Károvaný look – kárované nohavice na rôzne spôsoby

V dnešnom článku by som chcela s Vam zdielať obľúbené káro a outfitové inšpirácie.  Pozrieme sa na zaujímavé tipy, ako môžete skombinovať kárované nohavice. Ak chcete vyzerať nenútene, moderne a zároveň pôsobivo, károvaný outfit môže byť pravou voľbou.

Extrémne univerzálne a jednoduché na mixovanie sú jedno a dvojfarebné kárované nohavice. Obľúbené a vhodné sú práve v jesennom ako aj jarnom období. V kombinácii s biznis kancelárskymi topmi, blúzkami a blejzrami budete milovať tento prvok ešte viac. K vytvoreniu takéhoto štýlu stačí doladiť už len elegantné doplnky v podobe lodičiek a kabelky.  

zdroj: pinterest

Mimochodom, kárované nohavice sú dostatočným profesionálne vyzerajúcim lookom pre biznis meetingy. Môžete si vybrať, s čím

zdroj: pinterest

ich chcete kombinovať. Dvojfarebná kombinácia postačí, no nič neskazíte, ak si dokonca zvolíte aj farebný vzorovaný top.  

Károvaný vzor a vždy iný look – príklady inšpirácií

zdroj: pinterest

Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi príkladmi, ktoré ukazujú, ako kombinovať károvaný vzor a docieliť vždy iný zaujímavý vzhľad. športovo dievčenský vzhľad – kombinácia károvaného kostýmu s akcentom v podobe prečnievajúcich bielych rukávov ladiacich s teniskami.

zdroj: pinterest

Kárované nohavice môžete párovať s rozličnými topmi a topánkami,  výsledkom čoho docielite vždy iný vzhľad a pocit z finálneho výsledku. Netreba sa báť kombinovať, skúšať aj zdanlivo nekombinovateľné vzory, farby a textúry. Výsledok môže byť nečakane invenčný.  Môžete zvoliť aj kombináciu kára a kociek, čo môže znieť na prvé počutie ako protichodná voľba vzorov.Kárované sako s kockovanými nohavicami , dokonalo šedobiela  zladená kombinácia a vo výsledku nenútený efektný športovo-elegantný look.  

zdroj: pinterest

Ak k voľnejšiemu károvanému kostýmu s prvoplánovým elegantným výrazom zvolíte športové textilné tenisky, mierne narušíte jeho look vyhrnutím nohavíc, ale pozdvihnete eleganciu doplnkami – kabelka, retiazky, opasok, vytvoríte ležérnu športovú eleganciu.

Pocta jeseni, oslava babieho leta – očarujúca materiálová a farebná trojkombinácia jesennej červenej, zelenej a šedej a kárované nohavice s vysokým pásom. Babie leto, ktoré nás ešte nechce opustiť deklarujú šľapky ladené v rovnakej farebnosti ako pulóver.

zdroj: pinterest

Kárované nohavice môžete doplniť vhodným topom, svetrom, blazerom alebo koženou či koženkovou bundou vhodnou na toto jesenné obdobie. Môžete vrstviť a kombinovať s ľubovoľnou mierou. Károvaný outfit kombinovaný s koženou bundou korešpondujúcou s bočným vložením na nohaviciach od talianskeho dizajnéra Fausto Puglisi s dôrazom na detaily, topánky – rockový štýl.

zdroj: Fausto Puglisi

zdroj: pinterest

Trendy šedé káro je stále v kurze.  Jesenné obdobie je práve ideálne na nosenie nohavicových kostýmov s týmto vzorom a efektné vrstvenie.

zdroj: pinterest

Športový štýl prezentujúci fashionista počas týždňa módy. Kombinácia šedej a červenej. 

zdroj: pinterest

Oversize sako pri károvanom kostýme nie je jediná zaujímavosť tohto outfitu. Invencia spočíva v efektnom oživení looku gumičkami pretiahnutými cez lodičky zvonku a pripnutými pomocou spôn k nohaviciam. Štýloví fashionisti zo svetových týždňov módy vedia ako upútať detailami a prilákať hľadáčik fotografov.

zdroj: moja fotografia z Milan Fashion Week,, september 2017, jar/leto 2018

Talianska módna ikona Giovanna Battaglia v károvanom outfite, ktorú som zachytila pred prehliadkou značky Prada – Milan Fashion Week, september 2017, jar/leto 2018. 

Módni dizajnéri ani túto sezónu neopomenuli efektné káro. Jeden z najznámejších a vychytených talianskych návrhárov Ermanno Scervino vyšiel s takýmto skvostným kúskom počas milánskeho týždňa módy v septembri 2018 pri prezentácii kolekcie jar/leto 2019. Sveter sa nádherne trbliece, nohavice len pre zmienku stoja okolo 600 eur/15 500 czk. Video z prehliadky s týmto svetrom ligotajúcim sa na móle  v kombinácii s károm si môžete pozrieť na instagrame ermanno scervino tu: https://www.instagram.com/p/Bo_7xuLinWx/?taken-by=ermannoscervino

Ermanno Scervino – Milan Fashion Week, kolekcia jar/leto 2019, september 2018

Ermanno Scervino – Milan Fashion Week, kolekcia jar/leto 2019, september 2018

Share: