Jacquemus –  prehliadka kolekcie Rafia, Jar/Leto 2023

Módna sezóna Jar/Leto 2023, ktorá prebehla v mesiacoch september a október 2022 počas New York, Londýn, Miláno a Paris Fashion Weekov  bola nabitá mimoriadne očarujúcimi prehliadkami, modelmi, novými trendami a mnohými virálnymi momentmi (Bella Hadid a jej striekané šaty na nahé telo), no jedna značka tam chýbala.  Je ňou Jacquemus – francúzska značka, ktorú vytvoril 32-ročný Simone Porte Jacquemus, na ktorej najnovšiu letnú kolekciu na nasledujúcu sezónu sa oplatilo čakať. 

Jacquemus strhla v posledných rokoch svet módy zaujímavými kolekciami, veľkolepými prehliadkami poriadanými na rôznych miestach – na poliach, v levanduľových závejoch, na plážach, na Hawaii a v neposlednom rade svojimi modelmi. Zaujali mikro-mini kabelky Chiquito, nadrozmerné slamené klobúky a nahé obliekanie, ktoré si našlo svojich fanúšikov.  Jacquemus si razí vlastnú cestu a preto sa rozhodla ukázať svoju letnú kolekciu mimo kalendára prehliadok 12. decembra 2022, približne tri mesiace po skončení týždňov módy.

Jeho najnovšia kolekcia s názvom „Le Raphia“ odhalená tesne pred Parížom pred hviezdnou FROW sa niesla v duchu rafie (prírodný materiál) od doplnkov, modelov až po samotné prostredie. V novej kolekcii pre Jar/Leto 2022 priniesla značka obrovské klobúky, kabelky so širokým okrajom z prírodného vlákna, strapcové oblečenie a výrazné náušnice v tvare kvetu. 

Krásu tejto prírodnej kolekcie si diváci mohli vychutnať pod tzv. prúdom „rafiového dažďa„, ktorý na nich padal zo stropu a ktorý posial celú dráhu ako romantický snežný poprašok. 

Jacquemusová víza leta priniesla provensálsku eleganciu, ktorú povzniesla aj vďaka poriadnej dávky sexi, chic a odvážnych strihov pod ktorými sa risuje odhalené pozadie nositeľky. V tomto prípade talianska modelka Vittoria Ceretti úplne ukradla scénu, keď predviedla sexi model s mini zadočkom. 

Pod slamenou búrkou mohli prítomní hostia sledovať ako sa spoza rohu vynárajú obrovské slnečné klobúky na štíhlych siluetách modeliek v priliehavých, mini či  modeloch. Paprsky klesajúce ako dážď, vrhajúce na všetko tiene a  mocné slnko vyžarujúce svetlo spoza všetko pohlcujúcej opony. 

Na prehliadku Jacquemus najnovšej kolekcie sa prišli pozrieť osobnosti ako Iris Law, Emma Chamberlain, Amina Muaddi, Camille Charrière a Pamela Anderson

Dizajnér Simon Porte Jacquemus je jednoducho tvorca, kreátor prírodných krás, ktoré prináša vo svojich kolekciách. Od kolekcií v zemitých tónoch, materiálov inšpirovaných prírodou až po predvádzanie na pokojných a netradičných miestach po celom svete ako Oahu, Hawai, slané močiare Aigues-Mortes a hojné levanduľové polia, je jeho celý svet a tvorba spojená s prírodou a Zemou. 

Prostredníctvom svojich prehliadok kolekcií nám prináša dychberúce zážitky a takou je aj najnovšia prehliadka kolekcie „Le Raphia“, Jar/Leto 2023.

Najnovšia kolekcia francúzskej značky, ktorá sa koná mimo Paríža v obci Le Bourget je ako rozptyl medzi minulými prehliadkami.   Vynikajú základné prvky Jacquemusovho dizajnu spolu s modelmi v prírodných farbách, na mieru šité siluety a rozšírené konfekčné vzory. Materiál palma Raffia, využitá v tejto kolekcii je pôvodom z tropických afrických oblastí.

Táto sezóna predstavuje debut Le Bisou, štíhlej a zakrivenej tašky, ktorú možno nosiť na ramene aj v ruke. Taška, navrhnutá v palete Jacquemus so živými a zmäkčenými tónmi, prichádza v niekoľkých animáciách.

Vysušené vlákna pšeničnej a pieskovej farby ožívajú na topoch, oblekoch a sukniach. Spojenie charakteristických súčasných siluet značky s textúrovanými prírodnými vláknami dáva modelom provokatívne a jednoznačne pokojné vlastnosti zároveň.  Vytvorené pomocou archívnych techník, rozmerové textúry a tvary splývajú s prírodnými materiálmi a vyžarujú jemnú, remeselnú paletu. 

Dizajnér sa pohrával s niekoľkými témami, pričom každá z nich predstavuje trio mužského a ženského vzhľadu, ktoré vyjadruje zmyselný kontrast drámy a ľahkosti. Bikiny sa v najnovšej kolekcii Jacquemus, Jar/Leto 2023  stretávajú s dennými šatami a pánske tielka zdobia vyšívané akcenty. Miniatúrne strapce aplikované na dekolte, rozmiestnené po priehľadnej sieťovine, matné flitre vo farebných špirálach, výšivky le rond carré trblietajúce sa z úpletov a veľké mramorové korálky sú typickými Jacquemusovými ozdobami

Kolekcia zahŕňa aj voľné topy, uvoľnenú džínsovinu s panelovanými detailmi, plastické sukne, predĺžené sukne s vlečkami, tlačené viacfarebné kúsky a farebné geometrické spodné prádlo. Denimové úpravy značia mladistvý kontrapunkt, kde žiarivé komplety a strieborné džínsy sú vzorom zo začiatku 21. storočia.

Tým, že Jacquemus zostáva verný svojim koreňom, opäť ilustruje harmóniu nadčasovej prírodnej krásy a súčasného elánu.

Jacqeumusova kolekcia Jar/Leto 2023, zasadená do komúny na predmestí Paríža vo Francúzsku, podčiarkla evokáciu leta s otvoreným koncom a dojmov južanských útekov.  Kolekcia „Le Raphia“ priniesla letné pocity s  návratom k remeselnému duchu. Jednoduchosť je tu spojená s prirodzeným poetizmom, čím vznikol slobodomyseľný šatník , ktorý oslavuje súčasné remeslo. 

Obrázky: © Jacquemus, Getty Images, Vogue

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

 

 

 

Share: