London Fashion Week – nové tváre, prehliadky kolekcií 16Arlington, Richard Quinn, Simone Rocha, Molly Goddard –  Jar/Leto 2024 , časť  IV.

Druhá séria svetových týždňov módy pokračovala po New Yorku v Londýne, pričom londýnske móla nadväzujú vždy na New York Fashion Week. Predstavili sa známi návrhári ako Burberry, Erdem  Roksanda , JW Anderson, Simone Rocha a Richard Quinn a iní.

Módni nadšenci a hostia lietajú tradične z jedného mesta do druhého, aby si pozreli aktuálne trendy budúcej sezóny. Počas svetových týždňov módy sa odohrajú  stovky módnych predstavení a desiatky  večierkov.

SIMONE ROCHA

„Táto kolekcia bola inšpirovaná skúmaním sprievodu, posadnutosti, vyznania (lásky), dekorácie a napätia,“

povedala nám Simone Rocha o SS24. „Niečo staré, niečo nové, niečo požičané, niečo baby blue.“ Kolekcia s názvom „Skúška šiat“ bola snom nevesty – priehľadné šaty odhaľujúce ruže uväznené alebo prišité pod nimi, doplnky zdobené perlami (vrátane veľmi žiadanej dvojposchodovej svadobnej tašky na tortu) a krásne detailné biele róby.

16 ARLINGTON

Neexistuje nič také ako zlá náhoda,“ povedal Marco Capaldo o inšpirácii pre  jeho kolekciou  Jar/Leto 2024, citujúc riadok z ikonického filmu Davida Lyncha  „Lost Highway“   a práve prostredie – dlhá, otvorená cesta slúžilo  ako jeho východiskový bod do sezóny. „Je to sloboda, ktorá prichádza za volantom a šoférovaním. Ten pocit potenciálu, úniku. Že môžete ísť kamkoľvek, byť kýmkoľvek.“

Kolekcia bola plná kúskov pripravených na párty (pre ktoré sa značka stala najznámejšou), ako aj skromnejších denných odevov .  Bolo tam množstvo flitrových šiat (ale tie v skutočnosti flitrami neboli – boli to kruhy vystrihnuté z jemného latexu alebo lešteného strieborného kovu), lesklé priesvitné vinylové šaty spárované s príjemnými úpletmi, polopriehľadné šaty, jednoduché bavlnené šaty a sexy LBD.

RICHARD QUINN

Pre Richarda Quinna, ktorý nedávno prišiel o otca, to bola mimoriadne emotívna šou. Kolekciu  módnu  prehliadku venoval dizajnér práve jemu. „V časoch veľkého smútku a straty prichádza pocit zamyslenia a pokoja; dnešná šou je venovaná Richardovmu otcovi,“ uvádza sa v poznámkach k módnej prehliadke.  „Úvodná skladba pôsobí ako oslava Patricka Jamesa Quinna, úžasného otca, starého otca, brata a manžela.“

Cieľom kolekcie bolo vniesť do nej kontemplatívny a pokojný pocit – krásne kvetinové detaily, čipky a perleťové ozdoby, dramatické siluety a elegantné čierne šaty. „Ako skúmanie rafinovaného tvaru a objemu, prehliadka pozýva na zmysel pre kontempláciu; každý odev nachádza svoju krásu v detailoch.

MOLLY GODDARD

„Skutočne som sa sústredila na spodnú bielizeň, posteľnú bielizeň a vnútro odevov a bola som celkom posadnutá,“ povedala nám Molly Goddard o svojej kolekcii jar/leto 2024. Návrhár sa inšpiroval podprsenkami z 50. rokov 20. storočia, viktoriánskymi šatami na krstiny a gruzínskymi spodničkami, obrátil tieto kúsky naruby a objavil grogrénové pásiky, vnútorné zipsy, kostice a viazanie. Všetky tieto prvky zahŕňala kolekcia so siluetami šiat odkazujúcimi na podprsenky Ffities, riasenou spodnou bielizňou pod sukňami, cik cak stehovaním, líniami podprsenkových švov a dokonca aj perinami.

obrázky:  © pinterest, getty images, WireImage,  Vogue, Molly Goddard, Richard Quinn, 16Arlington, Simone Rocha

Prvú, druhú a tretiu časť článku o London Fashion Weeku – sezóne Jar/Leto 2024 a jednotlivých dizajnéroch a ich kolekciách  si  môžete prečítať v histórii na tomto blogu.

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista a Instagram: mya_mirell .

Share: