Paris Fashion Week – Givenchy, silné siluety a jemné strihy, 1. marec 2020

Paris Fashion Week, ktorého brány sa zatvorili 4. marca 2020 predviedol množstvo kolekcií zvučných módnych domov, ktoré sa stanú trendami pre nasledujúcu sezónu Jeseň / Zima 2020 – 21.  Jedným z nich je značka Givenchy, ktorej prehliadka sa konala 1. marca 2020.

Kreatívna riaditeľka módneho domu GIVENCHY – Clare Waight Keller je známa predovšetkým pre dizajn svadobných šiat Meghan Markle. 

UPCYKLÁCIA STARÉHO DENIMU

Zatiaľ čo minulú sezónu sme od Clare Waight Keller mohli vidieť upcykláciu starého denimu (premenu starých a nepotrebných vecí na produkty s vyššou úžitkovou hodnotou) a jeho predvedenie na móle, táto sezóna bola naopak viac formálnejšia s dôrazom na krajčírske umenie.

KOLEKCIA JESEŇ / ZIMA 2020 -21 – KRAJČÍRSKE UMENIE A FORMÁLNOSŤ 

Tentokrát predstavila značka Givenchy v novej kolekcii Jeseň / Zima 2020-21 krajčírske umenie a grafické saténové šaty. 

Dizajnérka bola pri navrhovaní  najnovšej kolekcie inšpirovaná prácou Ketty La Rocca, bodyartistu z rokov 1960 a 1970 , pričom sledovala zastúpenie symbolov ako čiarky, bodkované čiary a výkričníky. Spájajúce sa vlastnosti týchto charakteristík poslúžili ako obraz pre najnovšiu kolekciu značky Givenchy.

Niekedy boli tieto prvky spojené navzájom ako pri zmixovaných zavinovacích (šálových) šatách, ktoré sa pohybujú niekde medzi večernými a dennými.

Inokedy boli vyjadrené v neobvyklých siluetách, ktoré vyzerali ako zostavené z niekoľkých tradičných ako pri šedých vlnených oversize šatách, ktoré sú trochu zavinovacie, trochu formy presýpacích hodín a náhle rozkvitnú v nadýchanú pelerínu s veľkými ramenami (plášť).

ZVÝRAZNENÉ  RAMENÁ

Presvedčivú nôtu kolekcie Givenchy, Jeseň / Zima 2020 – 21 udávajú a jasne definujú silné ramená, z ktorých padajú jemné plné a ženské rukávy na modeloch s dvojradovým zapínaním, na bundách, alebo elegantných večerných kabátoch a šedých plášťových šatách.

Extra veľké nadýchané ramená boli pripojené na hladké čierne šaty.

RUKAVICE

Ďalšími prvkami novej kolekcie definujúcimi formálnosť a zmysel pre príležitosť sú dĺžka rukávov po lakte a rukavice.

ODKAZ NA SÚČASNOSŤ, FARBY

Jemne zahaľujúce a silno potlačené šaty predvedené v strede módnej show sú rezonujúcim odkazom na skutočnosť, ako sa ženy obliekajú v súčasnosti.

Kontrastujúce silné strihy a zaujímavé siluety s jemnými, ženskými tvarmi si pohrávajú tiež s panelovými farbami (farby vo väčších blokoch, na plochách) a nesúrodými grafickými potlačami. Čierna, biela a  červená boli dominantne farby tak ako vzory,  body, kocky a pruhy.

Panelovo členené farby a zdanlivo nesúrodé grafické potlače sú znakom novej kolekcie Givenchy – Jeseň / Zima 2020-21.

Voľné šaty s rôznou grafickou potlačou a farebnosťou oscilovali niekde medzi večernými a dennými.

VEČERNÉ RÓBY – PIERKOVÉ ZDOBENIA

Modely na večer nabrali formy šiat s dramatickými pierkovými zdobeniami.

KLOBÚKY

Nasledujúcu sezónu si držte klobúky a to poriadne veľké, aby ste aj videli na cestu, vraví Givenchy.

zdroj: getty images

Sleduj ma na :

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

 

Share: