Armani Privé –  Módna prehliadka Haute Couture Jeseň/Zima 2024-2025, Paris Haute Couture Week, 25. jún 2024

Taliansky dizajnér Giorgio Armani, žijúca legenda a „Kráľ módy“ , ako ho v Taliansku prezývajú,   je na prahu 90-tky (narodil sa 11. júla) ,  ale stále vie, ako strihať úchvatné šaty.  Svoju  neúnavnú kreativitu a  89. rokov  krátko pred prahom   90-tky oslávil spektakulárnou módnou prehliadkou Armani Privé – Jeseň/Zima  2024-2025 predstavenou  v Palais de Tokyo v rámci Paris Haute Couture Weeku, kde Armani opäť dokázal svoju nadčasovú eleganciu a inováciu.  Prehliadka bola súčasťou Haute Couture  týždňa módy, ktorý sa konal od 24. do 27. júna 2024 v Paríži​ . 

Giorgio Armani, ktorý sa  v Palais de Tokyo stretol s klientmi, novinármi a samozrejme múzami, pozvanými hosťami, herečkami  Eva Green a Cate Blanchett ( ktorá je tiež tvárou svojho parfumu Sí) ,  ponúkol  symbolickú couture  kolekciu  s  presným počtom. 89 siluet (- 1 symbolizujúcich jeho narodeninové okrúhle číslo) , prostredníctvom ktorých vyjadruje túto myšlienku luxusnej a nositeľnej elegancie, vďaka ktorej bol úspešný. 

ARMANI PRIVÉ HAUTE COUTURE – JESEŇ/ZIMA 2024-25

Armani je večerná skriňa, ktorá je rovnako jednoduchá ako elegantná, navrhnutá tak, aby zvýraznila ženy na celom svete, aby im dodala žiaru bez toho, aby im prekážala. Na jeseň-zimu 2024-2025 návrhár pokračuje v tomto leitmotíve, celoživotnom záväzku, a čerpá z témy perál. Prehliadka ponúkla 89 jedinečných modelov zdobených perlami, od jemných perleťových akcentov po výrazné XL perly na baretoch a šatách. Kolekcia využívala bohaté farby, ako zlatú, platinovú, čiernu a krémovú, a predstavila nezameniteľnú zmes rafinovanosti a luxusu, ktorá je pre Armaniho príznačná. 

PERLY AKO SYMBOL MÚDROSTI A ČISTOTY

Kolekcia predstavená v utorok , 25. júna 2024 , v Paríži   sa výrazne opierala o zdobenie, „cíti rozšírenú potrebu pokoja a neustále hľadá pokojnú a intímnu kvalitu“, ako vysvetlil v poznámkach k módnej prehliadke na Instagrame.  Kolekcia, navrhnutá s dôrazom na eleganciu a sofistikovanosť, bola inšpirovaná perlami ako symbolom múdrosti a čistoty. Obsahovala lesklé obleky, čierne zamatové kostýmy so perlovými detailmi a jednoduché večerné šaty zdobené krištáľmi a korálikmi.

Pri hľadaní pocitu pokoja, o ktorom si myslí, že vo svete zmizol , taliansky módny návrhár Giorgio Armani stavil  na perly, ktoré  sú  symbolom múdrosti a čistoty naprieč kultúrami, ako zdôrazňovali jeho tlačové poznámky k prehliadke kolekcie.   „Perly pokojné vo svojej kráse sú historicky spojené s mesiacom, vodou, múdrosťou, čistotou a láskou.“  Na rozdiel od viac vodne orientovanej kolekcie – Jar/Leto 2024  však táto ponuka modelov zvýrazňuje guľatosť, dúhovú a lesklú perlu  prostredníctvom siluet objímajúcich krivky a prostredníctvom pútavého lesku.“

Na začiatku módneho predstavenia sa perleťový odkaz prejavil ako lesklý oblek, vyrezaný s jemnou ostrosťou, ktorá je Armanimu vlastná . Potom prešiel na čierne krajčírstvo, často zamatové, s perleťovými gombíkmi a inými akcentmi, ktoré zachytili toto svetlo. Obleky boli väčšinou spárované s rovnými topánkami , rovnako ako mnohé večerné šaty štíhlej línie v neskoršej prehliadke kolekcii .  Rovné topánky dodali nadčasovým tvarom moderný vzhľad; život je dosť náročný, načo si ho ďalej komplikovať nemožnými ihličkami?

DLHÁ ÚZKA SILUETA – NADČASOVÁ VEČERNÁ ELEGANCIA

Armani sa vrátil k dlhej, úzkej siluete, čím zdôraznil svoju schopnosť vytvárať nadčasovú večernú eleganciu. Výrazné boli aj detaily ako perly a krištále, ktoré pridali kolekcii luxusný nádych.  Pokračoval vo svojom dôraze na jedinú dlhú, úzku siluetu, ktorá bola výrazná  z bujarejšieho obratu minulej sezóny.  Armani Privé Haute Couture ,  ktorá ponúka výnimočnú večernú eleganciu  obľúbená v Hollywoode toľko desaťročí, ako je v biznise.

Armani použil mnoho druhov ozdôb a výšiviek, nielen perly, ale držal sa palety čiernej a bielej a lesklej metalízy.  Hviezdami prehliadky boli jednoduché šaty bez ramienok ,  ktorých oddelený štvorcový živôtik bol celý pokrytý kryštálmi a korálkami, zamat s šikmým strihom, ktorý padal z pása na zem.  A aby toho nebolo málo, vynikalo mnoho modelov, medzi nimi  čierny zamatový dvojradový kabát po členky s perlami a kryštálmi posiatymi ako súhvezdia na nočnej oblohe.

Táto námornícka vzácnosť sa odráža na charakteristických siluetách jeho módneho domu, na splývavých nohavicových kostýmoch, vyšívaných sakách s výraznými ramenami, mäkkých priliehavých šatách. Drobná perleť zvýrazňuje goliere a manžety, prípadne bodkuje celé telo modeliek v konšteláciách na tých najhonosnejších kúskoch.  Miestami sa v prehliadke perly stali XL a zdobili  baret alebo šaty. Pôsobili ako interpunkcia, akcent umiestnený na šatníku už zameraný na hru lesku, s paletou zloženou z oslnivého zlata, žiarivej platiny, sýto čierneho zamatu či tancujúcich odleskov hodvábu krémovej farby. Toľko šiat svetla.

Prehliadka navštívili zvučné mená, medzi nimi herečky Eva Green a Cate Blanchett

Giorgio Armani Privé opäť dokázal, prečo je jedným z najuznávanejších mien v haute couture. Jeho najnovšia kolekcia, predstavená počas Paris Haute Couture Week 2024, je dôkazom toho, že móda môže byť súčasne nostalgická a moderná, elegantná a inovatívna. Tento módny zážitok priniesol nezabudnuteľné momenty a opäť zvýšil latku pre budúce prehliadky.

 

obrázky:  © Giorio Armani, Marc Piasecki/WireImage, getty images  

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

Share: