Mya Mirell outfitová jesenná alebo jarná inšpirácia so značkou Marc Aurel 

Moja jesenno-jarná outfitová inšpirácia na slnečné dni sa nesie v elegantnej béžovej. Tento look krásne využijete v teplej jeseni v období babieho leta, kedy môžete zvoliť ukážkové obmeny.  

Variant I 

Jemný prechodný plášť alebo ľahké sako zapúšťaného  batikovaného vzoru, ktorý teraz opäť oživili niektoré módne značky počas Milan a Paris Fashion Weeku ako napríklad Prada (Prada aj v minulej kolekcii) alebo značka Dior (Paris Fashion Week 010/2019) je značky MARC AUREL.  Batikovaný vzor je teda opäť módny a nájdete ho v najnovších kolekciách aj ostatných módnych domov. Prírodné motívy, kolekcie vytvárané v  štýle slow fashion (pomalá móda) a udržateľnosť sú aktuálnymi módnymi trendami a zároveň pálčivými témami, v ktorých duchu tvoria súčasní módni návrhári.

Udržateľnosť sa teda dostáva do popredia tém aj v módnom biznise. Preto je lepšie uprednostniť módne kúsky z kolekcií slow fashion, kvalitné materiály, ktoré vydržia a zaručia vám možnosť opätovného dlhého využívania, ktoré síce od dizajnérov stoja viac, avšak pri správnej starostlivosti vám vydržia dlhšie. Môžete ich vhodne dopĺňať a kombinovať medzi sebou a navyše chránite prírodu a planétu,  ako pri kupovaní nekvalitných výbehových módnych kúskov v štýle fast fashion (rýchlej módy) . 

Kabelka  podobnej farby s vyšívaným zdobením Made in Italy a zlato-béžové legíny Made in France dokonale spolu ladia v harmonickom elegantnom duchu. Jednotlivé prvky sa dajú vhodne dopĺňať o iné módne kúsky, stačí len zapojiť fantáziu a trošku sa pohrať. 

Variant II

Dodatok k babiemu letu, k teplej jeseni v elegantnej béžovej je v tomto variante „prestrihuntý“ sviežou žltou. 

Tento príklad jarného alebo aj jesenného outfitu na slnečné teplé počasie, kedy ešte lúče babieho leta pohladkajú tvár,  je možné rôzne obmieňať. K tenkému prechodnému saku značky Marc Aurel som v druhom variante zvolila trištvrťové nohavice sýtej žltej farby, ktoré by na prvý pohľad, či pomyslenie,  mohli pôsobiť rušivo, no opak je pravdou. Rušivo síce pôsobia,  ale ako akcentujúci rušivý prvok, ktorý rozbil a zvýraznil pôvodný elegantný jednoliaty vzhľad v zlato-béžovej kombinácii z variantu I. Keď k nim zvolíte tenisky, v mojom prípade som skombinovala žlté pohodlné tenisky mestského štýlu na hrubšej podrážke značky Hogan, výsledný celok sa zharmonizuje. Na bežné nosenie tu nie je použitých veľa farieb ako pri expresívnych outfitových kreáciách, kedy sa dá pohrať s farbami, materiálmi, vrstvami, kombinovaním na rôzne spôsoby a tak ho využijete na bežné dni. 

Dnes je viac ako žiadúce premýšľať pri nakupovaní akéhokoľvek tovaru ekologicky. Dbajte na to, aby módny prvok, ktorý si zadovážite do vášho šatníka bol už vo vašej prvotnej predstave v súlade s trendami udržateľnej módy a s možnosťami kombinovateľnosti s ďalšími prvkami vášho šatníka. Materiály radšej voľte kvalitné.  Mnohé značky dnes produkujú tovar na podklade ekologických a etických princípov, ktoré sa snažia neničiť prírodu.  Je preto lepšie budovať si tzv. „kapsulový šatník“, ako napríklad mávajú Francúzky (čítaj článok tu na blogu Francúzsky štýl, šik Parížanka) zostavený zo základných kvalitných šatníkových prvkov, ktoré sa dajú medzi sebou vhodne kombinovať. Skrine nie sú preplnené, naopak obsahujú pár potrebných kvalitných kúskov na rôzne príležitosti.  

Nenakupujte  s predstavami, že si zadovážite čoskoro iný lacný kúsok, v prípade, ak by ste ten uvažovaný nakoniec nevyužili,  alebo sa predpokladá rýchle opotrebovanie tovaru. Váš módny kúsok by vám mal vydržať v šatníku dlhé obdobie, zaručovať komfort, pohodlie pri nosení a možnosť kombinovateľnosti je žiadúca, ak si prajete ho nosiť častejšie ako len príležitostne a využiť ho s ostatnými šatníkovými prvkami k vašej spokojnosti. 

Viac mojich outfitov – sleduj  facebook fan stránku: Mya Mirell a facebook módnu stránku: Mya Mirell Fashionista (všetko z Milan Fashion Weeku) , a tiež 2 instagramy: myamirell (osobný profil ) a mya_mirell (venovaný Milan Fashion Weeku a módnym týždňom) . 

 

 

Share: