Kožená bunda – nestarnúci módny prvok v dámskom šatníku, variabilný viac sezónny módny trend

Kožená bunda, nestarnúci trend pravidelne sa objavujúci v jesennom a jarnom období v našich uliciach, ktorý nikdy nevyšiel z módy.  Milovaný kúsok v šatníku žien, ale aj mužov má veľkú variabilitu a rozmanité možnosti kombinovania. 

Tento nadčasový trvácny kúsok sa hodí  prakticky každému bez rozdielu veku a statusu.

 Jeseň je ideálnym obdobím, ktoré sa  ponúka na využitie  nestarnúceho módneho prvku, akým je kožená bunda. Zaiste mnohé z nás disponujú v šatníkoch viacerými modelmi, ktorých ponuka je dnes na trhu obrovská. 

Moja voľba pre sychravé jesenné počasie padá na pohodlný model predĺženého strihu, ktorý je tesne upnutý na telo s prepracovanými detailami. Strih, zapínanie a dokonalé zomknutie postavy mi zaručuje komfort, pohodlnosť, je v ňom obsiahnutá módnosť a najmä funkčnosť. 

Dlhá čierna kožená bunda je klasikou, ktorú využijete na mnoho príležitostí a vydrží vám pri správnom šetrnom zaobchádzaní veľa rokov. 

Pri výbere koženej bundy ako nového prvku do vášho šatníka dbajte na kvalitu a majte na pamäti, že vám tento môže slúžiť aj roky. Pozorne si pozrite zloženie vašej garderóby a podľa toho voľte.  Tá moja je bohatá na všehochuť a preto aj časť kožené bundy obsahuje rôzne farebné a strihové varianty, ktoré postupne ukážem v outfitových inšpiráciách. Využiť sa dajú prakticky v priebehu celého roka. Svieže farby a dizajnové kúsky pokojne využijete aj v lete na chladnejšie letné večery so šatami, sukňami , legínami – čítaj predchádzajúci článok Kožená bunda, viac sezónny módny trend, variabilný nestarnúci módny doplnok vo vašom šatníku.

Ak ste zásadne proti tomuto prvku vo vašom šatníku z hľadiska ochrany prírody, dnes už sú v ponuke na trhu modely z vegánskej kože bez záťaže na prírodu. Mnohí dizajnéri sa pripojili k výzve udržateľnosti, k udržateľnej móde, k tvoreniu na základe etických princípov a odkláňajú sa od používania materiálov, akými sú koža a kožušiny. Tento trend je badať čím ďalej viac. Je to výrazný krok v pred smerom k záchrane prírody a planéty, využívať obnoviteľné materiály a nedrancovať naše jediné zdroje.

Ja sa ešte nemôžem pochváliť týmto počinom, teda do budúcnosti áno, no moja zbierka obsahuje pravé kožené výrobky, ktoré si však starostlivo uchovávam a opatrujem ako oko v hlave pre dlhé obdobia.  

Koženú bundu ako univerzálny módny doplnok nie extravagantného vzhľadu, tzv. casual štýl na bežné nosenie, či s prvkami elegancie, využijete tak každodenne, ako i na párty, k šatám, k rifliam, do dažďa a počas viacerých sezón.

Na bežné nosenie dajte prednosť klasickým strihom, ktoré sa hodia takmer ku všetkému.  Talianska luxusná módna značka Bottega Veneta založená v roku 1966 je stálicou vo využívaní kožených materiálov a každoročne počas Milan Fashion Weeku prezentuje svoje tradičné celokožené kolekcie. Aj tento model čistých línií zaujímavých detailov pochádza z dielne luxusného módneho domu, ktorý doposiaľ neuvažuje o upustení od používania kožených materiálov podobne ako taliansky módny dom Fendi.

Dizajnové módne kúsky pochádzajú z dielní svetovo známych módnych domov. Tento prekrásny model je z dielne módnej značky Alexander McQueen, ktorého pokračovateľka prezentuje každoročne nové kolekcie počas Paris Fashion Weeku pod značkou Alexander McQueen. Vyniká svojím vyšperkovaným vzhľadom s ozdobnými detailami. Dizajnový kúsok vo vašom šatníku, ak sa preň rozhodnete, však už musí mať pozornejšie postavenie vzhľadom na využitie a kombinácie s outfitovými prvkami.

ŽENSKÝ CELOKOŽENÝ OUTFIT

S koženou bundou môžete zaujať a vytvoriť elegantný ženský look dokonca jednotne ladený kožený outfit. A nepôje pritom o motorkársky look. Ak máte radi farby, pokojne ich zvoľte. Niekto by sa mohol tejto predstavy obávať, no opäť platí, ani výraznej farby sa v prípade koženej bundy netreba báť. Odievať sa nutne do jednej poväčšine čiernej farby prvoplánovo nemusí byť pravidlom.  Veľa žien si nevie rady zostavením oblečenia a tak siahnu vždy radšej po tmavých farbách. Sem tam sa môžeme v kreovaní outfitu smelo odviazať. Prečo na jar, či v chladnejšom lete, kedy sa pýtajú farby, nevytvoriť napríklad aj takýto netradičný celokožený jednotiaci look ? Výrazný, neprehliadnuteľný, originálny no pritom ženský a elegantný súčasne.

Môj príklad celokoženého outfitu s limetkovo žltou aplikácou na koženom predĺženom saku čistých línií s opaskom je ukážkou nastavenia elegancie. V jednotnej čiernej farbe by tento outfit zaiste pôsobil výrazovo odlišne, rozhodne nie žensky výrazne na prvý pohľad. Niektoré celokožené looky pôsobia drsne, tendenčne až vulgárne, účelovo rockersky. No všetko je otázka vhodného výberu a outfitovej kombinácie.

Panelovo kontrastne zvolené farby, ktoré zaujmú, šaty bez rukávov materiálovo rovnaké, v chladnejšom počasí môžete doplniť pančuchy, vysoké topánky s koženými aplikáciami a váš sexi ženský look je na svete.

Sleduj ma na:

2 Instagramy:   myamirell , 

                            mya_mirell

Facebook:        Mya Mirell Fashionista, 

                           Mya Mirell 

Share: