Dolce & Gabbana ohromujú Sardíniu prehliadkou Alta Moda: Slávnostná oslava remeselnej zručnosti a talianskeho dedičstva

Pri príležitosti 40. výročia značky Dolce & Gabbana priniesla talianska značka módne podujatie do parku Nora na juhu Sardínie na tohtoročnú niekoľkodňovú oslavu módy Alta Moda. Po luxusnej prezentácii najnovšej kolekcie šperkov značky Alta Gioielleria,  plnej nádherných kreácií inšpirovaných sardínskou tradíciou filigránu,  bola  prehliadka dámskej módy  oslnivou ukážkou šikovného ateliéru značky.

Slnkom zaliata Sardínia sa stala ohromujúcim pozadím  pre najnovšiu kolekciu Dolce & Gabbana Alta Moda, ktorá sa predstavila v júli 2024.  Prehliadka, ktorá sa konala v starobylom meste Nora, bola oslavou remeselnej zručnosti, talianskeho dedičstva a ohromujúcej krásy. Sardínia so svojou bohatou históriou a nádhernou prírodnou scenériou poskytla dokonalé pozadie pre toto prestížne podujatie. Ostrovná kombinácia starodávnej kultúry a malebnej krajiny vytvorila kulisu, ktorá odrážala veľkoleposť kreácií Dolce & Gabbana. Od nuragských monumentov po nedotknuté pláže zálivu Orosei, každý prvok dedičstva ostrova bol vpletený do tkaniva módneho podujatia.

Miesta konania módnej prehliadky boli rovnako veľkolepé ako samotné kolekcie. Archeologický park Nora, so svojimi historickými ruinami z fénickej, punickej a rímskej éry, slúžil ako dramatické pódium, zatiaľ čo luxusné Forte Village Resort hostilo ďalšie časti podujatia, čím zvýraznili celkový pocit veľkoleposti a exkluzivity​.

MÓDNY FESTIVAL DOLCE and GABBANA

Dolce & Gabbana už dvanásť rokov oceňuje talianske regionálne ručne vyrábané techniky a tento rok sa pozornosť sústredila na Sardíniu, druhý najväčší ostrov v Stredozemnom mori. Úchvatné šperky s obrovskými farebnými drahokamami usporiadanými do sŕdc, pierok a medailónov predviedli monumentálnu tradíciu talianskej remeselnej zručnosti.

Filigrán, tisícročia stará technika, ktorá premieňa zlato na čipku, je na ostrove prítomná už od fénických čias, rozvíjala sa vďaka arabským a španielskym vplyvom. Toto bohaté dedičstvo bolo krásne zachytené v kolekcii, v ktorej každý kus je spojením histórie a inovácií.

Alta Moda kolekcia Dolce & Gabbana vzdala hold pestrej a rozmanitej tradícii Sardínie. Dizajnéri čerpali inšpiráciu z tradičných motívov a farieb ostrova, ktoré reinterpretovali svojím charakteristickým pohľadom na prepych a eleganciu. Vzor Maiolica, pripomínajúci stredomorskú keramiku, hral významnú úlohu v kolekciách pre ženy aj mužov. Dámska línia obsahovala paletu citrónovo žltej, ktorá oslavovala vône a spomienky na Sicíliu, zatiaľ čo pánska kolekcia uprednostňovala zelenú a bielu inšpirovanú keramikou z Caltagirone​.

Kolekcia bola plná živých farieb a pútavých vzorov, ktoré odrážali krásu a energiu Sardínie. Každý kus oblečenia bol vyrobený s maximálnou starostlivosťou a precíznosťou, od vyšívaných detailov po ručne maľované vzory. Použitie hodvábu, čipky, zamatu a iných luxusných materiálov dodalo kolekcii nádych luxusu a elegancie.

CHRISTINA AGUILERA

Prehliadka sa niesla v duchu oslavnej extravagancie. Hostia, medzi ktorými boli prominentné osobnosti a módni nadšenci z celého sveta, si vychutnali okázalú hostinu a ohromujúce vystúpenie americkej speváčky Christiny Aguilerovej.

Pre väčšinu dizajnérov je predstavenie sedemnásobného víťaza Grammy na ich prehliadke nedosiahnuteľným snom, no pre dizajnérov Domenica Dolce a Stefana Gabbanu to však bola realita, keď na svoje podujatie pozvali Christinu Aguileru. 

Jej vystúpenie, ktoré zahŕňalo vlajúce transparenty a tanečníkov v ružových saténových oblekoch s diamantovými chokermi, sa konalo na pláži, no nebolo ani hlavnou udalosťou večera.

Aguilera zahrala svoje najznámejšie hity počas uvítacej večere pre Alta Moda extravaganzu, ktorá zdôraznila ručne vyrobené výtvory s najvyššou talianskou kvalitou a know-how.

PREHLIADKA ŠPERKOV ALTA GIOIELLERIA

Pri príležitosti 40. výročia značky, Dolce & Gabbana predstavili kolekciu, ktorá bola oslavou sardínskeho remesla a kultúry. Tento rok sa podujatie konalo neďaleko Cagliari na Sardínii, kam mnohí hostia pricestovali na svojich súkromných jachtách. Večer po vystúpení Aguilery nasledovala vysoká prezentácia šperkov, ktorá zahŕňala filigránové náramky a náhrdelníky s mimoriadnymi kameňmi hodnými princeznej z 18. storočia, alebo magnátky z 21. storočia.

Dizajnéri tiež využili sardínske techniky výroby chleba na vytvorenie šperkov, čím preukázali svoje zameranie na miestnu kultúru a remeslo.

Najzaujímavejšie kúsky však boli vyrobené z chlebových srdcí a rozet, ktoré dizajnéri nalakovali a stabilizovali, čím vytvorili unikátne umelecké diela​ .

Celá atmosféra bola nabitá energiou, vzrušením a obdivom k umeniu a kráse. Šperky, ozdobené obrovskými farebnými drahokamami  a korzety zdobené zlatými a diamantovými nitkami, boli vyrobené s dôrazom na detaily a tradičné techniky. 

 Výrazným trendom bolo používanie retiazok opletených zlatom, diamantmi a farebnými kameňmi, ako sú zafíry, topásy, spinely a rubíny. Odkazy na sardínske ľudové a náboženské obrady boli evidentné v zlatých gombíkoch, ktoré pripomínali fénickú bohyňu Tanit, a kučerách zdobených visiacimi kúzlami. Cherubíni zo zlata a nesúci diamanty dodali nádych božskej elegancie a stelesňujú zmes duchovného a kultúrneho dedičstva.

MILOSTNÝ LIST SARDÍNII

Dolce & Gabbana prehliadka Alta Moda na Sardínii nebola len módnym podujatím, ale oslavou kultúry, dedičstva a neprekonateľného remesla. Ukázala schopnosť značky kombinovať tradíciu s modernosťou, vytvárajúc symfóniu elegancie, ktorá rezonovala u všetkých prítomných. Niekoľkodňové módne podujatie  bolo majstrovským dielom luxusu a štýlu. Do každého odevu vplietli tapisériu sardínskej kultúry, tradície a remeselnej zručnosti.  Kolekcia Alta Moda bola symfóniou textúr, farieb a emócií, oslavou bohatej minulosti ostrova a nadčasovej elegancie, ktorá definuje Dolce & Gabbana.  

obrázky:  © Dolce and Gabbana,  getty images  

Sledujte Facebook stránku: Mya Mirell Fashionista   a   Instagram: mya_mirell .

 

Share: