Jemná letná elegancia v zlato-béžovej, kvetinové volánové šaty

Luxusné šaty so skvostným florálnym vzorom z jemného materiálu s odleskom sú mojou aktuálnou módnou inšpiráciou  pre slávnostné príležitosti ale aj pre letné večery.  Jemná ružová sa zrkadlí harmonicky na sandáloch s nežným mašlovým uväzovaním okolo členka, ktoré tvorili jeden z variantov tohto looku.  

Biele sandále s otvorenou špičkou a pätou z kože, taktiež skvostný kúsok made in Italy, pochádzajúce priamo z Piazza Duomo z Milána, kde som na ne natrafila, v tomto prípade dokonale ladili  s kabelkou.  Farba kabeliek bola rovnako zvolená vo variantoch, v bielej a ružovej.  

Viac mojich outfitov nájdete na Facebook stránkach: Mya Mirell a Mya Mirell Fashionista a tiež na 2 Instagram profiloch: myamirell (osobný profil) a mya_mirell (všetko z Milan Fashion Weeku) .

Elegantná luxusná móda je niečo, čo je môjmu osobnostnému naladeniu a štýlu viac blízke ako bežná tzv. casual móda. Všetko však závisí od osobnostného nastavenia a 

vkusu.  Už dlhé obdobie sa prakticky vyhýbam fast fashion kúskom (tzv. rýchlej móde), lacným módnym veciam, ktoré nemajú zväčša dlhé trvanie,  čo sa nositeľnosti týka. Zároveň tým nepodporujem fast fashion priemysel, ktorý ničí túto planétu a toto nastavenie si čoraz viac osvojuje aj širšia masa ľudí. Slow fashion, ako sa táto móda a smerovanie v módnom biznise nazýva, nám čoraz častejšie ukazujú vo svojich kolekciách svetoví módni dizajnéri hľadajúce nové spôsoby vytvárania módneho dizajnu z nových materiálov a technológií.

Nielen módni dizajnéri sa vybrali smerom k udržateľnej tvorbe, udržateľnosť hrá v súčasnosti  prím aj vo všetkých odvetviach priemyslu a stáva sa pálčivou celosvetovou otázkou. 

Takýto módny kúsok vo vašom šatníku vydrží isto dlhšie,  ako lacný fast fashion model, napr. tričkové vyťahané šaty, ktoré už na ďalšiu sezónu môžu byť nepoužiteľné, neforemné, prípadne ich odložíte a viac nevyužijete. Je dobré siahať v systéme kreovania vlastnej garderóby na tzv. kapsulový šatník, teda hľadať prvky, ktoré môžete vzájomne vyskladať.  Týka sa to predovšetkým  základných šatníkových kúskov – čítajte viac o tejto téme tu na blogu v článku Francúzsky štýl, chic parížanka

Pri  kapsulovom šatníku sa prvky navzájom veľmi dobre kombinujú, sú nositeľné, praktické a využiteľné na viacero príležitostí. Nemusí vám pritom chýbať ani luxusnejší model.  Držať sa francúzskeho štýlu – menej kúskov v šatníku, praktických a vyskladateľných navzájom,  je lepšia voľba ako plné skrine nepraktických výbehových módnych kúskov, lacných vecí, ktoré len ťažko vyskladáte navzájom, majú sezónne trvanie,  alebo ich vôbec nevyužijete.

S kapsulovým šatníkom ušetríte veľa času pri každodennej rutine vytvárania outfitu , ako aj peňazí, ktoré potom môžete venovať rozvážnemu výberu kvalitnejšieho módneho kúsku na špeciálne príležitosti. A ten si pri správnom ošetrovaní a uchovávaní zaručene udrží svoj pôvodný tvar, šmrnc a kvalitu, čo zaručene oceníte a z dlhodobého hľadiska využijete na viac príležitostí. 

Viac mojich outfitov nájdete na Facebook stránkach: Mya Mirell a Mya Mirell Fashionista a tiež na 2 Instagram profiloch: myamirell (osobný profil) a mya_mirell (všetko z Milan Fashion Weeku) .

 

 

Share: