Los Angeles, prehliadka módnej kolekcie Chanel Cruise 2023/24 plná hviezd – dokonalý outfit pre vaše horúce „Barbie“ leto

Módna značka Chanel oslávila 9. mája 2023 dôležitosť parížskej značky v Amerike. Pre nadšencov sartorial módneho umenia pripravila značka jedinečnú ukážku šťavnatej kolekcie, na ktorú sa len tak skoro nezabudne. Po predošlých lokalitách ako Dubaj, Havana a Soul, kde Chanel predvádzal svoje kolekcie, sa módny dom rozhodol pre mesto hviezd, Los Angeles na predvedenie novej kolekcie Chanel Cruise 2023/24. Módnej šou pod šírim nebom s výhľadom na čiernobielu rampu inšpirovanú skateparkom sa zúčastnili osobnosti ako  herečky Marion Cotillard, Lily Collins, Elle Fanning,  Margot Robbie, Kristen Stewart, americká herečka a modelka Riley Keough, americká herečka Tracee Ellis Ros,  modelka Cara Delevingne , influencerka Paris Hilton, americká herečka a bývalá modelka Chloë Sevigny , americká osobnosť zo sociálnym médií, modelka a návrhárka Sofia Richie a spevák Snoop Dogg . 

Parížsky maison, Chanel, nanovo po svojej vláde na Met Gala 2023 , predviedol  svoju oslnivú kolekciu Chanel Cruise v srdci Mesta anjelov s hviezdami zaplneným predným radom. 

Na dvore sedeli uprostred diania v Paramount House  priatelia módneho domu vrátane veľvyslankyne značky Chanel – herečky Margot Robbie, ktorá vyzerala ako Chanel Barbie v čiernom tope bikín, rozšírených džínsoch spárovaných so zlatou vestou vyrobenou z trblietavých retiazok a klasickej prešívanej kabelke s horným uchom.  Spolu s ňou šou sledovali i ďalší ako Rose Byrne, Whitney Peak, Margaret Qualley,  Sofia Richie Grainge,  Kris Jenner,  Leslie Mann, Kim Petras a Simone Ashley.

CHANEL – MIESTO NA ČERVENOM KOBERCI A LEGENDÁRNE PUTO S HOLLYWOODOM

Svet módy teda v Paramount Pictures Studios oslávil parížsku značku kolekciou Chanel Cruise 2023/24 a predviedol hravú konšteláciu jasných vzhľadov  nadizajnovaných  kreatívnou riaditeľkou značky  Virginie Viard, ktorá ocenila blízke a trvalé puto módneho domu s Hollywoodom. 

Chanelovo spojenie s Los Angeles sa zrodilo v roku 1931, keď bola zakladateľka Coco Chanel pozvaná filmovým titánom Samuelom Goldwynom, aby cestovala z Francúzska do Kalifornie a navrhovala  kostýmy pre filmy a jeho štúdiá. Spojenie bolo neskôr posilnené ďalším zosnulým vizionárom značky, legendárnym dizajnérom Karlom Lagerfeldom, ktorý do skupiny Chanel priviedol množstvo filmových hviezd a zabezpečil módnemu domu miesto na červenom koberci na ďalšie roky. Módna šou bola druhou prezentáciou značky Chanel v Los Angeles od roku 2007, čo je ódou na generačne hlboký vzťah značky so strieborným plátnom.

KOLEKCIA CHANEL CRUISE 2023/24

Kolekcia Chanel  Cruise 2023/24 od Virginie Viard bola oslavou farieb inšpirovaných mestom Los Angeles. Táto živá kolekcia, ktorá spája športový a očarujúci vzhľad na pobreží West Beach hýri a vábi letom.  Množstvo oslnivých ružových vzhľadov vhodných pre scénu z pripravovaného filmu Barbie herečky Margot Robbie,  sa s rytmom striedalo na móle. 

Prehliadka sa začala hudobnou partitúrou trháku Cruel Intentions z roku 1999 a bola plná štýlových super hitov. Vystúpil americký raper Snoop Dogg, po ktorom nasledovali hity z 80. rokov na afterparty na kolieskových diskotékach.

Samotná kolekcia sa dokonale hodila k jeho pulzujúcemu hollywoodskemu prostrediu a vzdávala poctu hyper-vedomému pohľadu outsiderov na Ameriku a pop kultúru. „Medzi poctou pôvabu veľkých filmových hviezd a evokovaním sveta zábavy pri aerobiku, športe a kolieskových korčuliach, medzi snom na jednej strane a tým, čo si chcete obliecť na strane druhej, je to všetko otázka rovnováhy. “, hovorí kreatívna riaditeľka značky Chanel  Virginie Viard o módnej kolekcii a atmosfére Chanel Cruise 2023/24.

Modelky rozprávali príbeh dvoch odlišných postáv ako súčasť príbehu Los Angeles a na móle predviedli  skater girl (dievča) aj spoločenskú drámu, človeka z vyššej spoločnosti.

V úvode prehliadky predviedli modelky kreácie Lamé so sexi kúskami  na plávanie doplnenými mohutnými retiazkami na krk, návlekmi na nohy (štucňami) a novou kabelkou v tvare hviezdy, ktorá sa zaručne stane trendovým kúskom leta 2023.

Kolekcia predstavovala hravý pôvab zašlých čias v spojení s radom príjemných návlekov na nohy, drahokamami posiatych plaviek a množstvom elegantného letného tvídu. Nablýskaný look kolekcie  vzdialený od nenápadných, na mieru šitých siluet, ktoré Coco Chanel vtlačila do Hollywoodu pred mnohými rokmi.

Elektrizujúca a dynamikou pulzujúca noc preniesla hostí do Virginie Viard mnohotvárnej hollywoodskej fantázie a spojila atmosféru Los Angeles s francúzskym nádychom. Od mini šortiek potiahnutých kamienkami, blejzrov a oblekov inšpirovaných 60. rokmi až po elegantné plavky a topánky v štýle 30. rokov s návlekami na nohy v eklektickej farebnej palete pastelových tónov a žiarivých odtieňoch západu slnka v kontraste s ikonickou paletou čiernej, bielej a zlatej farby Chanel , Chanel Cruise 2023/24 evokovala pravú kalifornskú zábavu v móde Chanel.

Typická „LA It Girl“, dievča z Los Angeles, ktorú dokonale stelesňovala  Paris Hilton sledujúca prehliadku z prvej rady – z front row, sa  tiež ocitla v centre pozornosti prostredníctvom neospravedlniteľne ružových ponúk Chanel, kde všetky modely boli spárované s veľkorysými dávkami zlata, trblietok a zdobených detailov. 

Ružové a zlaté trblietavé modely boli vyšperkované všetkým leskom a pôvabom, ktoré sa očakávajú od  hlavného mesta zábavy, Los Angeles.  Prechádzajúc od krikľavých ružových a medových zlatých tónov,  promenáda modelov Chanel Cruise 2023/24 tiež odkazovala na jednu z najzasnenejších charakteristík Los Angeles – na kalifornský západ slnka  prostredníctvom farebnej palety ručne vyberaných odtieňov zrkadliacej sa v modeloch pleteného vzhľadu s vyšívanými palmami

Medzi stálicami streetwearu, ako sú nadrozmerné mikiny, topy s flitrami a návleky na nohy a body v štýle Jane Fonda, sa leskli perly a zlaté šperky.

Ako prehliadka modelov  postupovala, objavovali sa aj klasiky módneho domu, ale so zvratom. Známkový tvíd sa objavil v šťavnatých citrusových tónoch, blejzre boli posiate flitrami a zdanlivo rozumné podpätky vystúpili na divokú stranu so zabudovanými svetlami. V skutočnej podobe stále dominovali súpravy Tweed a twin, ale v odtieňoch sladkej ružovej a jemných pastelových  Barbie tónoch, orezané a postriekané neónovými ozdobami. 

CHANEL CRUISE 20203/24 – VYNOVENÝ CHANEL Z  ÉRY LAGERFELDA  S  MET GALA   A    NOVÁ VÍZIA VIRGINIE VIARD

Na rozdiel od minulých kolekcií, Chanel Cruise 2023/24 zahŕňal viac hravú a farebne ladenú sféru s typickým bezstarostným kalifornským prístupom s dizajnom od 60. rokov až po súčasnú módu. Virálnou špičkou kolekcie boli tento rok svetlé podpätky, ako odkaz na legendárneho Karla  Lagerfelda,  ktorý poslal rozžiarené sandále na Parížsky Týždeň Módy v roku 2015 ako súčasť svojej leteckej techniky (tematická kolekcia).

Ružovo presiaknutá kolekcia predstavuje odklon od prísnych čierno-bielych tónov, ktoré Lagerfeld v značke nábožensky udržiaval s maximalistickým oživením vo vzduchu.    Módny dom Chanel zapúšťa tiež nové korene v Los Angeles s  nedávno otvoreným vlajkovým butikom v Beverly Hills a  je pripravený na novú kapitolu.

Chanel Cruise 2023/24  skôr rezonuje najsilnejšie s vynoveným Chanelom z éry Lagerfelda, s obdobím oceneným začiatkom tohto mesiaca na Met Gala 2023, ktoré  ocenilo pôsobenie zosnulého dizajnéra v značke  Chanel.  Bol to práve Karl Lagerfeld, kto prvýkrát predstavil mohutné šperky a minisukne, ktoré túto losangelskú noc posiali pristávaciu dráhu.  No  bola to aj nová  vízia dizajnérky Virginie Viard smerujúca dopredu, ktorá ich pretvorila na novú éru módneho domu.

Opulentnosť Hollywoodu bola teda v utorok večer, 9. Mája 2023  cítiť nielen  vo vzduchu a bola popretkávaná s pretrvávajúcou nostalgiou, pričom vytvorila nezabudnuteľný  Chanel  večer. „Myšlienkou je ponúknuť závan čerstvého vzduchu, plavbu, veselú a šťastnú fantáziu,“ prezrádza dizajnérka Chanel , Virginie Viard vo svojich záverečných poznámkach k show.

Obrázky:  ©getty images, shutterstock,  Chanel, Vogue, pinterest

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share: