Milan Fashion Week – Grinko, Milano Moda Donna, 20. – 26.  február 2018, jeseň/zima 2018/19

Tohtoročný maratón módy – Milan Fashion Week hostil  dokopy 64 módnych prehliadok, 18 eventov a tradičných koktail parties na pozvánky. Februárový týždeň módy sa zameral na ženy, ktoré sa stali obeťami  nevhodného sexuálneho správania, čo sa v minulom roku prevalilo tak v módnom odvetví,  ako aj v showbize, vo svete filmu a mocne zatriaslo celým Hollywoodom (čítaj článok  – Najväčšie fashion momenty roku 2017). Video z prehliadky, ktoré som pre Vás pripravila, si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista.  Rovnako aj video  interview s návrhárom značky Grinko, ktorý mal spolu so svojím partnerom striedavo na rukách po celý čas prehliadky adoptované dvojičky. Na tejto fotografii z Getty images som sa označila robiac video z prehliadky. 

Kolekcia značky Grinko sa niesla v duchu stop násilu proti ženám zakomponovanými nápismi, či v podobe tabuliek, ktoré mali modelky pripevnené na oblečení. V skutku neočakávaná cesta vyjadrenia politického názoru jednoducho skrz módu, so šatami, tričkami a mikinami. Módny návrhár značky Grinko,  Sergej Grinko sa vždy cítil zaviazaný prepojením svojich štylistických vízií smerom k politickým a sociálnym záležitostiam. Tentokrát vyjadril s rozhorčením svojou kolekciou súčasne nádej, že nová generácia bude vedieť, ako vytvoriť lepšiu budúcnosť pre všetky ženy.  Svet, kde naše dcéry budú môcť žiť bez strachu.  Návrhár bol prítomný so svojím partnerom medzi hosťami a dvojičky sa ich nechceli pustiť, dokonca ani počas rozhovoru. Za rok o čosi podrástli a sú to práve tie adoptované dvojičky, ktorými minulý rok vo februári 2017 spôsobili milý šok pre hostí a na týždni módy v Miláne, keď na záver vyšli na mólo držiac detičky v náručí.   

Kolekcia jeseň/zima 2018/19 zahŕňala asymetrické lemované šaty, prevažovali nadmerné voľné strihy svetríkov, mikín, košiel,  nariasené volánové minišaty, či šaty rozvoľneného strihu so strapcami. Štýlovo ladená kolekcia street style so zameraním na prvky ženskosti reinterpretovaná do ležérnosti. Materiály – džerzej, koža, bavlna, pletenina,  šifón, satén, nylon, hodváb

MILAN, ITALY – FEBRUARY 23., 2018 ,  Milan Fashion Week Fall/Winter 2018/19 , (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images for Grinko)Farebný rozsah v kolekcii bol značný – od ultra fialovej, čo je farbou tohto roku a ženského hnutia, cez tyrkysovú, odtiene modrej, čiernu, kávovú, červenú a metalické farby. Doplnky v kolekcii – boli použité  čižmy farby striebornej,  olivovozelenej a béžovej. Pri niektorých modeloch mali modelky a modeli na hlavách vlnené čiapky. 

MILAN, ITALY – FEBRUARY 23, Milan Fashion Week Fall/Winter 2018/19 ,  Milan, Italy  (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images for Grinko)Grinko je talianska značka, ktorá vyjadruje perfektný balans súčasnej elegancie a trojdimenzionality. Spomedzi značného množstva módnych návrhárov predvádzajúcich počas týždňa módy v Miláne – Milan Fashion Weeku, ruský návrhár Sergei Grinko si postupne urobil meno vďaka zámožnému štýlu bohatého na umelecké vyjadrenie evokujúce jeho rodnú krajinu Sovietsky Zväz z ktorého musel ujsť v roku 1991. Sergei študoval na Techonological Fashion College – univerzite v Khabarovsku. Vyznačuje sa sofistikovaným majstrovstvom vytváraných odevov a spletitou komplexnosťou materiálov, všetko zmiešané spolu vytvára pozoruhodný štýl ruského dizajnéra.  Na fotografii ja po prehliadke s návrhárom Sergejom Grinkom a ich adoptovanými dvojičkami. Obaja partneri, návrhári s adoptovanými detičkami v náručí. Deťúrence sa ich nechceli pustiť dokonca ani počas interview.  Vtipné video ako ich zaujímal mikrofón a interview sa muselo opakovať si môžete pozrieť na facebook stránke Mya Mirell Fashionista. 

Môj outfit a make-up na prehliadku značky Grinko spočíval v červenom výraznom looku kombinovanom so vzorovaným lesklým sakom, luxury glam style s prihliadnutím na ženskosť a opulentnosť. Výrazný make-up, outfit s blúzkou s volánmi na frontálnej časti previazanou koženým opaskom, vzorovaným sakom červenými legínami a čižmami.  Ľahký kabát bielej farby s kožušinkovými vreckami s previazaním v páse je dokonalou bodkou podčiarkujúcou tento červeno-čierno-biely look. 

 

MODELKY A BACKSTAGE

Po prehliadke som si bola pozrieť zákulisie módnej prehliadky, modely a prekrásne modelky.

Viackrát sa točiace interview s pokusom odložiť deti, ktoré sa ale svojho rodiča nechceli pustit rovnako ako aj zaujímavého mikrofónu. 

 

 

Share: