021 čítajte v histórii na tomto blogu. 

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

Share: