Rifľové bundičky, bombery, krátke kožené bundy – zábavná a ľahká výzva ako kombinovať a vytvárať štýlové jesenné outfity. Ponuka na trhu je skutočne široká a možností zostaviť si zaujímavý a štýlový jesenný outfit sa preto naskytuje nespočetne veľa. Treba len zapojiť fantáziu a hravo to zvládne každá milovníčka módy.

No pre túto sezónu jeseň 2017 sa všetky módne oči zameriavajú na jeden výrazný prvok, ktorý si zaslúži pozornosť a miesto v šatníku pravej fashionistky – kárované sako, alebo károvaný šedý nohavicový kostým. Nie som zástanca vety: „to musíte mať“ , ani presadzovania bezhlavo sa držiacich trendov bez ohľadu na Vašu osobnosť, vyšperkovanosť Vašej módnej duše, no v tomto prípade padol jasný návrh – všetky oči sem ! Tento štýlový kúsok sa stal jednoducho top trendom pre jeseň/zimu 2017/18.

 

ALEXANDER WANG šedé kárované sako mužského strihu, zdroj: netaporter.com

Môžeme povedať, že sa jedná o návrat tohto kúsku z minulosti. Najskôr sme ho mohli vidieť na prehliadkových mólach, potom na celebritách a trendsetteroch. Kárované sako či kostým sa stalo veľkým protagonistom street style fotografií posledných období potom, ako ulice hlavných metropolí módy zažili jeho inváziu a objavil sa v kolekciách veľkých či menších módnych značiek. Rovnako aj ja som si takýto kostým zaobstarala takmer pred rokom a zažiaril v mojom podaní na septembrovom Milan Fashion Weeku. (ostatné fotografie a článok nájdeš na Refresheri a na mojom blogu myamirell.eu)

 

FASHION UNION blazer, šedý károvaný blazer, zdroj: zalando.it

GABRIELA HEARST Blazer s dvojradovým zapínaním, zdroj: netaporter.com

H&M sako s motívom pied-de-poule, zdroj: 2.hm.com

 

motív pied-de-poule, zdroj: pinterest

CHLOE’ blazer, zdroj: mytheresa.com

MANGO blazer s dvojradovým zapínaním, zdroj: zalando.it

MAX&CO blazer strečovej látky s motívom check, zdroj: it.maxandco.co

Motív check – Hermés Paris, zdroj: pinterest

Hermés Paris, motív check, zdroj: pinterest

RAG & BONE blazer ľanový, zdroj: netaporter.com

STELLA McCARTNEY blazer ľanový, zdroj: netaporter.com

THEORY blazer krátky s motívom check, zdroj: netaporter.com

TOPSHOP blazer šedý károvaný, zdroj: zalando.it

ZARA blazer s veľkým károm, zdroj: zara.com

 

Sleduj ďalšie články a články o Milan Fashion Week na pokračovanie tu a na blog stránke na facebooku s názvom Mya Mirell Fashionista, na Referesheri v kategórii Móda pod menom mvanharova či na stránke odzadu.sk pod nickom Mya Mirell. 

facebook blog page: Mya Mirell Fashionista

instagram: mya_mirell

 

Share: