Giambattista Valli, Paris Haute Couture, kolekcia pre Jar / Leto 2021 , rozprávkový sen inšpirovaný svetom tanca a sochárstva

Haute Couture je vždy oslava. A keď hovoríme o Haute Couture od talianskeho dizajnéra Giambattista Valliho, nadobúda táto oslava módy mimoriadnu škálu nádhery.

Módny návrhár Giambattista Valli  predstavil 25. januára 2021 počas Parížskeho týždňa Paris Haute Couture novú kolekciu Haute Couture pre Jar/Leto 2021. Aj keď boli niektoré krajiny stále v lockdowne, Valli verí, že všetky ženy chcú vyzerať nádherne a preto im zosnoval krásu v podobe stupňovitých a vrstvených šiat Candyfloss inšpirovaných svetom tanca a sochárstva.

Taliansky módny návrhár Giambattista Valli urobí z každého, kto si myslí, že romantika je mŕtva, skutočného veriaceho. Tyl, okvetné lístky a pastelové farby dodávajú šatám  dizajnérskej kolekcii Haute Couture Jar / Leto 2021 nový život s idealistickou príchuťou, ktorú si dokázal predstaviť iba Valli.

Namiesto klasickej prehliadky zvolil dizajnér formát výstavy v parížskej Národnej galérii Jeu de Paume. Podľa noriem diktovaných pohnutou dobou ovplyvnenou svetovou pandémiou koronavírusu,  oživil  pre diváka kolekciu v pútavom 13-minútovom filme.

V módnom filme vás Giambattista Valli pozýva na cestu na juh Španielska vychutnať si nové couture šaty za zvukov flamenca obklopené nádhernou architektúrou Sevilly, hlavného mesta Andalúzie. 

Prostredníctvom digitálnej módnej prehliadky Giambattista Valli predstavuje tanečnicu božského posla, ktorý klesá z Olympu na Zem, aby nalial duchom múdrosť, dobrotu a eleganciu. Obdiv a úžas diváka vyvoláva striedanie oblečenia jedno za druhým, ktoré harmonizuje  navzájom a počas ktorého nás na imaginárnej ceste upokojujú rozprávkové postavičky. 

VEĽKOLEPÉ DEDIČSTVO MAISON VALLI ZNAČKY

Dedičstvo Maison značky Valli je v tejto sezóne prítomné v celej svojej veľkoleposti: kolekciu tvoria široké sukne, ručne pletené volániky a extravagantné rukávy sprevádzané mašličkami a pierkami so sentimentálnou príchuťou. 

Zdá sa, že návrhár chce do sveta zakričať, že svet by sa mal naučiť snívať, odvážiť sa a niekedy preháňať – Valli verí myšlienke, že móda by mala byť nielen krásna, ale mala by učiť aj etiku.

VALLI HAUTE COUTURE – IKONICKÝ ŠTÝL

Zatiaľ čo každá silueta v kolekciách pripravených na nosenie je akoby kapitolou tej istej knihy, v Haute Couture sú všetky šaty novým príbehom, ktorý dizajnér využije pri hraní sa na skutočného sochára vytvárajúceho svoje ďalšie majstrovské dielo.

Couturier nás berie za ruku a vedie na intímnej ceste mysle prostredníctvom silnej zmesi dvoch kultúr a príbehov, ktorých kombinácia vytvára živnú pôdu pre spoločenský pokrok a kultúrne obohatenie. Hispánske a islamské kultúry nachádzajú rovnováhu v zložitých vrstvách zväzkov a siluet, ktoré vytvárajú niečo nové.

Paleta farieb červená, ružová, čierna a biela predstavuje návrat k ikonickému štýlu Valli. Inšpirované španielskym mestom Sevilla a hravými tanečnicami flamenca boli vytancované! Vrstvy a vrstvy tylu sa spájajú a vytvárajú ikonické siluety.

Odvážne tvary, ktoré sú v páse stiahnuté a často pripevnené mašľami, stále však umožňujú, aby sa pod vrstvami zobrazila ženská forma.

Pri niektorých vzhľadoch sa zdalo, že na nich pôsobil vplyv gréckych bohýň. Plávajúce biele šaty zviazané v páse a voľné a splývavé boli kráľovské a zasnené, zatiaľ čo iné sa inšpirovali tvarom elegantných labutí.

GIAMBATTISTA VALLI HAUTE COUTURE – ESTETIKA KRÁSY KOLEKCIE JAR / LETO 2021  S UMELECKÝM NÁDYCHOM

Je úžasné vnoriť sa do snovej predstavy Valliho estetiky krásy v najnovšej kolekcii pre Jar/Leto 2021 a stratiť sa v nej na pár minút. Oddajte sa putovaniu na ceste medzi kláštormi so starodávnou chuťou a odevmi s umeleckým nádychom a objavte všetku tu Valliho nádheru pre nadchádzajúce leto.

Objemy luxusných vzdušných koktailových šiat a večerných rób zdôrazňuje vrstvenie ľahkých textílií, kaskáda taftových volánikov a nádherné tvary vytvorené pretiahnutím tylovej látky. Vysoké účesy, perfektne uhladené dozadu a zdobené hodvábnymi ozdobnými mašličkami, odkazujú na 60. roky.

Nadýchané šaty, vlasy zo zákulisia 60. rokov a odvážne líčenie – modelky Valli kolekcie Haute Couture Jar / Leto 2021  nie sú len modelkami, ale stávajú sa tiež herečkami.  Rozprávajú príbeh utopickej kultúry, imaginárnej Andalúzie , príbeh krásy a mieru.

Flirtujúca v tanci sa k modelkám, ktoré defilujú vo svojich bujných outfitoch, pridáva aj baletka. Stelesňuje myšlienku posla Olympu, ktorý sa snaží v duši tvora Valliho odhaliť spomienky, nové emócie a duchov. Na prezentácii najnovšej Valli kolekcie pre Leto 2021 sa vlní tanečník ladne a kľukato. Predstavuje božského posla, ktorý zostupuje z Olympu na Zem, aby nalial duchom múdrosť, dobrotu, eleganciu.

Valli vo svojom dizajne najnovšej letnej kolekcie Haute Couture 2021 verí, že máme nádej, dúfajúc, že sa svet čoskoro vráti do normálu a tieto nádherné róby budú presne to, čo všetci potrebujeme.

Pri sledovaní tejto hypnotizujúcej extravagancie by ste chceli dostať pozvánku na ples a prísť ruka v ruke s pánom v jednom z týchto rozprávkových šiat od Giambattista Valli.

Obrázky: © Giambattista Valli

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

 

 

Share: