Vytvorte si halloweensky outfit inšpirovaný dizajnom svetových návrhárov – ikonické prehliadky z dejín módy

Sviatok Všetkých Svätých je tu a okrem uctenia si pamiatky zosnulých, mnohí ľudia obľubujú aj americkú verziu sviatku Halloween,  kedy sa ponoria do hororovej party nálady 31. októbra. Z módneho hľadiska je Halloween zameraný na estetické kódy typické pre hororové filmy, z ktorých sú prevzaté inšpirácie pre halloweenske oblečenie. 

S rozmachom sociálnych sietí sa hviezdy a ľudia predháňajú, kto viac ohúri každoročným halloweenskym kostýmom, ktoré sa zdajú čoraz reálnejšie s patričnou dávkou fantázie.  Ak sa k snaženiu pridá aj „hororový“,  doslova uveriteľný make-up od skutočného umelca, dokonalý halloweensky look je na svete ! 

Inšpiráciami vám môžu byť ikonické módne vzhľady z prehliadkových mól  známych značiek,  či tie od svetových celebrít. Vynikajú najmä  šaty mladučkej krásky Deva Cassel,  dcéry herečky Monicca Bellucci , ktorá je najnovším módnym objavom .

News Pictures. Crimes Of The Future Red Carpet – The 75th Annual Cannes Film Festival Sharon Stone CANNES, FRANCE – MAY 23 Maggie Gyllenhaal attends the screening of Crimes Of The Future

Či nezabudnuteľná kombinéza s motívom Batmana od americkej influencerky Kylie Jenner.

Pozrime sa na svetových dizajnérov optikou halloweenu a nájdeme hneď niekoľko skvelých inšpirácií.

PRADA

Pekným halloweenskym príkladom od dizajnérov je šatník vytvorený talianskou návrhárkou Miucciou Prada  inšpirovaný Frankensteinom  s pruhovanými svetrami, bojovými topánkami a spodničkovými sukňami.  Kolekcia, ktorá bola predvedená počas Milan Fashion Weeku počas sezóny Jeseň/Zima 2019/2020,  je  skutočne nezabudnuteľná , rovnako ako tá od Gucciho.

Talianska dizajnérka predstavila šatník moderného Wednesday Addamsa, z kolekcie Prada, Jeseň/Zima 2019/2020.

GUCCI

Každý si už za posledné roky zvykol na divoké kreácie Alessandra Michele,  no jedna zimná prehliadka počas Milan Fashion Weeku, bola skutočne výnimočná.

Gucciho odrezané hlavy z prehliadky kolekcie Jeseň/Zima 2018 skombinované s hodvábnymi košeľami, džínsami, teniskami a tartanovou sukňou sú nezabudnuteľným momentom, ktorý využili aj hviezdy na červených kobercoch. 


Tvár tejto značky, herec Jared Leto,  sa rozhodol využiť model z Gucci prehliadky ako svoj look pre galapodujatie Met Gala . Či na galavečere zaujal, o tom isto niet pochýb. 

ALEXANDER McQUEEN

Ako halloweenske inšpirácie v neposlednej rade poslúžia aj kolekcie legendárneho anglického dizajnéra Alexandra McQueena, z prehliadok Jar/Leto 1999Marine Sitbon, Jar/Leto 1993,     a ďalších . Nemožno zabudnúť na  čarodejnicu v sivej tunike s klobúkom a šatkou v podaní ikonickej modelky Kate Moss, ktorá sa spolu s mnohými jeho návrhami zapísala do dejín módy. 

Z kolekcie Marine Sitbon jar/leto 1993.

Rovnako ako sa zlatými písmenami do dejín módy zapísala strhujúca módna šou Lee McQueena s modelkou Shalom Harlow v bielych šatách postriekaných farbou dvoma robotmi, ktorí sa vynorili na prehliadkové mólo. V súčasnosti sa tento nápad snažila prekonať značka Coperni, keď sa rozhodla počas Paris Fashion Weeku (september 2022) postriekať a vytvoriť šaty na takmer nahom tele modelky Bella Hadid. 

VERSACE

Inšpiratívna módna prehliadka značky  Versace, Jeseň/Zima 1992/1993 s topmodelkami 90. rokov Naomi Campbell, Helena Christensen, Christy Turlington a ďalšími je ďalšou ukážkou, ktorá nepochybne rezonuje v dejinách módy ako jedna zo strhujúcich módnych dizajnov, na ktoré sa nezabúda.

Podľa tejto nezabudnuteľnej kolekcie a podľa očarujúcich topmodeliek Heleny Christensen a Cindy Crawford, si svoj outfit na hviezdne gala vybrali aj súčasné hviezdy, speváčky Dua Lipa (vľavo) a Lady Gaga (posledná foto).

Pozrime sa na ostatné dizajnérske kolekcie  z prehliadkových mól, ktoré sa môžu stať vašou ďalšou halloweenskou inšpiráciou.

Modelka Bella Hadid sa predviedla v modeli dizajnérky Vivienne Westwood .

Christian Lacroix –  Zombie Nevesta

Obrázky: © Vogue, Getty Images, Prada, Versace, Gucci, Dolce and Gabbana

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share: