Gucci Cruise 2025 –  Londýn sa stáva mekkou módy pod taktovkou Sabata de Sarna , 13. máj 2024

Londýn sa 13. mája 2024  opäť ocitol v centre svetovej módy, keď značka Gucci predstavila svoju kolekciu Cruise 2025. Tento ikonický módny dom zorganizoval prehliadku  v prestížnych priestoroch Tate Modern. Tento umelecký priestor, kedysi elektráreň, bol premenený na zelenú džungľu, čo vytvorilo unikátny kontrast k jeho priemyselnému charakteru a dokonale rezonovalo s témami transformácie a inovácií, ktoré predstavil nový kreatívny riaditeľ značky Gucci,  Sabato De Sarno​ .    

Londýn bol pre ikonického dizajnéra Guccio Gucci  vždy zdrojom inšpirácie  a preto bola voľba tohto miesta ideálna.  Taliansky dizajnér De Sarno vytvoril scenériu plnú zelene, ktorá kontrastovala s industriálnym prostredím.

Tate Modern poskytla úchvatné pozadie, ktoré dokonale vystihlo fúziu histórie a súčasnej kultúry, ktorá je ústredným prvkom vízie dizajnéra. Priestory boli premenené na očarujúcu záhradu s bohatou zeleňou a machovými podlahami, ktoré krásne kontrastovali s industriálnou architektúrou.

Taliansky módny návrhár Sabato De Sarno vytvoril zelenú džungľu v industriálnom prostredí, pričom sa zameral na kontrasty medzi praktickosťou a romantizmom.

GUCCI CRUISE 2025

Sabato De Sarno pri svojej prvej Cruise kolekcii pre Gucci čerpal inšpiráciu z eklektického mixu histórie a modernity Londýna. Kolekcia predstavila dynamickú kombináciu ostrého krajčírstva a hravých detailov, majstrovské dielo kontrastov. 

Videli sme technické bundy , ktoré modelky predvádzali v kombinácii s kvetinovými vzormi, jemné šifóny a čipky spojené s ochranným vrchným oblečením, čím módny návrhár  vytvoril zmes, ktorá spájala silu s jemnosťou a formálne prvky s neformálnymi dotykmi​

Balerínky, červené s prackami a hranatou špičkou  sa stávajú módnym kúskom noseným v šatníkoch práve túto sezónu Jar/Leto 2024. 

Kolekcia bola eklektická a zmiešavala klasické prvky Gucci s odvážnymi novými siluetami a vzormi. Videli sme všetko od elegantných kostýmov a šiat až po ležérne džínsy a tričká, všetko s typickým luxusným nádychom Gucci.

Prehliadka bola oslavou Londýna ako zdroja inšpirácie pre Gucci, pričom De Sarno čerpal z bohatého dedičstva značky a prepojili ho s modernou energiou mesta. 

Kolekcia tiež zahrnovala ikonické Gucci doplnky ako kožené tašky s dvojitým G logom a perlami ozdobené náhrdelníky s motívom humra.

             

Doplnky odkazovali na ikonické prvky Gucci, s detailmi ako  prepracované spony v podobe elegantných perlových náhrdelníkov​.

LONDON, ENGLAND – MAY 13: Models walk the runway at the Gucci Cruise 2025 Fashion Show at Tate Modern on May 13, 2024 in London, England. (Photo by John Phillips/Getty Images for Gucci)

Kockované vzory boli oživené prostredníctvom zložitého korálkovania a denim bol spárovaný s tečúcimi sukňami, čo ukazovalo všestrannosť a modernitu kolekcie. Celková estetika bola sofistikovaná, ale hravá, stelesňujúca ducha Londýna a zároveň vzdávajúca hold histórii Gucci​ .

Prehliadka bola plná farieb a vzorov, od kvetinových potlačí a geometrických tvarov až po žiarivé  odtiene.

Kolekcia obsahovala prepracované detaily, pastelové farby a elegantné, no pohodlné kúsky.

 

Medzi výrazné kúsky patrili voľné vzdušné šaty s hlbokými výstrihmi v oblasti dekoltu splývajúce po tele a ľahké ako vánok zvýrazňujúce ženské krivky. 

Prehliadka kolekcie Gucci Cruise 2025 zdôraznila dôležitosť kontrastov a obnovila poéziu a romantiku v dizajne Gucci. Motívy margarétok sa stávajú aktuálnym trendovým prvkom potlačí  letnej sezóny. 

Medzi kľúčové momenty prehliadky patrili  návrat ikonických motívov Gucci .   Kolekcia obsahovala reinterpretované verzie klasických motívov Gucci, ako je monogram GG  v modernom a sviežom prevedení. 

Zameranie na udržateľnosť –  Gucci sa zaviazalo k udržateľnosti a v kolekcii sa použilo viacero ekologických materiálov, ako je recyklovaný polyester a organická bavlna.

HVIEZDNY FRONT ROW

Prehliadka nebola len o módnych kúskoch, ale aj o slávnych tvárach, ktoré sa na tomto podujatí objavili. Medzi pozvanými hosťami nechýbali supermodelka Kate Moss s dcérou Lila Moss, speváčky Dua Lipa a Solange Knowles, v poslednej dobe všade sa vyskytujúca herečka Demi Moore, herečka Daisy Edgar-Jones ,  herci Paul Mescal a Andrew Scott, a módna ikona Salma Hayek s manželom François-Henri Pinaultom, predsedom a generálnym riaditeľom Keringu, materskej spoločnosti Gucci​ .

Francúzska herečka Adele Exarchopoulos (v strede) sa zúčastnila prehliadky Gucci Cruise 2025.

Speváčka Dua Lipa.

Demi Moore a Kate Moss s dcérou Lila Moss v žltom kostýme.

MÓDA AKO UMENIE

Debut dizajnéra De Sarno nebol len módnou prehliadkou; bol to príbeh tkaný cez látky a dizajn, oslavujúci dedičstvo Gucci a jeho inovatívnu budúcnosť. Výber Londýna, mesta, ktoré hlboko ovplyvnilo zakladateľa Gucci, Guccia Gucciho, bol zámerným odkazom na korene značky a jej neustále sa vyvíjajúci charakter. 

                LONDON, ENGLAND – MAY 13: The audience applause as Creative director of Gucci, Sabato De Sarno walks the runway at the Gucci Cruise 2025 Fashion Show at Tate Modern on May 13, 2024 in London, England. (Photo by John Phillips/Getty Images for Gucci)

Kolekcia Gucci Cruise 2025 bola viac než len módnou prehliadkou. Bola to oslava kreativity, kultúry a umenia. Taliansky dizajnér Sabato De Sarno opäť dokázal, že Gucci je značkou, ktorá neustále posúva hranice a redefinuje módu pre novú generáciu. Londýn sa na jeden večer stal miestom, kde sa stretla minulosť s budúcnosťou  a Gucci ukázal, že móda je skutočne nadčasová.

obrázky:  ©Getty Images , Gucci

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

 

 

 

Share: