Gucci – najlepšie outfity z ulíc, Milan Fashion Week, Moda Donna, 18. – 24. február 2020

Milano Fashion Week je  udalosťou, na ktorú sa upierajú zraky módneho sveta a módnych nadšencov a aj tento zimný ročník bol bohatý na udalosti a zaujímavosti, ktorých som opäť bola súčasťou.  Na prehliadkovom módnom týždni v čase od 18. do 24. februára 2020  predstavili svoje najnovšie kolekcie pre sezónu Jeseň / Zima 2020 –  21 tie najzvučnejšie talianske značky a nastolili trendy, ktoré sa budú nosiť nasledujúcu sezónu. 

Módneho týždňa v Miláne sa zúčastnilo množstvo talianskych a zahraničných celebrít, šéfredaktorov svetových magazínov, svetových modeliek, pozvaných hostí, fotografov, módnych expertov a fashionistov.  A ja som bola znova pri tom. V tomto módnom reporte vám ponúknem nahliadnutie na najzaujímavejšie módne outfity z ulíc na prehliadke značky Gucci. Natáčali sa módne reportáže, fotili sa street style fotografie, ktoré zaplavili módne magazíny a paparazzi poľovali na celebrity a najzajímavejšie outfity. Reportérov z talianskych médií zaujal aj môj outfit, ktorý bol na tento prehliadkový deň ladený do červena s bielym kabátom. 

Bohužiaľ nikto v tom čase netušil, akú obrovskú hrozbu predstavuje práve sa rozmáhajúca nákaza korona vírusu , ktorá začínala v Taliansku práve v tomto čase. Po skončení Milan Fashion Weeku ho zasiahla do dvoch týždňov v tak veľkej miere, ako práve zažívame a vidíme  a následne  aj celý svet. 

Pozrime sa na street style outfity známych osobností a ako vidno, nikto sa vtedy nechránil.

Korona maska v uliciach pred prehliadkou značky Gucci, Milan Fashion Week, Móda Ženy, 19. február 2020 

SVETOVÍ ŠÉFREDAKTORI

Carine Roitfeld (ex-editorka magazínu Vogue Paris a Harpersbazzar), šéfredaktorka magazínu CR Fashion Book (vľavo) a  ANNA DELLO RUSSO (ex-editorka Vogue Italia), šéfredaktorka magazínu Vogue Japan, zvolili na prehliadku značky GUCCI elegantný čierny outfit .

Na prehliadke nechýbal ani známy HAMISH BOWLES, medzinárodný editor Vogue, anglický novinár a tiež herec, ktorý prišiel vo farebnom sviežom kostýme. Mala som tú možnosť ho stretnúť aj v uliciach Milána. Viac fotografíí nájdete na facebook stránke blogu s názvom Mya Mirell Fashionista. 

Fotografka TAMU McPHERSON predviedla teplý jamajský look, hoci sme mali február.

CELEBRITY

Americký milionár JAMES F.GOLDSTEIN opäť nemohol chýbať na milánskom týždni módy a predviedol svoj extravagantný look. Jamesa som stretla na prehliadke predtým, kde som si spravila s ním už  ďašiu fotografiu. James je známy milovník módy, preto navštevuje New York, Londýn, Milan aj Paris Fashion Week, basketbalu a krásnych žien. 

CRAZY MÓDA Z ULÍC – CORONA MASKA, RUŽOVÝ LOOK S PRASAŤOM

Žena v transparentnej blúzke, nohaviciach, plášti s kapucňou a maskou vtáka bola nakoniec jediná, ktorá zareagovala na hrozbu Corona vírusu a vtipným lookom. Tento look sa v podobnom prevedení zvykol používať pri španielskej chrípke, ktorá v roku 1918  nabrala podobu celosvetovej hrozivej pandémie a zahubila 50 miliónov ľudí.  Aká to podivná náhoda, že po mesiaci od Milan Fashion Weeku, sme sa ako ľudstvo ocitli v ére ďalšej pandémie a dúfame, že sa nám ju podarí prekonať. 

Tak ako aj mňa v červenom outfite zachytila kamera, tak si vybrali reportéri z talianskej televízie aj tento z môjho hľadiska najzaujímavejší a najtrefnejší outfit z celého Milan Fashion Weeku, február 2020. 

Netrvalo dlho a všetkých prítomných fotografov  a média zaujala žena v ružovom looku a s kvíkajúcim prasaťom v náručí. Toto prasiatka mi popravde bolo aj ľúto. Dlho nevydržalo pózovať a majiteľka sa zakrátko pobrala preč. 

Najzaujímavejší look azda z celého Milan Fashion Weeku sa predstavil hneď v prvý deň počas prehliadky značky Gucci. Dáma s kamienkovou parochňou vyrazila všetkým prítomným fotografom doslova dych. 

Prehliadka značky GUCCI pritiahla zaujímavé osobnosti a o outfity rôznych príchutí nebolo núdza. 

Po afro looku a Ázii sa predviedli aj dievčatá s farebnými vlasmi, no jednoducho tentokrát bola v uliach Milána všehochuť. 

Rovnako nechýbala ani reálne zastúpená problematika gender a to tak v uliciach ako aj v kolekciách svetových dizajnérov. 

Tento potetovaný model zaujal svojím vintage ugly chic štýlom taktiež vnímavé oko fotografov. 

GUCCI ugly chic štýl je prezentovaný nielen na móle, ale obľúbený aj v uliciach.

MODELKY GUCCI

Krehká modelka z prehliadky značky Gucci v ružovom looku.

Modelka predviedla na móle tento čipkovaný  model s klobúčikom.

Niektoré modelky z prehliadky značky Gucci mali smutný výraz,  čierne tečúce slzy a rozmazaná maskara tento výraz podčiarkovala.

Sledujte instagram mya_mirell, kde v insta stories uvidíte moje zaujímavé módne videá.  Taktiež stránku blogu na facebooku s názvom Mya Mirell Fashionista, ktorá je venovaná móde a Milan Fashion Weeku. 

Share: