Paris Haute Couture fashion Week, 5. júl 2021

Chanel, kolekcia Jeseň / Zima 2021 – 2022

Už viac ako rok a pol bojuje svetový módny priemysel a predovšetkým haute couture s následkami celosvetovej pandémie koronavírusu, ktoré spôsobili,  že sa prezentácie nových kolekcií  dejú  bez živej módy, módnych šou a tradičných udalostí na červenom koberci.  V Paríži sa v týždni módy od 5. júla 2021  zhromaždili pod dlhšom čase dizajnéri haute couture, aby predviedli to najnovšie zo svojho módneho dizajnu. Pozvaní hostia, kupujúci a medzinárodná tlač si prišli pozrieť  33 značiek predvádzajúcich svoje kolekcie opäť tradičnou formou prehliadok na móle.

Niektoré módne domy sa však aj počas rozvoľňovania opatrení, ktoré sa dejú práve teraz v letnom období,  rozhodli pre online prehliadky, no tento týždeň módy zdôraznil nutnosť vidieť módne prezentácie osobne. Prehliadky Jeseň – Zima 2021/22  prízvukujú, že na prežitie luxusných módnych domov sú potrebné prehliadkové módne šou a pre dizajn kolekcií a prosperovanie značiek musia byť  kolekcie  funkčné a nositeľné. Sezóna Jeseň / Zima 2021 -2022 Paris haute couture oslavuje návrat fyzických módnych šou.

Chanel, kolekcia Jeseň / Zima 2021 – 2022

Paris Haute  Couture Fashion Weeku dámskej módy  predchádzal týždeň pánskej módy, ktorá mala presne päť predstavení so živým publikom značiek Dior Homme, Hermés, Blue Marble, Louis-Gabriel Nouchi a Officine Générale.  Zvyšok módnych šou sa ukázal digitálne za podpory osobných schôdzok a udalostí, ako napríklad kokteil Casablanca organizovaný v hoteli The Ritz Paris alebo piknik na prehliadke Isabel Marant.

PARIS HAUTE COUTURE FASHION WEEK 

                                                                                                        Chanel, kolekcia Jeseň / Zima 2021 – 2022

Na mólach sa počas Paris Haute Couture Fashion Weeku v klasickej podobe prehliadok a v žiari reflektorov  predstavili značky Dior, Chanel, Giorgio Armani Privé, Balenciaga, Jean Paul Gaultier, Zuhair Murad, Vaishali S a Pyer Moss, zatiaľ čo módna značka Azzaro Couture  vysielala online.

Dovedna 24 značiek od Julien Fournié, Viktor & Rolf až po Imane Ayissiho predvádzali svoje kolekcie digitálne a to aj napriek tomu, že Francúzsko uvoľnilo osobné pandemické obmedzenia. Digitálne prezentácie, ktoré sú lacnejšie a ich realizácia je menej náročná ako na výstavných mólach, sa za posledný rok stali bežnou praxou a mnohí v priemysle si kladú otázku, či sa môžu stať normou.  Navyše módny priemysel už dávno prehodnotil isté návyky, ktoré boli nákladné a poškodzujúce životné prostredie,  ako napríklad časté cestovanie lietadlom, čiže maloobchodníci sa môžu určite držať digitálnych nákupných platforiem. 

Pre značky, ktoré sa rozhodli predviesť svoje kolekcie osobne, sa mesto svetiel stalo celomestským módnym mólom. Medzi výstavné miesta patrili Musée Rodin pre prehliadku haute couture Dior, obchodný dom La Samaritaine, novo zrekonštruovaný hotel de la Marine na námestí Place de la Concorde a múzeum súčasného umenia Bourse de Commerce.

Pozrime sa na francúzsky módny dom a pýchu Francúzska, Chanel a jeho nádielku  pre sezónu Jeseň / Zima 2021 – 2022.

                                        Chanel, kolekcia Jeseň / Zima 2021 – 2022

CHANEL – KOLEKCIA JESEŇ / ZIMA 2021 – 2022

Prehliadka módneho domu Chanel sa konala v zrekonštruovanom srdci paláca Palais Galliera  a  odkazovala na retrospektívu zakladateľky Gabrielle Chanel. Francúzska módna značka, ktorá sa stala luxusným módnym domom aj za výraznej podpory Karla Lagerfelda, módneho mága s nezabudnuteľným vplyvom a talentom,  sa datuje do roku 1909. Usporiadanie módneho predstavenia na ikonickom parížskom mieste paláca bolo prejavom sily. „Všetky tieto projekty, ktoré sa dnes dočkajú uskutočnenia, posilňujú jedinečnú pozíciu mesta ako hlavného mesta tvorivosti a módy,“ uviedol pre denník Women’s Wear Daily prezident spoločnosti Chanel Bruno Pavlovsky.

Video z módnej prehliadky si môžete pozrieť na facebook oficiálnej stránke Chanel módneho domu : https://www.facebook.com/chanel/videos/308770627647284

Kolekciu Chanel Jeseň / Zima 2021 – 2022 tvorilo 37 siluet s odkazmi na umelecké impresionistické obrazy z 19. storočia. Virginie Viard, dizajnérka módneho domu naservírovala divákom  nadčasové tvídové kabáty postriekané škvrnami od farieb, sukne zdobené vyšívanými kvetmi a pierkami a šaty s čiernymi mašličkami.

A model presents a creation for Chanel during the Women’s Fall-Winter 2021/2022 Haute Couture collection fashion show in Paris, on July 6, 2021. (Photo by STEPHANE DE SAKUTIN / AFP) (Photo by STEPHANE DE SAKUTIN/AFP via Getty Images)

A model presents a creation for Chanel during the Women’s Fall-Winter 2021/2022 Haute Couture collection fashion show at the Palais Galliera in Paris, on July 6, 2021. (Photo by STEPHANE DE SAKUTIN / AFP) (Photo by STEPHANE DE SAKUTIN/AFP via Getty Images)

Chanel priesol na Paris Fashion Week  chvíľu poézie a jemnosti s bohatou nádielkou farieb , optimistických a radostných, očarujúce modely, kde čerešničkou za záver bola svadobná róba, ktorú predviedla herečka a modelka Margaret Qualley, dcéra herečky a bývalej modelky Andie MacDowell.

PARIS, FRANCE – JULY 06: A model walks the runway during the Chanel Couture Haute Couture Fall/Winter 2021/2022 show as part of Paris Fashion Week on July 06, 2021 in Paris, France. (Photo by Kristy Sparow/Getty Images)

Pokračovanie  o módnych kolekciách ostatných dizajnérov z Paris Haute Couture Weeku, čítajte na tomto blogu v článkoch ďalej. 

foto: ©  Chanel, getty images

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

Share: